EU schválila nástroj digitální diktatury eID. Total control globalistů je zase o něco blíž
Sdílet článek:

NESPOKOJENY

Salámová metoda k zavedení total control po vzoru čínského velkého bratra v Evropě ukrojila další kolečko z veřejně deklarovaných rádoby demokratických svobod. Samozřejmě vám to neřeknou otevřeně, samozřejmě to skryjí za nabízené výhody, které prostě nejde odmítnout (podobnost s covidem není náhodná).

Jakmile bude hýkající stádo ovcí dost velké, bude pro EU pastýře snadné mít situaci pod kontrolou. Těm zlobivým se potom třeba vypne přístup k digitální měně, která bude jen jako odměna pro poslušné. Pořád se vám to zdá jako konspirační teorie nebo sci-fi? Už je to v chodu, děje se to právě teď.

Evropský parlament odhlasoval zavedení digitální identity eID, která bude využívána i online. To ale znamená, že kdokoli může doslova nabourat do vašeho života, protože eID nemá obsahovat pouze vaše základní identifikační údaje, které máte nyní v občance, ale také adresu, telefon, zdravotní kartu, zaměstnání, očkovací průkaz, informace o rodině, vzdělání atd. Toto hlasování rozhodlo o jejím velmi širokém využívání, to znamená i automatické napojení na CBDC.

Spojením s digitální peněženkou CBDC bude eID přímo napojena na váš bankovní účet. Propojení na digitální měnu byl ostatně hlavní cíl zavádění eID, protože bez digitální identity by CBDC nemohla fungovat. Digitální měna je přitom programovatelná a má datum expirace.

EU vše samozřejmě podává tak, aby se zdálo, že je to pro občany výhodné, zejména zdůrazňuje pohodlnost, což opět mnoho lehce manipulovatelných jedinců přijme s nadšením.

tiskové zprávě se uvádí:

„Tato iniciativa digitalizace vztahu mezi občany a státem by odstranila čas na přepážkách, nekonečné fronty a stohy dokumentů, které občané potřebují při využívání různých služeb, ať už veřejných (daně, cla, nemocnice…) nebo soukromých (banky, pojišťovny…).“

„Digitální peněženka bude fungovat jako aplikace v telefonu, do které můžeme ukládat dokumenty a certifikáty, včetně dokladů totožnosti, jako jsou občanské průkazy nebo pasy, a která nám umožní vzdálený přístup k veřejným i soukromým službám kdekoli v EU, šifrovaně a se stejnou právní hodnotu jako papírové dokumenty.“

„Například s evropskou digitální peněženkou budeme mít přístup k jakémukoli typu dokumentu, certifikátu nebo atestace pomocí několika kliknutí v aplikaci nebo požádat o otevření bankovního účtu jednoduchou výměnou dokumentů s naší bankou po telefonu, aniž bychom museli hodiny cestovat a čekat u přepážky.“

Digitální peněženku vyvine každý členský stát a zpřístupní ji občanům zdarma na základě dobrovolnosti. Držitelé digitální peněženky budou mít plnou kontrolu nad svými daty a dokumenty a budou se moci rozhodnout, s kým a kdy je chtějí sdílet.

To zní dobře, no ne? Tyto informace budou samozřejmě nadšeně sdělovat všechna mainstreamová média. O problémech a rizicích se už jistě nezmíní.

  • Soukromí: Shromažďování a ukládání osobních údajů v digitálním ID by mohlo vyvolat obavy o soukromí, zejména pokud jsou tyto informace shromažďovány a používány vládními agenturami nebo soukromými společnostmi. Zneužití nebo únik dat může vést k vážným problémům.
  • Zabezpečení: Digitální ID mohou být zranitelná vůči hackerům a krádeži identity. Aby se minimalizovalo riziko narušení bezpečnosti, bylo by nutné zajistit bezpečnost platforem, na kterých jsou digitální ID uložena a spravována.
  • Centralizace moci: Centralizace údajů o identitě do rukou vlády nebo společnosti by mohla vést ke koncentraci moci, která by mohla být potenciálně zneužitelná. To by mohlo ovlivnit svobodu jednotlivce a soukromí.
  • Zneužití autority: Používání digitálních ID by mohlo vést k nadměrnému dohledu a kontrolnímu aparátu, pomocí kterého mohou vlády nebo společnosti sledovat a monitorovat pohyby a interakce lidí. To by mohlo ovlivnit osobní svobodu a občanská práva.

„Dobrovolné“ bylo zpočátku také například takzvané „covid očkování,“ nicméně později se lidem úporně vnucovalo, aby se na nějakou dobu dokonce stalo pro některé občany povinným. A ti, kteří jej odmítali, byli tvrdě diskriminováni a vylučováni ze společnosti. Zpočátku samozřejmě bude eID dobrovolná, nicméně jakmile se rozšíří – a to včetně nyní testované offline verze – bude eID povinná.

Mezitím se propojí s digitální měnou (na což je ostatně aktuálně odhlasovaná verze nastavena) a posléze i se systémem sociálních kreditů. Data, která budou díky eID shromažďována centrálně, se časem využijí právě pro účely programování digitální měny pro každého občana podle jeho „zásluh“. K tomu však dojde až po zrušení všech ostatních platebních prostředků, především pak hotovosti.

eID tak není nic jiného, než nástroj digitální diktatury, aktuálně připravovaný pro celou EU.

Jak hlasovali čeští europoslanci?

Pro: Tošenovský (ODS), Vrecionová (ODS), Niedermayer (TOP09/STAN), Polčák (TOP09/STAN), Pospíšil (TOP09/STAN), Šojdrová (KDU), Zdechovský (KDU), Charanzová (ANO), Dlabajová (ANO), Maxová (ČSSD, zvolena za ANO)

Proti: Vondra (ODS), Zahradil (ODS), David (SPD), Blaško (nezávislý, zvolen za SPD), Hlaváček (ANO), Knotek (ANO), Kovařík (ANO), Konečná (KSČM), Gregorová (Piráti), Peksa (Piráti), Kolaja (Piráti)

 

Zdroje a další informace:
Europarlement stemt vóór Europese digitale identiteit: ‘Waar stopt dit?’
Co bude obsahovat digitální peněženka schválená Evropským parlamentem?
Europoslanci hlasovali pro evropskou digitální identitu propojitelnou s CBDC
Digitale Geldbörse vom Europäischen Parlament gebilligt. Was sie enthalten wird.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Autore článku, nemýlíte se? Že by PROTI zavedení digitální ID hlasovali i piráti, navíc všichni, se mi nezdá.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*