Perly Pekari v nedělní Partii TT
Sdílet článek:

Proč, kdykoliv sleduji konání současné vlády, předsedkyně Parlamentu, předsedů a členů vedení vládnoucích parlamentních stran, mi v uších pořád zní páně Smoljakovo: „debil-blbeček, debil-blbeček, debil-blbeček …..“ ?

Nekvalifikovanost (v některých případech obzvlášť alarmující), despotické manýry, neobhajitelné sledování osobního prospěchu, to jsou hlavní atributy současné vlády. Vláda měkkýše Fialy z vysoka kálí na občany této republiky, zatímco pomoc Ukrajincům přesahuje všechny ekonomicky únosné meze.

Proč jsem si jen vždy myslela, že úprk před válkou a o záchranu života znamená bezpečnou střechu nad hlavou, jídlo 3 x denně a pobyt na území hostitelského státu pouze po nezbytnou dobu, než válečný konflikt utichne? Tak nějak nabývám podezření, že Fiala a spol. se rozhodli vyměnit české rezidenty a plátce do daňového systému za voliče z Ukrajiny. Kdo není k dění hluchý a slepý, nemůže to nevnímat.

Dnes se zastavíme u jedné z nejnebezpečnějších, nejarogantnějších, nejnamyšlenějších a v pravdě jedné z nejhloupějších figur: Adamové Pekarové. Příběh o to smutnější, že tato osoba zastává třetí nejvýznamnější ústavní funkci, když se vzdala funkce ministryně práce a sociálních věcí, na kterou se připravovala. Inu nenést odpovědnost, mít jenom benefity, natřásat se ve výsluní reprezentační funkce, výletovat (naposledy veřejnost velmi zaujala její cesta vládním speciálem do „demokratické“ Dubaje).

Dne 27. 3. v duelu v Partii Terezie Tománkové proti sobě usedly bývalá ministryně financí Schillerová a předsedkyně Parlamentu Pekarová-Adamová. Pořad rozhodně stojí za vidění, pro ty, kteří neviděli přináším krátký výtah z prvních minut pořadu.

A. Schillerová na začátku uvedla, že „hospodářská a ekonomická politika Fialovy vlády nestála za nic už před válkou na Ukrajině. Vláda se musí starat o všechny lidi na území České republiky, bez ohledu na to, zda přišli z Ukrajiny a nebo zda se zde narodili“.

T. Tománková dodala, že „mnoho lidí už před válkou pocítilo dopady inflace, energetické krize, lidem se nevede dobře a chtějí pomoc od vlády. Čtou a vidí, jak pomáhají okolní země – Slovensko, Polsko, Německo“.

Adamová-Pekarová na to sdělila, že „vlády se nemají starat o lidi. Vláda se má postarat pouze o bezpečnost a tím, že pomáháme porazit Putina, pomáháme našim lidem. Lidem se pak má dát pouze prostor k tomu, aby se o sebe postarali sami.“

Pak už tam byly jen bláboly o pomoci formou sociálních dávek a zvýšením hranice životního minima, nejlepší pak byla hláška o pomoci podnikatelům – zrušením oné naprosto nákladově zanedbatelné silniční daně. Při každé příležitost, a to i nepřípadně, vedla Pekarová neustále svou mantru o diktátoru Putinovi a nutnosti jeho porážky…

Shrnuji, co vlastně v duelu zaznělo a jak řečenému porozumět:

Tato vláda našim občanům nepomůže. Občané si mají pomoci sami.

Na sociálních dávkách a zvýšení hranice životního minima budou spíš než naši občané participovat ty statisíce Ukrajinců, co sem přišli, do systému ničím nepřispěli, jen z něj budou sát (o čerpání zdravotních služeb, když na Ukrajině žádné státní zdravotní pojištění neměli, ani nemluvě).

Budeme na Ukrajinu dodávat další zbraně za miliardy.

K tomu stát potřebuje vybrat daně, zejména daň z přidané hodnoty. Čím vyšší je základ daně, tím lépe. Nadále budeme nakupovat naši elektřinu několikanásobně předraženou z burzy. Namísto ruského plynu budeme mít zkapalněný dražší americký plyn, případně žádný. Zvýší se ceny potravin, základních potřeb, PHM, porostou nájmy a ceny bytů (tedy i jejich dostupnost pro naše občany).

Ing. Alena Drvotová

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Nesnažte se dekódovat chování téhle vlastizrádné krysí party jako chování osob s vlastním názorem a úsudkem. Naopak, byly pečlivě vybrány zrůdy bez názoru a úsudku, jako stoprocentně poslušné loutky svých zahraničních páníčků. Nemá cenu s nimi jakkoli civilizovaně diskutovat, interpelovat, přesvědčovat … Jediné, co je na místě, je důsledná deratizace. Fyzická.

 2. Tvl, tohle mít doma …… Havloidi jsou jako rakovina, rozežírají všechno. Jak před pár dny pravil Bidet – nový řád a v jeho čele USA. Evropu rozvrátit (to neříkal, ale je jasno) Naši klauni jen plní notičky loutkovodičů.
  Jestlipak hvězda hájila lidská práva v Dubaji. Jo taaak, to jsou kááámoší soudruhů z USA, to je něco jiného…..

 3. Řadoví občané zažijí to, co zažívali živnostníci celou dobu levicových nebo naoko pravicových vlád. Zažijí ono starejte se sami, my vám akorát připravíme řadu překážek, aby jste to neměli tak jednoduché. Musím bohužel konstatovat, že toto živnostníci zažívali za pochvalného hýkání hodně z oněch řadových občanů.
  No a teď bude vláda zvysoka kálet na všechny. Samozřejmě ti, kteří dokázali sosat od státu a mají už svoje cestičky, budou sosat dál.
  Ukrajincům bych nezáviděl. Většinově taky není co. Těm můžou závidět jen sosači.
  “Nekvalifikovanost (v některých případech obzvlášť alarmující), despotické manýry, neobhajitelné sledování osobního prospěchu”, nejsou jen atributy současné vlády. Ta jen pokračuje v socialistickém přerozdělování a byrokratizaci dál. Akorát žvaní jinak, než ty předchozí.
  Z vlastních zkušeností živnostníka můžu řadovému občanovi vzkázat jediné : “Bude hůř”.

 4. Pekarová, Vystrčil, Fiala, Rakušan, Černochová atd. jsou naši absolutně nejhorší vrcholní politici a představitelé od roku 1989.

 5. Pekarová s Adamovou a manželem si udělali výlet do Dubaje. Okamuru, který ji za to zkritizoval, nazvala populistou a podala vysvětlení, že “SAR jsou významným exportérem ropy a my ropu potřebujeme, a ona že o tom jednala se svým arabským protějškem”… Takže Markét nám vyjednala levnou arabskou ropu, a navíc to (podle ní) nestálo daňové poplatníky ani korunu, takhle je to jednoduché…
  To náš mlčící premiér si udělal výlet do Kyjeva? (možná ani sám neví, kam ho zavezli, ale řekli mu, že je v Kyjevě), aby porazil Putina… A světe div se, Putin se posral a odvolal tanky z Kyjeva… No není tahle pětidemoliční vláda úžasná?

 6. Vzpomínám jak Pekari-Adamová navrhovala, že by měli Zemanovi sebrat polovinu platu a věnovat jej samoživitelkám. Pak to utichlo a mě by zajímalo, kolik Pekari-Adamová odevzdává ze svého čtvrtmilionového platu ….cca (250 000kč) třeba těm samoživitelkám. Tipuji, že ani korunu….
  A vůbec proč si TOPka volí do svého čela extrémní “sympaťáky” jako dříve Kalouska, pak vřele snaživého Pospíšila, ktzerej dokázal sedět asi v 5ti správních radách, být ještě europoslancem a ještě vést TOPku, prostě talent na roztrhání těla co jistě pracoval aspoň 25 hodin denně….To Pekari-Adamová ta se nepřetrhne a řídí sněmovnu za čtvrt Mega….a ještě vede TOPku…..prostě potřebujeme takovéto talenty….haha ha

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*