Další Ukrajinec znásilnil?
Sdílet článek:

PL

Po pokusu vraždy v Plzni se hovoří o dalším brutálním sexuálním napadení, ve kterém má figurovat pachatel z Ukrajiny. V pražské Hostivaři měl šestnáctiletý mladík znásilnit osmatřicetiletou ženu a i jeho zatýkání se střelbou mělo být velmi divoké.

 

 

K brutálnímu sexuálnímu napadení mělo dojít v sobotu ráno, ještě za tmy, v pražské Hostivaři. Mladík měl na ženu zaútočit, když procházela Doupovskou ulicí v blízkosti zastávky MHD, a zatáhnout ji do křoví.

Podle svědků to mělo být kolem třetí hodiny ranní.

„Od noci řešíme případ fyzického napadení s možným sexuálním podtextem, kdy podezřelý zaútočil na poškozenou a odtáhl ji do křoví. Policisté, kteří přijeli na místo, začali podezřelého pronásledovat a použili i var. výstřel. Muži se v ten okamžik podařilo zmizet, ale ne na dlouho,“ sdělila Policie ČR.

Napadená žena měla po útoku skončit v nemocnici, podle svědků „strašně zřízená“. Mladíka začali pronásledovat přivolaní policisté. Ve tmě se mu nejprve podařilo zmizet.

„Policisté, kteří přijeli na místo, začali podezřelého z místa činu pronásledovat a použili i varovný výstřel. Muži se v daný okamžik podařilo zmizet, ale ne na dlouho. Okamžitě se rozjela pátrací akce, na jejímž konci byl dopaden. Jedná se o šestnáctiletého muže, se kterým nyní probíhají úkony trestního řízení,“ sdělil Jan Daněk, tiskový důstojník pražské policie, serveru Naše Praha.

Podle svědků museli policisté k jeho zadržení při honičce na poli použít varovný výstřel.

Policejní mluvčí odmítl potvrdit ukrajinskou národnost pachatele. S odkazem na jeho nezletilý věk.

Naše Praha ale přinesla informaci od svědků, že se mělo jednat o Ukrajince.

Jako první na čin upozornil na Twitteru bývalý policista vystupující pod přezdívkou Hanz Pilc. Ten současně napsal svůj odhad, že „národnost zveřejněna nebude“.

V úterý měl zločin se sexuálním podtextem spáchat ukrajinský mladík v Plzni. Ten vylákal do lesa svou patnáctiletou známou, kde ji svázal, znásilnil, následně se ji pokusil zavraždit a v pytli ji hodil ze srázu. Dívka přežila, dostala se ke kamarádce, odkud si zavolala záchranku.

Plzenští policisté mladíka zadrželi ve čtvrtek ráno.

V reakci ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil účast slovy „věřím, že oběť bude v pořádku“ a varoval před zneužíváním tohoto kriminálního případu k národnostním paušalizacím.

Web FORUM24.cz zveřejnil komentář Jiřího X. Doležala: „Celou českou společnost ale čeká zátěžová zkouška: nesmíme na základě toho odporného zločinu jedince paušalizovat. Provedl to JEDEN Ukrajinec, ne všichni Ukrajinci“.

Za čin spáchaný osmnáctiletým Ukrajincem se omluvilo i ukrajinské velvyslanectví a vyzvalo, aby všichni pachatelé byli přísně trestáni.

Na sociálních sítích ale opět začíná být živo. „90 léta se vracejí s plnou parádou. Brzo budou vybuchovat obchody a firmy, odmítající platit výpalné. Díky, pětilepro,“ ozývá se namátkou.

 

PL

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. A od jakého počtu znásilněných žen a dívek, Jiří X. Doležela, budeme smět paušalizovat? Já jen abych si nastavil počítadlo… Aby vám bylo jasno. DOČASNÁ pomoc válečným uprchlíkům ano, ekonomickým migrantům nebo nějakému stěhování národu do ČR – NE!!!

  2. Je to jako po roce 2015 v západní Evropě, zamlčování národnosti, směšné nebo žádné tresty. Snad to soud nezahraje do autu i u nás.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*