Glosa MM: Petr Fiala v EU pořád v něco doufá a ono se to díky Německu pořád neděje
Sdílet článek:

Členům zastupitelstev obcí, měst i krajů by se od příštího roku měly zvýšit finanční odměny o deset procent.
Lepší nástroj pro boj s inflací snad ani neexistuje!

Komentátor Petr Holec:
Petr Fiala v EU pořád v něco doufá, a ono se to právě díky Německu pořád neděje. To je pro něj asi nejtypičtější! On už svou naivitou někdejšího češtináře připomíná klasického romantického hrdinu, který permanentně trpí rozporem mezi snem a skutečností. Fiala už dlouho doufá i v to, že EU zastropuje ceny plynu pro výrobu elektřiny, jenže Němci to pořád blokují kvůli vlastním národním zájmům. Ostatní členské země EU proto už dávno dělají vlastní opatření na podporu svého průmyslu. Jen Fiala se pořád bojí a čeká na Němce, zatímco náš průmysl dávno ničí vysoké ceny plynu. Nově tedy náš premiér věří i tomu, že Evropská komise Německu zakáže zmíněný pětibilionový fond na podporu průmyslu, který energeticky „přeplatí“ všechny členské země EU, protože ani ty největší jako Francie nebo Itálie na něco podobného prostě nemají. Němci přitom zmíněnou pomoc už schválili v parlamentu, aby ji rychle mohli začít pumpovat do své ekonomiky. Fiala ale zatím dál doufá a jako premiér předsednické země EU si očividně užívá summity, kde Češi pod jeho vedením nic neprosadí.

Slova k zapamatování, tentokrát amerického prezidenta Bidena:
„Cítím, že máme dobré šance. Nebyl jsem u všech kampaní do Sněmovny, ale myslím, že Senát udržíme a získáme v něm ještě jedno křeslo. Myslím, že máme šanci ovládnout i Sněmovnu reprezentantů.“

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Fialo, nechtěl bys dělat českého premiéra aspoň na částečný úvazek? I když národ ví, že jsi ten “nejlepší” premiér od dob Metternicha…,ha ha ha..

  2. Holt Nemci byli nekde jinde v 89,a jsou i dneska.A to byli malem srovnani se zemi po valce.A nase vlada musi lavirovat.Udel slabsi ekonomiky.Tak priste pan Premek si vyhrne rukavy a vlitne na to.Budeme fandit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*