Piráti proti patriarchátu
Sdílet článek:

Předvánoční vody českého internetu rozčeřila úsměvná kauzička týkající se Pirátské strany. Mikuláš Ferjenčík použil při komentování fotbalu úsloví “o prsa korejské ženy” a pirátská senátorka Adéla Šípová po něm veřejně vyjela, ať to smaže, neboť přirovnání je sexistické.

To jsou ty konce.

Přirovnání není zrovna uctivé ke korejským ženám, ale je vtipné a s jeho použitím není problém… pokud ovšem nejste viditelný člen a bývalý poslanec

Pirátské strany, která má boj proti patriarchátu v základu své ideologie. To pak takové přirovnání použít nesmíte.

Protože když to uděláte, začne vám senátorka, která by se bez vaší podpory do funkce vůbec nedostala a která má zjevně deficity v uměřené komunikaci, přikazovat, ať to smažete.

Jiným slovy, podpoříte ženu, protože jste přece ten feminista, a ona po vás začne pořvávat, co smíte a nesmíte někde psát.

Chrudoš měl pravdu, že?

 

Monika Čírtková

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*