Glosa MM: Biden podepsal zákon o smlouvě o půjčce a pronájmu
Sdílet článek:
Sice se výrazně oteplilo, ale pacientů v ordinacích praktiků zatím neubývá. V některých regionech přibylo těch, kteří potřebují antibiotika. Jednou z příčin podle lékařů je i to, že skončila veškerá opatření proti covidu včetně povinných respirátorů, takže se uvolnila cesta jiným infekcím.
Tolik zpráva. Velmi by mne ovšem zajímala statistika, kolik z těch pacientů je očkovaných proti covidu a kolik z nich je neočkovaných. Pozoruji totiž v poslední době mezi svými třikrát očkovanými přáteli jednu nepříjemnou virovou infekci za druhou.

***
Maďarské domácnosti v dubnu podle úřadů platily za plyn nejnižší ceny v Evropě. V elektřině je Budapešť druhá nejlevnější.
***

Míra inflace v Německu se v dubnu zvýšila o rekordních 7,4%, což je nejvyšší zaznamenaná hodnota od sjednocení státu. Informace o tom jsou zveřejněny v tiskové zprávě Spolkového statistického úřadu země (Destatis).

***

Prý žijeme v nepředvídatelném, turbulentním světě. Nesmysl! Vítěz soutěže Eurovize je předem jasný!

***

Pražský primátor Hřib:
Nemá smysl registrovat další lidi, když ta kapacita není. Nemluvím jen o školách, školkách, kde to mají na starosti městské části, ale i když se budou stavět modulové školy, nebude tam nikdy dostatek českých dětí. Vlastně tu postavíme ghetto pro ukrajinské uprchlíky, což je fatální. Tak neproběhne žádná adaptace ani integrace. Proto je nutné, aby se rozprostřeli po krajích, kde jsou rezervy v kapacitě.
Proboha, proč by měla probíhat nějaká adaptace a integrace? Sběrné tábory, a jakmile válka na Ukrajině skončí, jistě se vrátí rádi zpět. Ukrajinci jsou přece hrdý národ a jistě se ihned zapojí do budování vlasti.

***

Slovenský premiér Eduard Heger v reakci na slova ukrajinské hlavy státu uvedl, že jeho země udělá všechno, co je v jejích silách, aby vzešla Ukrajina z války jako vítěz a Rusko bylo poraženo.
„Jestliže demokratické země nepoleví v pomoci Ukrajině a Ukrajina dostane zbraňové systémy, které potřebuje, podaří se jí zahnat ruskou armádu tam, kde byla před 24. únorem,“ napsal premiér na Facebooku.

***

Jordanka Jirásková na facebooku:
Překvapivě vyšlo po 77 letech najevo, že mezi zahraničními vojáky, kteří nás osvobodili od Němců, bylo 80% Ukrajinců. Že ale mezi okupanty v roce 1968 byli také ve velkém množství Ukrajinci, to už se zase nehodí, to najednou Ukrajina ještě neexistovala, protože byla založena až v roce 1991.

***

Z editorialu Global Times: Žádný oběd není nikdy zadarmo. Více amerických zbraní způsobí smrt více Ukrajinců a smlouva o půjčce a pronájmu, kterou podepsal prezident Biden, zatáhne navíc Ukrajinu do dluhové pasti a změní válkou poničenou zemi v kolonii Spojených států. Smlouva umožňuje Američanům urychlit dodávky zbraní a dalšího vojenského materiálu, léků a potravin na Ukrajinu. Předpokládá se, že ta zaplatí později.
„To bude pro Ukrajinu vážný problém. Ukrajina bude muset splácet za dodávky zbraní a dalších věcí úroky i základní půjčku. Spojené státy jsou obchodník. Nedělají obchod, na kterém by měly prodělat,“ říká k tomu vojenský expert Song Zhongping.
Smlouva o půjčce a pronájmu není levnou záležitostí a americký ďábelský plán je zřejmý. Podporovat vojenskými dodávkami Ukrajinu, aby bojovala do poslední kapky ukrajinské krve, a pak žádat po následných generacích Ukrajinců, aby za to vše zaplatili.
Smlouva o půjčce a pronájmu z roku 1941 umožnila pomoc Spojených států Spojencům. Velká Británie splácela dodávky zbraní až do roku 2006, celých 61 let po skončení války.
Představte si tedy, jak ovlivní tato smlouva Ukrajinu v příštích desetiletích.
„Spojené státy mají z protahované války na Ukrajině největší prospěch. Vojenskoprůmyslový komplex na ní vydělává značné peníze. Největší ztráty pak utrpí Ukrajina a její obyvatelé,“ říká Song a zdůrazňuje, že Ukrajina je dodávkami zbraní a odrazováním od mírových jednání stále více stahována do chudoby a dluhů. Spojené státy jsou jako upír, vydělávající peníze na chaosu a válce. Sání ukrajinské krve neprobíhá pouze nyní, ale bude pokračovat i po válce.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Správně. Ukrajina by se neměla bránit. A vlastně my všichni, bývalí vazalové SSSR, bychom měli požádat o ruský protektorát. Pak bude Macek spokojený????

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*