Glosa MM: Plaťte a opovažte se chtít vědět, co se s vašimi penězi dále děje!
Sdílet článek:
MIROSLAV MACEK
Česká pošta uzavřela stovky smluv, u kterých se nemáte šanci dozvědět, s kým a na jakou částku jsou uzavřeny, neboť jsou skryty pod hlavičkou obchodního tajemství.
Jinak řečeno: občane, plaťte a opovažte se chtít vědět, co se s vašimi penězi dále děje!
A vyoknění v nedohlednu!

Šéfka Evropské komise von der Leyenová slíbila zemědělcům v šesti zemích EU 100 milionů eur, pokud zruší zákaz dovozu obilí z Ukrajiny.
Raději bez komentáře…

.

Česko a spojenci v Severoatlantické alianci jsou připraveni dlouhodobě podporovat Ukrajinu na její cestě k ukončení války, k poválečné obnově a k členství v NATO. Po včerejším jednání s generálním tajemníkem aliance Jensem Stoltenbergem to prohlásil český prezident Petr Pavel. Západ podle něj nemá k podpoře Ukrajiny alternativu.
Dodávám:
Znovu a znovu mne fascinuje, jak si pánové absolutně nepřipouštějí možnost, že to může dopadnout jinak. Ani stín intelektuální pochybnosti…

Náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maliarová prohlásila, že na východě Ukrajiny již probíhá jarní protiofenziva. Nejde však podle ní o nějaký rozsáhlý útok na větší část území, ale spíše o řadu menších operací s cílem „zastavit nepřítele v jeho postupu a postupně osvobodit celé území“.
„Neměli bychom protiofenzivu vnímat jako útok na konkrétní rozsáhlé oblasti, protože hovoříme o strategickém cíli ozbrojených sil Ukrajiny osvobodit všechna naše území. Naším cílem je osvobodit naše území a zastavit nepřítele v jeho postupu. To znamená, že mluvit o protiofenzivě příliš úzce není správné. Jde o kolosální škálu akcí a opatření, jež ozbrojené síly provádějí. Je to především příprava personálu na řadu akcí, a to jak ofenzivních, tak defenzivních. Ale to vše dohromady, pokud bychom hovořili o našem strategickém cíli, lze nazvat protiofenzivními akcemi. Musíme mít taktické plány A, B i C, nemůže existovat jen jeden plán akcí, protože nepřítel reaguje také. Musíme si uvědomit, že takováto rozhodnutí se přijímají ve velmi krátkém časovém období, ne jeden nebo dva měsíce. Plán je nakonec vybrán tak, aby na něj nepřítel nemohl reagovat.“

Čínský prezident Si Ťin – Pching jednal s prezidentem Gabonu Ali Bongo Ondimbou během jeho oficiální návštěvy Pekingu. Domluvili spolu „vzájemnou přátelskou strategickou spolupráci“.
Tolik zpráva, která se v našich mediích zřejmě neobjeví, a pokud by se přece jen objevila, málokdo jí bude věnovat pozornost.
Gabon:
Země v Guinejském zálivu, necelých 270.000 km2, 1,5 milionu obyvatel, člen OPEC, rozsáhlá naleziště ropy, díky jejímuž vývozu patří země k nejbohatším zemím Afriky, dva strategické přístavy.
Naučení: Navštěvujme Tchai-wan.

Slova ka zapamatování Franze-Stefana Gradyho z Mezinárodního institutu pro strategická studia (IISS):
„Pravděpodobně existuje jen jediný způsob, jak se Ukrajinci mohou v prvních hodinách ofenzivy vyhnout metle opotřebovávací války – paralyzovat ruské vojenské velení a vyvolat paniku mezi ruskými důstojníky i vojáky. Největší ukrajinská šance na úspěch přijde, budou-li se ruští vojáci vyhýbat postupujícím ukrajinským silám, aniž by sváděli tvrdý boj. Je důležité, aby Ukrajinci donutili Rusy opustit jejich obranné linie bez velkého boje, vyvoláním strachu z odříznutí a obklíčení. To může být jediná realistická varianta pro Ukrajince, jak dosáhnout rychlého a hlubokého průlomu.
Ukrajinské obrněné kolony prorazí vrstvenou ruskou obranu, rychle postoupí do ruského týlu a ohrozí ruské velení i řídicí uzly, jakou jsou vojenská velitelství a logistická střediska, což prohloubí paniku a paralýzu.“

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Mezinárodní institut pro strategická studia nechť okamžitě vrátí panu Gradymu školné.

  2. Pan Grady to napsal velmi dobře. Opravdu je to asi jediný způsob, jak Rusa porazit. Dokonce i celkem reálný. Tedy za předpokladu, že ruský GŠ bude na drogách, průzkum permanentně ožralý tak, že na mapách si splete sever s jihem a ruští vojáci v bojových liniích zhulení, jak zákon káže. No a nepodstatná maličkost armády Ua spočívající v úžasné bojové morálce, maximálním vybavení lidmi, zbraněmi, municí, PHM a bezchybně fungující logistikou.
    Obávám se, že takovou konstelaci příznivých okolností nelze pro Ua zajistit nejen s pomocí p. Gradyho, ale ani celého NATO.

  3. N.Tak to máte pravdu.Ona si RF asi spletla asi ten azimut při tom cviclčeni na tom svojem uzemí jak ubezpečovali svet, že co blbne že oni jenom cvićí.No a kam docvičili vidime.No a obranné NATO se musi pořádně vyzbrojit,aby RF nedocvičila třeba až k nam.No a napadnout jadernou velmoc si myslí že je možne asi jen pan dobyvatel.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*