Izraelské tanky vjíždějí do Gazy
Sdílet článek:

INN

Zprávy přišly poté, co mluvčí IDF Daniel Hagari oznámil, že pozemní síly IDF zintenzivní pozemní operaci.

 

Zdroje z Palestinské samosprávy (PA) v pátek večer oznámily, že izraelské tanky začaly vjíždět do pásma Gazy.

Podle těchto zpráv se mezi jednotkami a ozbrojenými teroristy rozvinula přestřelka.

Mluvčí IDF Peter Lerner však v rozhovoru pro ABC News popřel, že by rozšířené operace byly oficiální pozemní invazí, která se očekávala.

Americký představitel řekl ABC News, že Izraelci zahajují omezenější invazi a souhlasili s tím, že v souvislosti s operací poskytnou humanitární podporu.

Dříve v pátek večer mluvčí IDF Daniel Hagari oznámil, že IAF zintenzivňuje své nálety v Gaze, a dodal, že pozemní síly IDF zintenzivní pozemní operaci v pátek večer.

V posledních hodinách jsme zvýšili počet úderů v Gaze. Letectvo útočí na podzemní cíle a teroristickou infrastrukturu, a to velmi výrazně. V návaznosti na ofenzivní činnost, kterou jsme prováděli v posledních dnech, pozemní síly dnes večer rozšiřují pozemní činnost,“ řekl Hagari.

„IDF působí mohutně ve všech dimenzích, aby dosáhla cílů války,“ dodal.

Hagari rovněž prohlásil: „Jsme připraveni bránit se ve všech oblastech, abychom ochránili bezpečnostní zájmy Izraele. Jsme odhodláni plnit národní úkol, kterým je navrácení všech rukojmích.“

Ke zprávám o vyjednávání o navrácení rukojmích řekl: „Navrhuji nevěnovat pozornost fámám, jedná se o psychologický terorismus ze strany Hamásu.“

Jeho komentáře přišly v době, kdy CNN informovala o velké sérii výbuchů, které v pátek večer otřásly městem Gaza.

Nic Robertson ze CNN uvedl, že v posledních několika hodinách slyšel odcházející palbu z tanků a také „neobvyklou, intenzivní a trvalou“ vojenskou aktivitu.

Několik obyvatel Gazy sdělilo CNN, že nálety v pátek večer byly „nejintenzivnější, jaké zažili“ od začátku bojů před téměř třemi týdny.

Bílý dům mezitím v pátečním prohlášení uvedl, že prezident Joe Biden „byl dnes ráno informován svým národním bezpečnostním týmem o nejnovějším vývoji v Izraeli a Gaze“.

„Brífinku se zúčastnili poradce pro národní bezpečnost Sullivan, ministr zahraničí Blinken, ministr obrany Austin, předseda sboru náčelníků štábů Brown, ředitel Národní zpravodajské služby Haines a ředitel Ústřední zpravodajské služby Burns,“ uvedl Bílý dům.

V noci na čtvrtek provedly pozemní síly IDF v doprovodu stíhaček IDF a bezpilotních letounů cílený nálet v centrální části pásma Gazy. V rámci této činnosti letadla a dělostřelectvo IDF zasáhly teroristické cíle patřící teroristické organizaci Hamas v oblasti Šudžajja a v celém pásmu Gazy.

Během činnosti IDF identifikovala a zasáhla řadu teroristických cílů, včetně odpalovacích stanovišť protitankových raket, vojenských velitelských a řídicích středisek a také teroristů Hamásu.

Po ukončení činnosti vojáci oblast opustili. Nebyla hlášena žádná zranění příslušníků IDF.

Jednalo se o druhý případ během dvou nocí, kdy IDF provedla noční cílený nálet s použitím tanků v severní části pásma Gazy v rámci příprav na další fáze bojů. Aktivitě velela brigáda Givati.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,17 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*