Dezinformační průšvih manipulátora Cempera
Sdílet článek:
Dokonalou ukázkou trapnosti samozvaných strážců pravdy a bojovníků proti dezinformacím je případ článku pana Cempera na webu manipulatori.cz :”Ne, prezidente Trumpe, není potvrzeno, že by Kyle Rittenhouse jednal v sebeobraně”

Aktivistický server Manipulátoři nám už léta předkládá směs vyvracení očividných hovadin šířících se internetem nepříliš obratně proloženou vlastní propagandou. A samozřejmě, vedle každého svého článku nás výzvou v rámečku žádá, abychom toto bohulibé snažení podpořili sponzorskými dary…

Šéfredaktor serveru Jan Cemper, též známý jako aktivista proti všemu možnému, napsal dne 8.9.2021 článek s názvem “Ne, prezidente Trumpe, není potvrzeno, že by Kyle Rittenhouse jednal v sebeobraně” /1/. V článku píše o případu Kyla Rittenhouse, který zastřelil dva lidi na demonstraci proti zákroku bílého policisty vůči černému kriminálníkovi. Cemper opakovaně začíná formulací “podle všech dostupných informací” a následují jeho vlastní dojmy, které nám předkládá jako zjevenou pravdu. Ostatně, tak jak je u “bojovníků proti dezinformacím” zvykem, což je zvyk pozoruhodně kopírující postupy těch dezinformátorů.

Pana Cempera evidentně namíchlo, že se střelce tehdy zastal prezident Trump, a zde bych hledal jádro pudla: Prostřednictvím události, o které podle všech dostupných informací už tehdy v žádném případě nemohl příčetný člověk tvrdit, že jde o jasného vraha, obrací Cemper negativní pozornost na Trumpa, kterého mediální mainstream nesnášel a stále nesnáší.

Dne 19.11.2021 však soud rozhodl, že zmíněný střelec v sebeobraně skutečně jednal a nebude tedy nijak trestán /2/. Případ je tedy uzavřen: Během pouličních násilností v zemi kde má kvér každý, kdo po něm zatouží, došlo ke dvěma zbytečným zabitím. Kyle Rittenhouse, tehdy sotva na prahu dospělosti, nebude za svoje činy trestán a to, co a proč učinil, si bude muset vyřídit se svým svědomím. Dva životy však už nic nevrátí a smutek příbuzných a přátel zemřelých už nic nezmenší.

Případ pana Manipulátorů a jejich souvěrců ze stejného ideologického těsta jako jsou Čeští elfové a podobní bychom snad mohli odmávnout rukou s poukazem na to, že se jedná o občanské aktivity nějakých skupin rádoby skautíků a tedy že je pouze jejich věcí, chtějí-li se veřejně ztrapňovat.

Ovšem věc není zdaleka tak jednoduchá: Sociální sítě typu Facebook jsou přece také “jen soukromé firmy, které si mohou dělat, co chtějí”. Jejich už skandální cenzurní praktiky však zasahují miliardy lidí po celém světě, protože dnes prostě lidé komunikují elektronicky a velmi často právě prostřednictvím sociálních sítí.

A do třetice, jsou tu snahy o cenzuru, pardon o “moderování obsahu” z řad národních a nadnárodních institucí, jako je Evropská unie a její “Akční plán proti dezinformacím”, o kterém se tu nedávno rozepsal politik a zdejší bloger pan Zdechovský /3/. Pochopitelně, že v roli těch zlých je klasické duo Rusko a Čína a v roli toho hodného Evropská unie. Zkrátka Rusko a Čína se vměšují do našich vnitřních záležitostí, hloupé obyvatelstvo i jimi “uchvácené elity” jim to věří a ještě je podporují. Dojala mě pasáž, že “Rusko, Čína a další autoritářské režimy nalily více než 300 milionů dolarů do 33 zemí, aby zasahovaly do demokratických procesů a tento trend se zrychluje.” Je-li tomu skutečně tak, pak se jedná o jednu z nejhorších investic v historii, poněvadž ani tak draze vyrobené dezinformace jaksi demokratické procesy nezničily a dokonce jsme si v České republice nedávno zcela demokraticky zvolili velmi proevropskou a velmi protiruskou a velmi protičínskou vládu. Patrně bude muset Rusko s Čínou investice na zasahování do demokratických procesů zásadně navýšit, abychom si toho alespoň všimli. Mimo to by mě zajímalo, jak vlastně takové zasahování probíhá. Patrně ruští a čínští agenti ničí demokracii tím, že chodí dům od domu a podplácí obyvatelstvo, aby si místo demokracie nastolilo diktaturu.

Ale trošku vážněji: Je samozřejmě hloupost myslet si, že nějaké propagandistické servery s mizivou čteností, které si Rusko nebo Čína platí, jsou s to zničit nám tu demokracii a tu jedinou, svatou pravdu, třeba takovou, o které se později ukáže, že to byla lež – viz příklad pana Cempera. Je samozřejmě hloupost myslet si, že v tunách pitomostí, které se šíří internetem zcela spontánně lidovou tvořivostí, jsou snad ty, které šíří totalitní režimy nějak nebezpečnější. Člověk schopný kritického myšlení podané informace zvažuje, tupec si pak nechá nalít do hlavy cokoli od kohokoli, Rusko ani Čínu k tomu fakt nepotřebuje. A ostatně, ani Evropskou unii…

V onom “boji proti dezinformacím” jde prostě o zabetonování mocenských struktur, tak jak se o to snaží vlastní propagandou každý režim, kterému teče do bot. Tak jak tomu bylo odjakživa, hledá chybu u cizí mocnosti, ať to mají být kontrarevolucionáři a imperialističtí přisluhovači, nebo dnes ruští a čínští agenti. Žádný režim v takové smutné fázi svých dějin nehledá chybu u vlastních kroků, kvůli kterým je obyvatelstvo rozladěno a tudíž náchylné dívat se za humna a přijímat informace, byť neověřené i odjinud, protože ze lží a pitomé propagandy vlastních papalášů už je mu nevolno.

V současnosti jsme tedy v euroamerickém veřejném prostoru ve fázi “boje proti dezinformacím”, skutečná tuhá cenzura přichází až v další fázi. A s ní odchází i ta vzývaná demokracie, zcela ve vlastní režii, bez přispění kohokoli zvenčí.

Zdroje:

1) https://manipulatori.cz/ne-kyle-rittenhouse-nezabijel-v-sebeobrane/

2) https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kyle-rittenhouse-kenosha-smrt-zbran-strileni-soud-rozsudek.A211119_194045_zahranicni_hend

3) https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=778842

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*