Glosa MM: Skvěle orientovaná Markéta Adamová Pekarová
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Skvěle orientovaná Markéta Adamová Pekarová:
„Stavba tchajwanské továrny na výrobu čipů je pro nás výhra, ačkoli nebude stát u nás, ale v Německu. Drážďany jsou mimochodem vybrány strategicky také proto, že jsou blízko našich hranic a s naším zapojením se počítá. Při realistickém zvážení možností je však samotná výroba čipů v ČR nyní nemožná. Samotná výroba však není jediný článek dlouhého řetězce. Ti, kdo jsou v této věci orientováni, vědí, že delší dobu usilujeme o výzkum a design čipů a začínáme mít výsledky.“

Češi a Češky i nadále chtějí pomáhat ukrajinským uprchlíkům. Zároveň si ale většina Česka přeje rychlý konec války, i kdyby to znamenalo, že napadená země přijde o část území. A také si výrazná část české společnosti přeje, aby po konci války Ukrajinci odešli. Ukazují to data agentury STEM, která má Deník N exkluzivně k dispozici.
Na to snad ani nemuseli dělat průzkum, dodávám. Bohužel většina Čechů se může stavět na hlavu a stejně nic proti zájmům mocných nenadělá…

Robert F. Kennedy Jr. na twitteru:
To má být protihodnotou dosud utracených peněz – desetitisíce mrtvých mladých mužů a zničených rodin? Miliardy amerických dolarů odčerpaných z našich potravinových bank, našich nemocnic, našich škol na to, aby pod cizím nebem odtrhávaly mladé maso od kostí? Vyšší účty za plyn, vyšší ceny u zelinářů, vyšší ceny dopravy, vyšší náklady na bydlení a méně peněz na bankovních účtech k jejich zaplacení? Řekněte mi, prezidente Bidene, jaká je protihodnota všech bojů této války, která mohla skončit měsíc poté, co začala?

Ondřej Dostál v rozhovoru s Parlamentními listy:
Fakta jsou taková, že Západ přenesl do Asie, především do Číny a Indie, lví podíl výroby léčivých látek, protože tam byla levná pracovní síla a také šlo o ten ošklivý chemický průmysl, který nám doma nevoněl. Než se z toho omylu vzpamatujeme a výrobu si obnovíme, potrvá to řadu let. Po tu dobu jsme na Číňanech závislí.
Můžeme si vybrat. Buď s nimi zvládneme obchodovat, to neznamená se před nimi klanět jako naši ministři v čase roušek, stačí mít korektní vzájemné vztahy výrobce-zákazník. Nebo proti nim povedeme skrz Lipavského, Pekarovou Adamovou a další experty křížová tažení, budeme je prohlašovat za globálního nepřítele a hrozit jim sankcemi, ale pak ty sankce můžou přijít i z druhé strany a penicilin si budeme pěstovat leda ve špajzu na misce s plísní, nebo o základní léky žebrat u Rakušanů či Poláků, kteří s obnovou výroby začali v předstihu.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

 1. Tato aktivistická “vláda” je nejhorší vládou na našem území od roku 1918 počítaje v to i vlády protektorátní 1939-45 🙁 Pojďme to těm “odporníkům” dát hlasitě najevo 16. září na Václavské náměstí. Doufám, že se konečně rozhýbou odbory a přidají se k nám…

  • R.D.Tak to volíte tu špatnou strategii, že někdo za Vas něco.Jedina funkční strategie pro každeho z nás je spolehat na tu osobu kterou vidíme v zrcadle.A jestli sázite na pana advokáta s jeho sliby štastných zítřků,tak on za Vas dřít nebude.Jde mu o něco naprosto jinèho.Tak radši vsaďte penize za cestu do sportky.Tam máte větší šanci.

   • RD nečeká, že někdo za něj něco udělá. Jasně vyzývá k demonstraci.
    Vy neumíte číst?

    • V.Aaa pan obhajce druhych podle neho utlacovanych.No tak na tu demonstraci zajděte a tam se dozvite,co ma ten nekdo(vlada),lidi atd. udelat pro ně.No a pak zkuste zajet treba do Turecka a zkusit to tam,nebo kdekoliv na světě.A jste v obraze co musite udelat.

 2. On by strejda Joe mladému Kennedymu i odpověděl, ale některé věci se veřejně zkrátka nepřiznávají. Všichni vědí, jak to je – vyslovte to však a čert vyletí z krabičky jako vystřelený.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*