Glosa MM: Fialova vláda je náš nejsilnější nepřítel, silnější než je Rusko
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Šéfka Mezinárodního měnového fondu Grigorjevová po setkání s ukrajinským prezidentem Zelenským ve Washingtonu:
„Hovořili jsme o pozoruhodné odolnosti ukrajinského lidu navzdory obrovským válečným ztrátám. Ekonomika je výkonná a předpokládá se, že růst HDP v letošním roce dosáhne nejméně 4,5 procenta. Inflace nadále klesá a v listopadu dosáhla roční míry 5,1 procenta,“ uvedla podle agentury Reuters.
Neuvěřitelné hospodářské výsledky, lepší než u nás za Fialovy pětikoalice. Zdá se, že Fialova vláda je náš nejsilnější nepřítel, silnější než je Rusko.

Norské ministerstvo obrany čelí kritice národní kontrolní kanceláře pro audit, že při nákupu bojových letadel páté generace Lockheed F-35 Lightning II podcenilo celkové náklady na životní cyklus. Nezahrnulo do nich náklady na investice do staveb a budov potřebných pro provoz F-35 a na jejich ochranu. Kritizoval, že odhadovaná cena za životní cyklus stíhaček stoupla na 349 miliard norských korun (725 miliard korun českých).
Dodávám:
Ale i tak se to vyplatí! Vždyť to odradí Rusy, aby stejně jako v dubnu 1940 nenapadli a neobsadili Norsko. Sice to byl německý Wehrmacht, ale kdo si to má při tom neustálém přepisování historie pamatovat, že ano?

Maďarský parlament ovládaný národně konzervativní stranou Fidesz premiéra Viktora Orbána v úterý schválil zákon na ochranu národní suverenity. Na jeho základě vznikne úřad, který má odhalovat a řešit možná rizika zahraničního vlivu na politiku.
Tolik zpráva. U nás naštěstí ničeho takového není třeba. Kdo ze zahraničí ovládá naši politiku je přece zcela zřejmé.

Americký ministr obrany Austin během návštěvy Zelenského v USA:
„Americké závazky musí být dodržovány.“
Dodávám:
Samozřejmě, jak jinak. Stejně jako ve Vietnamu, Iráku, Lybii, Afganistánu…

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*