Glosa MM: Co si to ten Fico zase dovoluje, takhle si vymýšlet!
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Bývalá mluvčí prezidenta Petra Pavla Markéta Řeháková podle zjištění Novinek od poloviny ledna působí na pozici poradkyně vládního zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáše Kopečného při ministerstvu zahraničí. Na starosti bude mít pomoc s čerpáním peněz z mezinárodních fondů a „otevírání dveří“ českým firmám ve válkou poničené zemi.
A nyní kontrolní otázka:
Co myslíte, platí jí za to “otevírání dveří” ty firmy, kterým je otevírá nebo my všichni z našich daní?

Co si to ten Fico zase dovoluje, takhle si vymýšlet! Prý je Ukrajina jednou z nejzkorumpověnějších zemí na světě a zcela pod kontrolou Spojených států.
Přitom všichni u nás z medií vědí, že je to ryzí demokracie, kterou bychom rádi uvítali v EU, korupce je už dávno na nule, protože všichni, kteří byli ochotni někoho podplatit a měli na to, už tak dávno učinili a z Ukrajiny zmizeli, a Spojené státy určitě nic nekontrolují, vždyť ani nevědí, kolik Ukrajinců v jejich proxy válce s Ruskem doposud padlo.

Školáci na polských základních školách nebudou od dubna dostávat žádné domácí úkoly. Oznámila to tento týden ministryně školství Barbara Nowacká. Zákaz domácích úkolů by později mohl platit i pro střední školy.
Ze školních osnov také zmizí předmět „Historie a současnost“, který zavedl předchozí ministr školství. Nahradí ho předmět podobný občanské výchově, který se zaměří na demokracii, ústavu a participaci.
Nowacká rovněž oznámila, že od příštího školního roku čeká polské studenty a učitele zeštíhlení školních osnov nejméně o 20 procent. „Z těch 20 procent navíc je většina věcí, které děti musely znát, nadbytečná a nepotřebná,“ vysvětlila Nowacká. Zeštíhlení látky se má týkat polského jazyka, dějepisu, společenských věd i přírodních věd.
Dodávám:
Jo, jo, školy přece mají povinnost produkovat nemyslící voliče progresivistů, to dá rozum!

„Povšimněte si, že všechny úchylné ideologie, které v historii ničily lidstvo, přišly od akademiků,“ podotýká ekonomka Markéta Šichtařová v reakci na inovativní titulování „ombudsosoby“ na pražské DAMU. „Normální lidé na tyto hovadiny nemají čas.“

Velice důležitá zpráva!
Frakce CDU „WerteUnion“ se mění v samostatnou stranu, neboť se neztotožňuje se směřováním CDU a s jejím odklonem od tradičních hodnot. Předsedou WerteUnion je bývalý šéf německé kontrarozvědky Hans-Georg Maaßen, který se stavěl a staví též proti německému přístupu k současné migrační krizi.

Poradkyně premiéra Fialy Markéta Horská v pořadu Ptám se já:
A jsou nějaké drobnější kroky, které nás čekají ještě teď?
Třeba v oblasti zdravotnictví, které už má tak naakumulované vnitřní dluhy, že musíme začít řešit efektivitu, klást větší důraz na prevenci. A to jsou možná pro občany drobná opatření, ale která jdou tím správným směrem. Na Ministerstvu zdravotnictví se připravují změny, aby programy prevence zdravotních pojišťoven byly efektivní, aby tam směřovalo více prostředků.
Svatá prostoto!

DeSantis odstoupil z prezidentské kampaně, podpořil Trumpa.
V diskusi pak zaznělo:
A: Velmoc, která má přes 330 milionů obyvatel, nedokáže vygenerovat lepší kandidáty, než dva 80 leté staříky. Hodně smutný pohled.
B: Pořád lepší, než vygenerovat dva komunisty.

Známý americký moderátor Tucker Carlson, má za to, že americké prezidentské volby by jasně vyhrál Trump, pokud by voliči museli přijít do volebních místností osobně, museli odevzdat svůj hlas a zase odejít. Vše bez korespondenční volby a jiného obcházení toho nejtradičnějšího modelu voleb.“
Osobně byste označili volební lístek, neudělala by to žádná hlasovací mašina a označili byste ho po boku svých sousedů, nikoli pod dohledem Marka Zuckerberga a jeho lidí z Kalifornie.“
Zahraničněpolitický editor amerického časopisu Chronicles Trifkovic si je ovšem jistý, že Trump sice vyhraje republikánskou nominaci, ale „deep state“ nedovolí, aby se stal americkým prezidentem.

Příklad nenápadné dezinformace, mající za cíl vsugerovat čtenáři, že Rusko a jeho vláda stále adorují Lenina:
Titulek zpráv tiscali.cz:
„Je to náš ideál!“ Rusové uctili památku vůdce bolševiků Lenina
Skutečnost:
Před Leninovým mauzoleem se sešlo pár skupinek občanů s květinami a vlaječkami. „Představuje ideál, který je třeba nejen respektovat, ale také následovat“, prohlásila osmasedmdesátiletá Valentina, která před mauzoleum dorazila s malou kyticí.

Britský tenisový novinář Mike Dickson, ostrý kritik neočkovaného Novaka Djokoviče, náhle zemřel ve věku 59 let.
Opovažte se jen pomyslet…!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. A u nás snad domácí úkoly existují ?!
    Nejen tupé, ale i nevzdělané stádo (ovcí).
    To je sen našich “strašáků”.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*