Vrhne se Polsko a pobaltské státy do sebevražedné války proti Rusku?
Sdílet článek:

IVAN ŠTUBŇA

Jsou představitelé Polska ochotni na rozkaz USA obětovat vlastní národ v boji proti Rusku? Podlehnou naši severní sousedé a Slované tlaku amerických nácků a vrhnou se do boje proti Rusku na území Ukrajiny? Je to možné. Nebezpečí existence slovanských národů spočívá v tom, že jejich představitelé jsou zaplaceni Západem k tomu, aby se navzájem vraždili pro americké zájmy. Papež Jan Pavel II. vzešel z polského národa. Poláci všechny jeho dobré myšlenky zradili a dali se na cestu sebevražedné mise. Jan Pavel II. se musí obracet v hrobě.

V USA se mohou projevit v médiích i američtí vlastenci, kterým není jedno, jak se svět vyvíjí. Zvlášť tehdy, pokud představitelé americké vlády na příkaz představitelů Deep State vedou svět k totální katastrofě. Mezi statečné Američany, kteří se nebojí pojmenovat věci tak, jak reálně existují, patří i Douglas McGregor, bývalý poradce šéfa Pentagonu. Zadefinoval podmínky zapojení Polska a pobaltských států do ukrajinského konfliktu. Zvýšení dodávek západních zbraní na Ukrajinu povede k tomu, že do ozbrojeného konfliktu se zapojí další země východní a severní Evropy. Douglas McGregor považuje za možné, že do konfliktu se může zapojit Polsko, Finsko, Estonsko, Lotyšsko a Litva. Ve druhém kole další státy B9, včetně Slovenska. Douglas McGregor upozorňuje, že nejprve USA a jejich služky státy NATO vytvoří nějakou koalici a přímo zasáhnou do konfliktu. Nepůjde o zapojení se všech států NATO do konfliktu, ale pouze její části. Ve skutečnosti to bude znamenat vyhlášení války států NATO proti Rusku.Deník Postoj uvedl, že americká velvyslankyně při OSN Linda Thomasová Greenfieldová v červenci prohlásila, že už nemohou být žádné pochybnosti o tom, že Rusko má v úmyslu rozebrat Ukrajinu a „zcela ji vymazat z mapy světa“. K tomu je třeba uvést, že tato americká loutka při OSN zapomněla dodat, že jsou to vlastně hlavně USA, které chtěly učinit z Ukrajiny svou kolonii, odkud by dále ohrožovaly Rusko na své cestě za nadvládou světa. Byly to USA, které naplánovaly s Polskem krvavý Majdan v roce 2014 s následným převratem a byly to opět i USA, které ignorovaly Minské dohody. A čím více budou USA eskalovat tento konflikt, tak je pravděpodobné, že Rusko dočasně kvůli své bezpečnosti zabere celé území Ukrajiny do své správy.

Dnes je vazalské Polsko zneužíváno USA k roli jejich vojenské přítomnosti na Ukrajině. Pokud si uvědomíme, že západní oblasti Ukrajiny byly někdy součástí Polska a pokud si uvědomíme, že Polsko by opět mělo zájem včlenit ukrajinská území do Polska, tak je USA ani nemuseli příliš přemlouvat, aby se ujaly role polské vojenské přítomnosti na Ukrajině.

Letmý pohled do historie nám říká, že některé ukrajinské oblasti ve druhé polovině 14. století přešly do jiných států – například Halič dobyl polský kníže Kazimír III., Bukovina se stala součástí Moldavského knížectví a Zakarpatsko se stalo součástí Uherského království. Litevský kníže Olgerd si podrobil oblasti Kyjeva, Černigova, Galice a Volyně. Kromě nich se součástí Litevského velkovévodství stala i běloruská území.

V období od 10. do 19. století, stát Ukrajina na politické mapě světa neexistoval. Na části území dnešní Ukrajiny byla v 10. století Kyjevská Rus, ve 13. století – Zlatá horda, ve 14.-15. století – Litevský stát, Zlatá horda a Rusko. V následujících stoletích bylo území Ukrajiny pod kontrolou Osmanské říše, Polska a Ruska.

V roce 1569 orgány Litevského velkovévodství a Polského království upevnily Lublinskou unii – státní svazek prohlašující vytvoření nového sjednoceného státu. Do držby Polska přecházejí území Kyjevské oblasti, Volyně, Podolí, Podlašska a Bratslavska. V roce 1596 byla přijata Brestská unie, podle které byla Kyjevská metropole sjednocena s katolickou církví. Koncem 18. století Halič přechází do Rakouského císařství a zbytek „pravobřežní“ Ukrajiny do Ruské. Včetně Podolí a Volyně. Kateřina II. během rusko-turecké války zabírá země Azovského moře a Krymu.

A teprve po rozpadu Ruské říše se v letech 1917-1918 začal kreovat stát Ukrajina. Později se následující ruské provincie staly součástí Ukrajinské SSR v roce 1922: Volyň, Doněck, Jekatěrinoslav, Záporoží, Kyjev, Kremenčug, Nikolajev, Oděsa, Podolsk, Poltava, Charkov a Černihiv. Ruský Vzgled píše, že území Haliče a část Volyně byla součástí Polska ještě v letech 1919-1939, jakož i Lvov, Ivano-Frankivsk, Ternopil a Rivne. A Poláci údajně stále sní o návratu východní hranice Polska z roku 1772. Docela bych tomu věřil, sledujíc mimořádně agresivní militaristické přípravy na hranicích Ukrajiny a Běloruska. Otázka je, co udělají Moldavci, Maďaři a Rumuni, kteří také začínají veřejně mluvit o začlenění jejich bývalých území do jejich správy.

Je třeba poznamenat, že na Ukrajině probíhá i neviditelný boj o rozšíření vlivu katolicismu na úkor pravoslaví. Současná ukrajinská vláda má za úkol zařídit „konvertování“ pravoslavné církve na katolickou. Byly již zaznamenány případy pronásledování pravoslavných kněží. To vše za tiché podpory a dozoru Vatikánu. Vatikánu od vzniku jeho existence šlo o rozšiřování vlivu katolicismu ve světě a přeorientování nekatolického obyvatelstva na katolickou víru. Důvod je jednoduchý. Opět peníze a majetky. Katolické ovečky se ochotně vzdávají svého majetku ve prospěch Vatikánu. To vše se děje v rozporu s přikázáními bible. Kromě toho šíření katolicismu má také politický vliv. Čistě teoreticky, kdyby se Vatikánu podařilo skatolicizovat celé Rusko, byla by mnohem větší šance na jeho zničení Západem. Proto je pro věřící na celém světě katolická expanze nepřijatelná. Důkazem je Brazílie, ve které donedávna byla nejsilnější katolická komunita na světě. Ale zatímco v 80. letech min. stol. tam bylo kolem 80% katolíků, v posledních letech jim hrozí pád pod 50%.

Vatikán ke svým cílům používá tzv. papežských nebo apoštolských nunciů. Jsou to, civilním způsobem vyjádřené, diplomaté Vatikánu s přesně určenými úkoly, které mají v zemích vyslání plnit. Plní také špionážní úkoly a jsou ve spojení s významnými rozvědkami celého světa. To vše v rozporu s biblí. Z minulosti je například všeobecně známá jejich spolupráce s nacisty, s odsouhlasením vyhnání Srbů z území Chorvatska, které začalo chorvatskou vojenskou akcí pod názvem „Oluja“ v srpnu 1995. Chorvaté tehdy vyhnali cca 300 000 nechorvátů ze svého území a. Majetky jim pobrali. Lidé tehdy utíkali s dětmi z Chorvatska do Srbska s tím, zda si stihli vzít do jediné tašky. Mnoho jich bylo během cesty povražděno. Vatikán na tuto akci po rozhovorech se CIA dal souhlas. Tyto zločiny nebyly dodnes potrestány.

Více na:

 

Ivan Štubňa

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 2,40 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

    • Máte nějaká konkrétní a ověřitelná fakta mluvící proti článku nebo je to zase jen výkřik fanatického zastánce současného režimu? Ale tvrdá fakta prosím, ne hysterické domněnky a fráze z medií!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*