Dovolená Lipavského na Krymu se oddálila
Sdílet článek:

LUBOMÍR MAN

„Koukám, že moje letní dovolená na Krymu se přibližuje,“ napsal v sobotu dopoledne na twitteru český ministr zahraničí Jan Lipavský, a zhruba ve stejnou dobu v pořadu ČT 24 vysvětlil, proč si to myslí: „Prigožinovy povstalecké oddíly stojí prakticky u bran Moskvy“ řekl a hlas se mu přitom třásl nadějeplným vzrušením, které se marně snažil ovládnout.

A netopil se v přívalu štěstí sám. „Jak já to vidím, je tohle začátek občanské války v Rusku“ prohlásila taktéž v sobotním pořadu ČT 24 česká ministryně obrany Černochová, a její tvář i hlas přitom vyzařovaly tolik štěstí a radostného očekávání, že nemohly vyvěrat z ničeho jiného než z představ a obrazů zkázy, které občanská válka nenáviděnému Rusku přinese.

A přitom: Koho z fanatických nenávistníků a nepřátel Ruska by ještě v pátek odpoledne mohlo napadnout, že konflikt Ruska s Ukrajinou může též skončit tak, že Rusové se nakonec poperou sami mezi sebou, takže Západ shrábne z ruského území to, o co mu jde a co mu vždy šlo, aniž by si přitom porušil pěšinku ve vlasech.

Byla to zkrátka pohádka, a čím byla pro takové jako Lipavský a Černochová nádherná a unášející, tím byla kratší. Ba dá se říct, až nehorázně krátká.

Kolem páté hodiny sobotního odpoledne oznámila všechna světová média, že Prigožinova armáda, zvaná též Vagnerovci, svůj pochod na Moskvu ukončila a vrací se do svých shromaždišť.

„Zdá se, že je po všem“, glosoval novou skutečnost Seznam Zprávy.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

11 Comments

    • “Chciválkové” už měli sbalenou velkou polní, aby pod vedením ministryně útoku potáhli na Moskvu a zase nic. A to mají tolik bojovné internetové nálady 🙂

  1. Kdysi to bylo s Námořními LuPiči jednoduché. Za jejich mrzké konání se bud pověsili na ráhno lodi nebo protáhli pod jejím kýlem. A Lipavský by nemusel smrdět kdesi na ministerstvu a škodit moji zemi 🙁 Kdo tohle volí…?

  2. Myslím,že by tomuto kreténovi měl fialenko nabídnout místo ministrování funkci obecního blba-v té by mohl uplatnit nejen svoji vizáž,ale i schopnosti👍👍👍

  3. Tak válku chce ten kdo okupuje cizi uzemi kde nema co delat kdyz pry cviči na svem uzemi.No a zbytek sveta ma svych starosti nad hlavu a ne planovat napadeni jaderne mocnosti.No a najdou se lide kteři si mysli že to jde.Kdyz ne aspoň realně tak konspirativně fantazijně.Nuda je prevít.

  4. B.Aaaa pan hlidaci ideolog sveho vudce je na šichtě aby to tady tu spravnou ideologii pohlidal a sdelil nam,ze vrazdit sousedni narod a upirat mu existenci je normalni.Kdo si mysli že ne,tak pres držku a do basy.Nebo aspon oznacit za blazny.Klasika totalitni diktatury jak vyšitá vtloukaná do hlav už od detstvi.Výsledky vidíme a divíme.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*