Exprezident USA Donald Trump zkritizoval pasy s pohlavím „X“
Sdílet článek:
Bývalý americký prezident Donald Trump vyjádřil své velké překvapení nad zprávou o prvním Američanovi, který obdržel pas s razítkem pohlaví „X“. Zároveň exprezident vyjádřil pochybnosti, že by se něco takového mohlo stát v jeho zemi.

Americké ministerstvo zahraničí nedávno oznámilo vydání prvního pasu ve Spojených státech s uvedením třetího pohlaví – místo možnosti muž nebo žena je v odpovídajícím sloupci zařazeno také pohlaví „X“. V souvislosti s tím americké úřady s počátkem roku 2022 očekávají aktualizaci postupů a formulářů, přičemž poté bude moci každý žadatel obdržet pas s takovým značením. Úřad takúzce spolupracuje s ostatními vládními agenturami USA, aby zajistil co nejlepší podmínky pro cestování všech držitelů pasů bez ohledu na jejich pohlavní identitu.
.
Nyní se však k celé situaci vyslovil někdejší americký prezident Donald Trump, který jen stěží věřil tomu, co se v jeho zemi odehrává. „Opravdu se tohle děje v naší zemi?“ napsal Trump na svém účtu v Telegramu, když komentoval zprávu na toto téma, kterou zveřejnilo jedno z médií.
Za zmínku přitom stojí, že až dosud museli američtí občané k určení jiného pohlaví, než je uvedeno v jejich rodném listě, předložit potvrzení od lékaře.
.
Připomeňme, že v létě oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken plány americké administrativy na zavedení třetího pohlaví X v amerických pasech a právo na vlastní výběr kteréhokoli ze tří pohlaví v dokladu. Jak Blinken tehdy poznamenal, cílem tohoto kroku je zajistit rovná práva pro LGBT komunitu. Dodejme však, že v dnešní době je třetí pohlaví již v pasech řady států, včetně Austrálie, Indie, Kanady, Malty, Nepálu a Nového Zélandu.

SPU
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*