Den poté …
Sdílet článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Přeji vám slunečnou a pohodovou neděli … A čtu, jak tu prý máme teroristy… Černý humor mi hned naskočil… zda nemyslí některé nově zvolené evropské poslance… Ale ne, na to je obojí moc vážné téma… Tedy…


Hodně lidí už vyhlíží volební výsledky, které už proplouvají lehce na povrch, a patrně nás čeká v nejbližších dnech jejich velmi různé hodnocení, které, upřímně, nebude vesměs, při podobné volební účasti, o ničem zásadním vypovídat. Vyjma jednoho… Lidé patrně mají hodně svých starostí, než aby se zajímali o nějaký Evropský parlament, ale zase ještě ne tak moc, aby je ty starosti k těm volebním urnám “vyhnaly”. Detaily, jak zasáhla Praha, jak a koho (ne)volili jinde, a tak dále, ukáží až ty výsledky.

Věřme, že “české” volby – senátní, krajské a nakonec sněmovní, dovedou do volebních místností více občanů. Osobně popřeji všem zvoleným, jež budou v EP diktátu Bruselu spíše vzdorovat, a ocením výsledky i ostatních, mne blízkých subjektů, protože “zabodovat” – jakkoli- při této účasti, to je výkon hodný obdivu.

Já osobně jsem ráda, že po dlouhé době jsem mohla volit srdcem a s přesvědčením, a že jsem za sebe udělala vše, co jsem považovala za nutné a vůči své zemi i Evropě za zodpovědné. Rozhoduji a budu se tak rozhodovat vždy…

Můj životní postoj – stát jako člověk, a s bonusem funkce a vzdělání i jako senátorka a advokátka, při obhajobě zdravého rozumu, občanské bezpečnosti, silné samosprávy obcí a měst, suverenity České republiky, a hlavně “stejného metru” pro všechny, je už léta stále stejný…

Proto jsem také včera zpracovala, jak jsem ostatně slíbila už v minulém týdnu, pro potřeby Rady pro rozhlasové a televizní vysílání právní stanovisko o tom, co vše veřejnoprávní Česká televize porušila v době předvolební, když většinu politických stran nepřipustila do televizních debat, a v té poslední dokonce věnovala jedné vládní kandidátce tři mikrofony, zatímco ostatní měly po jednom. Ano, tak si tu tady žijeme…

Na výsledky voleb se proto za přihlédnutí k tomu všemu budu dívat velmi střízlivě, s pohledem na onu (ne)účast voličů, na trvalé hry médií a společenskou atmosféru únavy lidí ze života… a jak jsem včera, bohužel ne s nadsázkou, řekla, budu doufat, že evropské výsledky nepodpoří ty, kteří viditelně prahnou po válce…

A to, že těch českých starostí máme a budeme mít stále dost… Stačí přečíst titulky z posledních dnů… Doba není snadná. A změnit to mohou jen občané. Ovšem ne z domu… Největším zklamáním tak zůstává malá účast voličů. Ta rozhodla o výsledcích. O to víc si vážím těch, kteří přišli…

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

 1. Hm. I kdyby zasedací pořádek poslanců ČR v Europarlamentu vypadal – No jasně, vzadu sedí samí šichtařová, mach, šichtařová, mach, jen támhle v rohu sedí dvě šichtařové a dva machové vedle sebe. Tak co zmůžou? Ta “tisícihlavá saň” si demokraticky zvolí Evropskou komisi. Ta bude dál chrlit hromady směrnic, které budou fronty Tater s vlekama vyklápět na Europarlament. Ten je “stihne” demokraticky projednat a schválit a členské státy je budou muset zakomponovat do svých zákonů. I kdybych se spolu se všemi libertariány i středolehcepravicovými voliči (dnes = extrémními pravičáky) celé EU uhlasoval xsmrti, co se změní:
  1) Na tomto principu fungování RVFP = Rady vzájemné fašistické pomoci.
  2) Na stávajícím směřování RVFP.
  Nic, nic, velké kulové. Grýndylynové panstvo moc dobře ví, že páchá sebevraždu. Oni jsou v situaci (i intelektuálně) malého kluka, který šel jednou za školu. Dostal strach, co z toho ve škole bude, tak šel za školu i druhý den. Postupně mu bylo jasné, že se z toho stal megalrůs…švih a už jde jen o to, oddálit konec, který bude o to horší o co později přijde, a ještě si zbývající čas trochu užít.
  EU a její členové, i bez všech Ukrajin, Grýndylynů a zemědělsko-dotačního magoření, nejsou schopni financovat ani svou prostou existenci. I s ní se už dostali do dluhové pasti. Plus všechno to ostatní k tomu. I kdybych tuto příčinu neviděl, tak výsledkem, který jednoznačně vidím třeba podle zpráv v mainstreamu, je neuvěřitelná rychlost “tisku” peněz. Na to můžu o ekonomii vědět prd a šišky, aby mi přesto bylo nad slunce jasné, jak to dopadlo úplně vždycky a úplně všude, kde s takovýmhle peněžním “cyklostylem” panstvo začalo. Proti tomu se lze ochránit.

  Takže já si radši užiju volný čas. A když, tak svůj čas využiju k tomu, abych se zajistil na okamžik ekonomického a měnového kolapsu EU a dobu poté. Jen se hrozím toho, že se mezitím podaří těm blbům rozvrátit energetickou soustavu. Kdyby nic jiného, tak alespoň to po komouších zůstalo funkční. Mohli jsme zmáčknout vypínač, rozsvítit, kabely od strojů strčit do zásuvek, aby stroje “vrčely”, a začít znova a jinak. Toho, že nebude co zmáčknout a do čeho kabel strčit = začít znova a jinak, bude skoro nemožné, se obávám víc, než ekonomického krachu EU. S tím nemám šanci jakýmkoli volením cokoli udělat. Jen se můžu modlit, aby k hospodářskému kolapsu došlo dřív, než panstvo stihne tu energetickou soustavu totálně rozvrátit a v podstatě zničit.
  To všechno je z mého pohledu “poddaného” pro mě na zhruba podobné úrovni, jako neštěstí vis maior. S tím moje ani nikoho jiného jeho volba nic nenadělá. Volby? To je jen “folklórní slavnost”, kterou panstvo samo sebe usazuje na trůny a panská léna.

  • Ano. Okřídlený citát “Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali”.
   Přesto jsem volit šel …

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*