Druhá fáze ve všem
Sdílet článek:
Je to pár dní zpátky, co Rusové řekli, že skončila první fáze jejich „speciální vojenské operace“ na Ukrajině. Asi je možné jim dát za pravdu. Ukrajinská armáda na Donbasu je uzavřená v několika kotlích a svoji techniku už za další obrannou linii nevyveze. Ruské operace zpomalily, vojska se soustředí na likvidaci obklíčených jednotek, postup se v podstatě zastavil, ale na jihu i v Bělorusku je vidět soustředění nových jednotek. Nastává druhá fáze.

Jenže jak vidno, nenastává nová fáze jen pro ruské a ukrajinské síly. V sobotu o sobě dali vědět Azerbajdžánci v Náhorním Karabachu, ale i Srbové u Kosova. Všude se to začalo hemžit vojenskými i policejními jednotkami, začaly tam kroužit letadla i drony. Čína je pro mě daleko a je těžké se vyznat v jejich narážkách, ale mám pocit, že zase víc čínských lodí pluje okolo Taiwanu a čínští představitelé zase přitvrdili v ujišťování, že brzy už zase budou sjednocená Čína.

Houstne to, houstne, a ke světové válce to přestává mít daleko. Už chybí jen izraelský postup na Západním břehu, nějaké výbuchy v Íránu, zablokovaná Hormuzská úžina… a čínské sejmutí masky dobrácké pandy, která je se všemi v míru a chce jen a jen obchodovat. Íránské revoluční gardy včera prohlásily, že pokud Azerbajdžán napadne Arménii, tak Írán zasáhne. Tak divoký je dnešní svět – jedni muslimové zasáhnou proti jiným muslimům, aby chránili arménské křesťany, a to všechno na žádost „šíleného“ Putina.

Pokud jste viděli Bidena v Polsku, tak jste museli zřetelně pochopit to jeho poselství – státy západní Evropy jsou spojenci na baterky. Mají příliš mnoho svých zájmů. Ale ti středoevropští… to je ta správná parta. Ti jsou připraveni pro svobodu a demokracii nasadit statky i hrdla – těch dole. Vsaďte se, že až ta válka skončí, tak se ukáže, že všichni ti ukrajinští oligarchové a jejich paláce nijak neutrpěli. Utrpí jen obyčejní lidé, kteří dali všechno všanc, aby byli svobodní jako bezdomovci. Pamatujte si to všichni – takhle to za pár let budou chtít udělat u nás. Budeme v té době podobně svobodní jako běžní Ukrajinci – ano, můžeme si jít kam chceme a dělat co chceme, ale nebudeme na to mít… a v našich domech budou vojáci bránit svobodu proamerických papalášů a korupčníků.

Zdá se, že impéria si uvědomují, o co se hraje. Stále více se nemohu ubránit dojmu, že tohle není štengrování o drobné změny v mapách a nějaké kosmetické ekonomické výhody. Stále více to vypadá, že výsledkem nemá být nějaká denacifikace Ukrajiny, ale v sázce jsou mnohem větší cíle. Rusko i USA už hrají vabank, jen Čína ještě neodkryla karty.

První vlaštovka přiletí už tento týden. Jestlipak země EU pěkně zaplatí za ropu v rublech? A pokud v rublech nezaplatí, ale zaplatí v dolarech, jestlipak Rusko použije svojí hlavní zbraň? My tady na Západě jsme už svoje sankce vystříleli. Jestlipak dojde na ruskou odpověď? Zastaví se příští týden plyn i ropa? Ať to dopadne jakkoliv, hodně nám to napoví. Dozvíme se, jak je na tom doopravdy Rusko a jak jsme na tom doopravdy my v Evropě.

Každopádně, pokud se příští týden zavřou ventily na ropných a plynových trubkách, tak už si žádná kamna nekoupíte, budou beznadějně vyprodaná. Už tak šly ceny značně nahoru. Skoro bych řekl, ať neváháte a prostě si kamna koupíte. Lepší mít z okna vystrčenou rouru než v bytě mrznout. Já vím, přeháním to. Ale už přeháním podstatně méně než před rokem.

Měli bychom také všichni počítat s tím, že tuto vládu nikdo nesesadí. Že je už v zákulisí připraveno dost hnojometů na jakoukoliv změnu, na jakoukoliv jinou politickou sílu, a kdyby to nestačilo, jsou připraveny Majdany a barevné revoluce důstojnosti, které ausgerechnet vždycky vyjdou proamericky. Zapomeňte na to, že by mohlo dojít k demokratické a zákonné změně, že je způsob, jak se mírovou cestou vyvázat z našeho údělu. Pokud někdo dokáže zvrátit to, co pro nás naši US bratři připravují, tak to rozhodně nebude ani podle zákona, ani pomocí emocí, ale chladným a velmi totalitním kalkulem. Výsledkem rozhodně nebude svobodnější společnost.

Takže… jdeme do druhé fáze. Na Ukrajině i tady. Putin vyjebal s evropskými sankcemi, teď si počkáme na evropskou odpověď. Zároveň obě strany pomalu povolávají své spojence. Srby, Íránce… nebo Gruzíny a Azerbajdžánce. Jen ten Sitting Ping se tváří furt stejně a asi už ví, že Čína se skutečně stane velkou.

Jo… nemohu si pomoci. Musím se vrátit k tomu videu, kde Ukrajinci střílejí do nohou ruským zajatcům… I tohle je druhá fáze. Že ti Ukrajinci nejsou zase tak hodní, jak nám je líčili. Takhle nějak začínal Islámský stát. Tohle se už nedá utajit, brzy s tím budou konfrontováni nejen naši papaláši, ale i všichni ti ukrajinští uprchlíci, kteří utíkají před zloduchem, který ale najednou vypadá jako mnohem menší zloduch. Dokonce to začíná vypadat, že o té denacifikaci mluvil pravdu. Ještě pár podobných chlubných videí od ukrajinských vojáků, a náhled se zcela otočí. Tohle žádná cenzura nezastaví, tohle během pár dní uvidí úplně každý. A hodně, hodně moc to změní už tak napjatý postoj k uprchlíkům. Někdy prostě stačí málo.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Čína se snaží být prostředníkem a do války se nemíchat. Dokonce ukrajincům poslala humanitární pomoc. Prostě Čína se k válce staví stejně jako 85% světové populace – snaží se zaujmout neutrální postoj. Navíc Čína ještě od Ruska kupuje ropu se slevou, což je pro ni a její výrobce dobře. Takový výrobci aut v ČR mají dražší všechno – kovy, energie. Oproti tomu čínští mají vše levnější a kdo pak bude kupovat ve světě předražená evropská auta?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*