Glosa MM: Nebezpečí plynoucí z rudozelených „bolševiků mysli“
Sdílet článek:
„Musíme Ukrajině pomoci, aby konflikt přečkala s co nejmenšími ztrátami a aby nakonec zvítězila. Širším zájmem naší země je, aby byl ruský imperialismus konečně zastaven,” uvedl premiér Petr Fiala při zahájení pravidelné týdenní porady českých velvyslanců v Praze.
Mýlí se, jediným zájmem občanů Česka je mít vládu, která se stará jen a jedině o to, aby republika vzkvétala a její občané žili spokojeně a šťastně. Nebezpečí plynoucí z rudozelených „bolševiků mysli“ ve vedení USA, EU a většiny evropských států je mnohem a mnohem nebezpečnější, než udánlivý ruský imperialismus.

Ministerstvo zdravotnictví uzavřelo smlouvu s americkou firmou Pfizer o dodávkách antivirového léku Paxlovid na covid-19 do konce letošního roku. První část má dorazit v září. V úterý to sdělil mluvčí Ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob.
„Tato smlouva umožňuje objednávat podle potřeby. Nespotřebované léky se tak nebudou muset hradit ze státního rozpočtu, jako tomu bylo v některých případech dříve, například u monoklonálních protilátek,“ uvedl mluvčí Ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob.
Částku, kterou léky budou stát, podle Jakoba však kvůli důvěrnému režimu smlouvy není možné sdělit.
Jinak řečeno:
V žádném případě se nesmíme dozvědět, kolik našich daní ministerstvo utratilo a zda by se na výrobce nemělo vztahovat mimořádné zdanění. Mimochodem, vsaďte se, že na farmaceutické firmy se vztahovat nebude. Jsou totiž mocnější, než všechny vlády dohromady.
.
Velká Británie už v červnu dosáhla nulové závislosti na ruské ropě, ačkoliv si tento cíl stanovila až na konec roku 2022. Ruskou ropu ostrovní země nahradila dodávkami ze Saúdské Arábie, Kuvajtu, Nizozemska a Belgie. Blíží se také úplnému odstřihnutí od ruského plynu a od množství dalších ruských komodit, které byly omezeny sankcemi. Podle britských dodavatelů energií nyní musí britská vláda v příštích dvou letech vydat až 100 miliard liber (3 biliony korun) na ochranu britských domácností před energetickou krizí.
Tolik zpráva. Předpokládám, že všichni Britové jsou s tím srozuměni, neboť jinak by nezamhouřili oka strachem, že je Rusko v rámci svých imperialistických choutek obsadí.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*