Paní Nerudová, nás mladé si do úst laskavě neberte
Sdílet článek:

ANTONÍN VAVRUŠKA

Kandidujete za pochybnou mafiánskou partaj, kterou reprezentují čistokrevní oportunisté. Navíc při tom působíte arogantně, nekompetentně a s každým dalším vystoupením víc hloupě. K tomu plno kauz, od slavné „koňolampy“ za statisíce z eráru po ještě slavnější „turbodiplomy“. Co vám zbyde? No přeci mezi politiky populární karta MLADÁ GENERACE, za jejíž mluvčí se dotyčná Danuše Nerudová rovnou prohlásila. A mladí jí odpověděli.

V politice není moc bizarnějších věcí než, když si začnou různí již značně šedivějící pánové a dámy hrát na mluvčí dospívající generace. Marketingově možná dává nějaký smysl, když vyměníte bizarní krátká videa na sociálních sítích nebo primitivní budovatelské slogany typu „mládí vpřed, mladí do Bruselu“ za množinu reálných hlasů ve volbách.Skutečný průšvih pro naši budoucnost, pro svět, ve kterém budou dnešní mladí žít a stárnout, ale nepředstavují sběrači hlasů mladých, nýbrž ti, kdo si myslí, že za tuto generaci mají právo mluvit. Lidé, kteří se pasují do role vzorů mladé generace a adresně oslovují i vaše děti.

Děs a konejši

Celá politická agenda lidí, jako je paní Danuše, stojí na jednoduchém principu: straš sebevětší pitomostí a hraj si na zachránce. K tomu skvěle slouží ideologie progresivismu. Neurdová mladým skrz sociální sítě podstrčí hrozbu, například, že kvůli skleníkovým plynům všichni do pár let shoříme, a nabídne řešení v centrálně řízené zelené ekonomice, tedy cíleném hospodářském rozvratu.

Dospívající a mladí dospělí na tom obecně nejsou moc dobře. Kvůli covidistické izolaci, kvůli krizi rodiny, kvůli problémům, které s sebou přináší využívání sociálních sítí, atd. Alaramujícím způsobem se v těchto věkových skupinách zvýšil výskyt duševních problémů, potíží se zvládáním emocí, častých případů vytrácejícího se smyslu života a víry v budoucnost. Roste množství sebevražd. K tomu se objevují moderní trendy typu závislosti na nových drogách či krize pohlavní identity. Je toho hodně a z nepochopitelných důvodů se o tom stále moc nemluví.

A do toho přijde paní Danuše a začne do mladých hustit třeba něco o hořící planetě. Nějaké své hloupé apokalyptické vize – bez opory ve vědě. Hlavně aby postrašila v průměru labilnější a naivnější společenskou skupinu. Takový přístup je ve svém důsledku nelidský a odporný.

Paní Danuše se opravdu nezjevila, aby zasvětila svůj politický program budoucím generacím a obecnému dobru. Jen využila díry na trhu. Je to klasická obchodnice se strachem a využívá prvovoličů a jejich iluzí o politice a o světě. To ale může být naštěstí i strategická chyba a slepá cesta, protože začíná být jasné, co je zač.

Tato „mladá a pohledná“ kandidátka vychází z toho, že mladé lidi přesvědčí svými žvásty o více než dvou pohlavích. Že je přesvědčí o tom, že „tu přeci nejsou žádní migranti“ a že migrace nezasluhuje naši pozornost kvůli populistům. Že mladší ročníky sdílí její svatovalentýnské vyznání lásky k bruselské byrokracii. Že může donekonečna mladé strašit Putinem, který už si v její hlavě brousí zuby patrně na celý euroasijský kontinent. Tvrdí také, že je ideologická ekonomicko-hospodářská sebevražda Evropy jménem Green Deal „příležitostí“. Že je výměna auta na spalovací motor za auto elektrické „minimem“, které může člověk udělat pro planetu. A tak bychom mohli pokračovat. Ta paní si asi myslí, že jsou mladí úplně blbí…

Ve studentských volbách propadla

Naneštěstí pro mladou pohlednou mají i ti mladí možnost se vyjádřit. Například v nedávných Studentských volbách, pořádané organizací Člověk v tísni mezi studenty gymnázií, středních odborných škol a odborných učilišť. Hlasovalo skoro 23 tisíc studentů z 265 českých škol. V této studentské simulaci voleb drtivě nezvítězila paní Danuše, ale koalice SPOLU vedená Alexandrem Vondrou s 15 % a jen s malým náskokem před Přísahou a Motoristy sobě (14 %), což je subjekt, který můžeme klidně označit jako absolutní protipól Danuše Nerudové a jejího hnutí STAN. Piráti obdrželi od studentů 11,6 %.

Naše samozvaná mluvčí mladé generace skončila až čtvrtá, bez medaile, s 9 %. To tedy nevypadá na mandát k sebeprezentaci sebe jako kandidátky mladých. Pro kontext, pětiprocentní hranici by překročila u mladých třeba i Klára Dostálová s hnutím ANO.

Takže paní Danuše rozhodně není matkou studentstva, bohyní české politiky, jejíž nápady mladí masově podporují. Je to jen navoněná prázdná bublina, do níž vždycky jen někdo něco krátkodobě naleje, aby za týden mohla kompletně popřít, co řekla. Uvidíme, jestli jí bude po studentských volbách změněn nálev a stane se z mluvčí gymnázií třeba samozvanou mluvčí hospiců. U této dámy už je možné asi všechno…

Takže ne, vážená paní Danuše, nejste idolem mladých. Ten nemá ve studentských volbách jednociferný výsledek. Nestěžují si na něj jeho vlastní studenti kvůli nekvalitní výuce. A upřímně, nejste ani dobrým vzorem pro nás mladé. Predátorka, která podvádí u testů s černým deníčkem, pak trapně lže, nemá úplně základní znalosti (datum vstupu ČR do EU…), to není dobrý vzor pro studenty. Fakt ne. To je normální ostuda. Nemáte právo mluvit jménem mladých, nemáte kompetenci kdekoli reprezentovat Českou republiku!

Deník TO

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Politikem se může stát kdejaký exot, ale jak mohlo tohle být rektorem university, to rozum nebere.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*