Elon Musk vyslal hrozivé varování: “Civilizace se zhroutí”
Sdílet článek:

Elon Musk vyslal světu strašlivé varování a současně odhalil, co je podle něj největší hnací silou, abychom předešli vyhynutí. O hrozbě vymření lidstva informoval express.co.

Generální ředitel společnosti SpaceX a Tesla překvapivě nevaroval o konci lidstva v souvislosti s klimatickými změnami. Jen prostě a jednoduše vyzval lidi, aby měli více dětí. V projevu na pondělní akci, pořádané deníkem Wall Street Journal, jihoafrický miliardář prohlásil, že “není dost lidí” na to, aby lidstvo mohlo přežít. Elon Musk své hrozivé varování vyslovil v souvislosti se zprávami, že světová populace se vůbec poprvé po staletích sníží.

V současné době se počet obyvatel světa odhaduje na 7,8 miliardy lidí. Podle nové zprávy, zveřejněné v časopise The Lancet, dosáhne světová populace 9,7 miliardy a poté do roku 2100 klesne na 8,8 miliardy. Klesající tendence byla naposledy zaznamenána v souvislosti s morovými epidemiemi ve 14. století.

Elon Musk, který má sám šest dětí, nyní prohlásil, že klesající růst počtu obyvatel je jedním z největších rizik pro civilizaci. “Lidí je málo. Nevím, jak více to zdůraznit, není dost lidí”, dodal Musk.

Z několika odborných studií vyplývá, že mladí lidé nechtějí mít děti také z ohledem na klimatické změny. Mají zkrátka obavy o budoucnost svých potenciálních potomků.

Elon Musk však tento týden tvrdil, že “je to úplně naopak” a že je potřeba více lidí, aby se zabránilo kolapsu planety. Citovala ho televize CNBC: “Pokud lidé nebudou mít více dětí, civilizace se zhroutí. Zapamatujte si moje slova,” dodal.

express.co

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Ale kulový, civilizace se nezhroutí i kdyby tu bylo jen jedna mld.lidí.
    Naopak, čím více lidí, tím více znečištění atd. Musk potřebuje jen své otroky. Čím více, tím lépe.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*