Glosa MM: Alžírsko jako ruská brána do Afriky




Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Alžírsko jako ruská brána do Afriky. Evropa to nese nelibě, tamní plyn ale potřebuje.
Tak zní titulek článku na novinky.cz. Z něj se konečně dozvídáme, co jsou to ty „evropské hodnoty“. Prachy, jak jinak…

Současnou hvězdou španělské pravicové politiky je prezidentka madridského regionu Isabel Díaz Ayusová z konzervativní Lidové strany. Volby drtivě vyhrála s heslem „Svoboda nebo komunismus“, přičemž za komunisty pokládá všechny, kteří přicházejí s aktivistickými socialistickými či ekologickými nápady.
Osobně tyto lidi nazývám „bolševici mysli“ a máme jich tu u nás také ohromnou spoustu. Bohužel silný lídr, který by vyrukoval se stejně jasným viděním dnešní dělicí čáry mezi konzervativním myšlením a „bolševiky mysli” všeho druhu a zabarvení, u nás doposud chybí.
A jen na okraj: začátek její ohromné popularity nastal za covidu, kdy rozhodla o tom, že madridský region nepodlehne hysterii, a tak obchody, restaurace a školy zůstaly otevřené.

Evropská komise připravuje další balíček pomoci pro Ukrajinu ve výši 50 miliard eur, a to nikoli z tržních úvěrů, ale z příspěvků členských států.
Jinak řečeno, z našich kapes. Doufám, že všichni rádi přispějete, vždyť se z těch peněz toho zase tolik nerozkradne a deficit rozpočtu vláda přece zvládá, že ano?

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Ukrajinští oligarchové musejí být štěstím bez sebe. Ale jasně, ráda jim přispěju z důchodu, chuděrkám maličkým.

  2. Měli by státy jenž jsou EU okrádány přispět trochu víc, třeba nějakou tou bombičkou a klidně by moha být i s jádrem. Do kdy budeme ten EU sajrajt podporovat, likvidace jediná možnost.

  3. Jak to že u nás není silný lídr, jako ve Španělsku? Jindřich Rajchl s PRO se vyjadřuje naprosto srozumitelně, má tah na branku a věřím, že to co říká, chce i dělat. Pokud budeme čekat na nějakého dokonalého spasitele, tak se nikdy nedočkáme a akorát spláčeme nad výdělkem…

    • Přesně tak. Rajchl je i moje volba pro budoucnost. Jistě je trochu kontroverzní a nemusí “vonět” všem. Ale já nemám volbu. To co tu předvádí vládní hoši a děvčata, jak si tu s námi vytírají rekty, to si nedovolili ani komančové za své největší slávy.

  4. D.Pan buditel tech lepsich zitřků nam jaksi zapomina sdelit,kde by na ty vsechny sliby vzal prachy,jak lepe by zapojil CR do svetovych ekonomickych vztahů,atd,atd.Je zajimave,ze se vsem v te advokacii tak libi.Asi se tam poradne maka kdyz tam vsichni politici pak nabehnou.Ale proc? Prachy nejiste drina od rana do večera.No lepe je spolehat na to co clovek vidi v zrcadle.Vetsinou ti buditele s rancem nekam zmizi a lidi se zase povesi na dasiho buditele,ale o penize min ktere jim na vsechny kraviny posilali.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*