Glosa MM: Některé novináře nelze nemilovat
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Běloruská tenistka Aryna Sabalenková vyhrála na French Open nad Ukrajinkou Martou Kosťukovou. Ta jí po skončení zápasu odmítla podat ruku.
Důvod?
Bělorusko v prvních dnech rusko – ukrajinského konfliktu pomáhalo logisticky Rusku a dovolilo mu vést útok také ze svého území.
Dodávám:
Opravdu chceme žít ve světě, kde se do všeho včetně kultury a sportu bude míchat politika? Opravdu? Bude takový svět lepším místem k žití?

Některé novináře nelze nemilovat:
S odvoláním na Andrije Jusova z ukrajinské vojenské rozvědky napsal list Ukrajinska pravda:
Byly shromážděny pro rozvědku důležité informace, jež „z pochopitelných důvodů nebudou zveřejněny“. Část těchto údajů, které Jusov stručně charakterizoval jako „král je nahý“, však obdržel celý svět, uvedl list.
Jusov následně vysvětlil, že jde především o informace o vyčerpání Putinova mocenského aparátu a o zranitelnosti Ruska vůči vnitřním útokům.

Spojené státy vidí v Číně nepřítele č. 1 a snaží se ji upozadit všemi možnými způsoby, samozřejmě vždy pod ušlechtilými záminkami „národní bezpečnosti“, „ochrany lidských práv“ a „enviromentálními důvody“.
Přitom je to tak prosté:
Podle dat Lowyho institutu byly před rokem 2000 Spojené státy na špici globálního obchodu a 80% států ve světě s nimi obchodovalo více, než s Čínou. V roce 2018 to bylo již jen 30% států a Čína se stala největším obchodním partnerem pro 124 zemí a regionů světa a zaujala v mezinárodním obchodu 1. místo.

Senátorka Daniela Kovářová:
Nikdy žádný diktátor ani tyran neřekl: „Chci omezit vaši svobodu slova.“ Každý říká, že je pro svobodu slova, ale jenom odsaď podsaď a jenom někdy a jenom pro někoho a pro někoho jiného ne. „Jako všechny diktatury i ta dnešní začínají dobrem. V zájmu vašeho dobra, milí občané, je třeba regulovat, upravovat, omezovat. Jde o skandalizaci, nálepkování, vylučování z veřejného prostoru, opravy a přepisování knih, překrucování reality, bourání soch, přejmenování ulic. Kdo má jiný názor, toho nepozveme do televize, nedáme mu možnost promluvit. Mám s tím osobní zkušenosti. V prosinci 2021 jsem vystoupila na právnické fakultě s příspěvkem Klady a zápory feminismu. Poté, co jsem příspěvek odpřednášela, žádaly studentky této fakulty, abych už nikdy nebyla na půdu právnické fakulty pozvána, a to jenom proto, že jsem poukázala na příklady negativních dopadů feminismu. A přitom jsem jen shrnovala praktické zkušenosti svých klientek z advokátní praxe.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Je přirozené, že každá skutečně velká země, už jenom proto, že hájí zájmy velkého počtu obyvatel, vytváří nějakým způsobem tlak na své okolí a je třeba hledat rozumné kompromisy pro rozumné a mírové soužití. Jsou však státy, které nebezpečně tendují ovládat celý svět. V současné epoše jsou to Spojené státy americké.

  2. T.Je zajimave jak nazvat okupaci Ukrajiny? Ovladnutim Ukrajinskeho naroda a jeho rusifikace?Jeden stat urci druhemu ze nema pravo podle jeho nazoru na existenci?

  3. Id.Vazeny pane v RF je tolik narodnosti a vsichni zijou.Jenom jestli to treba neni tim,ze dodrzovali zakony statu Ukrajina jestli se jim libi nebo ne tak,jak je musite dodrzovat treba Vy v CR jestli se Vam libi nebo ne.No a ty mrtve zrejme nekdo vyzbrojil tanky,dely,kulomety,samopaly,atd a zavelel do nich(do Ukrajinske armady).Tak to vidíte kdyz RF vyzbrojila kverulanty samozvanych(protizakonnych)oblastí jak to pak dopadne.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*