Globalističí elitáři profitují ze zkázy, jejich bohatství se během pandemie zdvojnásobilo
Sdílet článek:

Spolu s tím, jak byl svět zdrcen tsunami koronaviru pod nucenými lockdowny, během problémů s dodavatelskými řetězci, ekonomických otřesů a ožebračení, které to přináší, tak globalistická finanční elita „si té hrůzné pandemie“ podle v pondělí zveřejněné zprávy užívala.

Deseti nejbohatším mužům světa se ten majlant, co mají, více než zdvojnásobil na 1,9 bilionu $, kdy v posledních 12 měsících hrabali tempem1,6 miliardy $ denně, což dokládá, že k sobě hrabali ty ztráty ze zbídačení a ruinování mnohých způsobeného nekonečnými vynucovanými lockdowny.

Konfederace charit, které se zaměřují na úlevu od globální bídy, Oxfam řekla, že příslušníci globálních finančních elit si užili nárůst svého bohatství během pandemie, který byl větší než nárůst za předchozích 14 let, bylo to tedy v době, kdy světová ekonomika trpěla nejhorší recesí od Krachu na Wall Streetu roku 1929.

Toto jsou některé z hlavních bodů poslední zprávy od Oxfam, Nerovnost zabíjí, která byla zveřejněna spolu s tím, jak se tento týden vůdci globálního businessu sešli na virtuálním summitu Světové ekonomické fórum (WEF) v Davosu ve Švýcarsku.

„Nacházíme se v situaci, kdy 10 mužů drží více bohatství, než dvě třetiny lidstva,“ řekl australskému mediálnímu kanálu ABC generální ředitel Oxfam Australia Lyn Morgain.

„Nejen to, ale těch dolních 40 procent je v ohrožení.“

Zpráva zdůrazňuje to, že ona charita o tom říká, že to je „bezprecedentní“ úroveň globální nerovnosti, přičemž koronavirus vyostřuje naší rozdělenost na „nás a je,“ na „ty, co mají, a ty, co nemají.“

Jeff Bezos mluví o svém letu do vesmíru na Blue Origin – New Shepard – během tiskové konference 20. července 2021ve Van Horn, Texas. (Joe Raedle/Getty Images)

Mezitím si takoví jako spoluzakladatelé Tesly Elon Musk, Amazonu Jeff Bezos a Facebooku Mark Zuckerberg užívali největšího meziročního nárůstu bohatství od té doby, kdy se tato evidence vede, uvádí ta zpráva.

V době, kdy si skupina těchto mužů užívala svého bohatství k létání raketou do vesmíru, tak tato charita říká, že podle projekcí Světové banky se přes 160 milionů lidí propadlo pod hranici chudoby.

A celkem i v Asii mezinárodní reakce na koronavirus vytvořila 20 nových „pandemických miliardářů“, tvrdí tato charita.

Forbes uvedl výčet 10 nejbohatších mužů světa jako: šéf Tesly a SpaceX Elon Musk, šéf Amazonu Jeff Bezos, zakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin, šéf Facebooku Mark Zuckerberg, bývalí šéfové Microsoftu Bill Gates a Steve Ballmer, bývalý ředitel Oracle Larry Ellison, americký investor Warren Buffet a šéf francouzské luxusní skupiny LVMH, Bernard Arnault.

Tato zpráva Oxfam přichází po studii této skupiny z prosince 2021, která zjistila, že podíl nejbohatších lidí světa na globálním bohatství během pandemie rostl rekordním tempem.

 

SIMON KENT

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*