Zavinil to Babiš
Sdílet článek:

ONLOOKER

V současnosti probíhá diskuse o komunistické minulosti a soudcovské režimní poslušnosti kandidáta na ústavního soudce Fremra. Je to na hraně. Možná, že podobnou soudcovskou minulost měl i nový předseda Ústavního soudu Baxa a objevil se i náznak, že se dosud nikdo nezajímal o minulost dalších ústavních soudců.

 

Ve vzduchu poletují dva argumenty:

  • v prezidentských volbách nám nevadila komunistická minulostu pana prezidenta Pavla;
  • soudce Fremr svou minulost odčinili dobrou prací pro demokratické zásady po roce 1989.

K těm prezidentským volbám. Jestliže oba kandidáti byli v minulosti těmi komunisty, takže nějaký rozdíl nemohl být diskutovaným bodem, lid dal přednost elegantnímu vojákovi před mazaným a ne dobře česky mluvícím podnikatelem Babišem. A tady mi připadá, že Babiš a jeho poradci něco podcenili. Tím, že se vrhl do prezidentských voleb sám, odboural možnost kritiky komunistické minulosti kandidátů. A dopadlo to, jak to dopadlo.

Moudřejší poradci a jeho lepší uvažování by ho bylo mělo vést k závěru, že kandidát BEZ komunistické minulosti by měl nad kandidátem Pavlem velkou výhodu. Kdyby ANO vybralo jako kandidátku paní Alenu Schillerovou, mohlo to dopadnout jinak. Kandidátka bez komunistické zátěže a navíc žena by mohla voliče, kteří stranili ANO, upoutat a argument o komunistické minulosti by se byl stal bičem.

No Babiš to prokoučoval…

A tak se nad tou komunistickou minulostí jen mává rukou. Nakonec projde i Fremr, aby se zabránilo možné dehonestaci i ostatních ústavních soudců. Asi se nad komunistickou minulostí zavře hladina, vždyť už je to víc než 30 let, tak co se s tím patlat! Ještě zavedeme plánované hospodářství, aby si ti oligarchové nemohli upravovat své zisky pro snížením zdanění a zavedeme přísné tresty za kritiku současných (bohužel zvolených) politiku.

Hle, světlá budoucnost se před námi znovu otevírá!

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 2,86 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*