Elon Musk: Evropa směřuje k občanské válce
Sdílet článek:

PZ

Velmi nepříjemné obrázky z Německa kolují po celém světě už týdny. Tisíce lidí skandují svou nenávist k Izraeli.

Před veřejnými budovami se sundávají a pálí izraelské vlajky. Arabové staví barikády a zapalují je a na některých místech na okraj demonstrací shoří vozidla, píše se v článku na německém webu Pi-news.

V muslimské části světa mohou takové scény vyvolat souhlas. Mohou pak preferovat vývoz ovoce a zeleniny do Německa ještě více než dříve. Mimo tyto sektory však neexistují žádné ekonomické výhody, které by s sebou islámské de facto povstání v Německu mohlo přinést.

Celý zbytek obchodního světa reaguje podrážděně a dokonce zděšeně na vývoj v Německu. Zejména proto, že hororové obrazy nejsou třídenním fenoménem, ale spíše se neustále opakují. Elon Musk komentoval scénu z Berlína-Neuköllnu z října 2023 zobrazenou ve videu výše na X poznámkou: „Evropa směřuje k občanské válce.“

Pouhá skutečnost, že v těchto dnech a týdnech vzniká takový dojem na mezinárodní úrovni, Německo jako obchodní místo masivně poškozuje. Zahraniční investoři by se mohli od Německa odvrátit, pokud se policii a justici nadále nedaří dostat situaci pod kontrolu.

Dříve se říkalo, že xenofobie poškozuje Německo jako místo podnikání, protože může odradit kvalifikované pracovníky a investory. Stále čekáme na slibované kvalifikované pracovníky z tureckých, arabských a afrických regionů, přičemž sociální prekariát z těchto zemí už je a upozorňuje na sebe nepokoji. Tyto výbuchy násilí nyní způsobují Německu jako obchodnímu místu tolik škod, že už před nimi nikdo nemůže zavírat oči.

Ve střednědobém a dlouhodobém horizontu bude problém spíše větší než menší. V aktuálním roce zhruba čtvrtina žáků základních škol dokončuje 4. třídu s nedostatečnou znalostí německého jazyka mluveným i psaným. Jejich vyhlídkou na německém trhu práce bude jednoho dne špatně placená nekvalifikovaná práce. A pobírání dávek sociálního transferu. A práce na černo. A zločin.

V budoucnu tedy budeme potřebovat více policistů. Ale méně lidí bude platit do sociálního zabezpečení, pokud výdaje na sociální zabezpečení zůstanou stejné nebo se zvýší. Sazby příspěvků se tedy budou nadále zvyšovat. Sociální dávky bude dostávat více lidí. Věznice musí mít větší kapacity. Část populace, která stále pracuje, bude stále více ošuntělá – až do úplného vyčerpání.

Nemusíte mít vystudovanou ekonomii, abyste dokázali předvídat špatný konec tohoto vývoje. Než se zhroutí, Elon Musk a další investoři pravděpodobně stahují své peníze z Německa.

prvnizpravy.cz,pinews

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. “V budoucnu tedy budeme potřebovat více policistů.”

  Nikoli. V budoucnu budeme potřebovat zbraně v rukou normálních lidí.

  • 1*
   Nemám tušení, proč se mluví o občanské válce v Evropě. Když, tak půjde o válku občanů Evropy proti invazním druhům.

 2. Demografia je neúprosná. Z dlhodobejšieho pohľadu, než je ten, na ktorý dovidia 4-ročný politici, je Nemecko mŕtve a je z neho zbankrotovaný chalifát. A s ním sa prepadneme do biedy aj my. Opäť raz bude Amerika zachraňovať európanov.

  • Amerika bude brzy zachraňovat sebe, takže nás by mohlo zachránit spíš Rusko, jenže s tím teď zrovna nekamarádíme.

 3. J.Nic Vam nebrání se zachránit pláchnutim do RF.Tak si to užijte.No a chudák Amerika a my tady v tom otroctví.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*