Do lodi teče a pumpy do řádných voleb nevydrží
Sdílet článek:

PZ/VIDLÁK

Úpadek justice a Česko proti vládě. Opět se ukazuje, že se po roce 1989 podařilo určitým lidem udržet se v justici na vlivných pozicích, ačkoli k tomu neměli a nemají dostatečný morální kredit. S odkazem na tehdejší zákony nyní někteří lidé tvrdí, že soudci soudili podle platných zákonů a nemohli činit jinak. Ano, to je určitě pravda. Nebo spíše jeden úhel pohledu. Nemohli činit jinak, pakliže si chtěli zachovat svá dobře placená a prestižní místa. Pečlivě budovali své kariéry a pak v tom po sametové revoluci pokračovali vesele dál. Pravdou ale také je, že to byla jejich volba a byli i takoví, kteří se rozhodli jinak, tehdejší justici opustili a rezignovali na kariérní postup, aby si zachovali svoji tvář. Poslankyně za hnutí ANO Margita Balaštíková k tomu napsala, že kauza kandidáta na ústavního soudce Roberta Fremra, ať už to dopadne jakkoliv, je nepochybně velkou skvrnou české justice.  A doplnila, že to nejspíš nebude jen úpadek české justice, ale celé české demokracie, která se stala dojnou krávou vítězné pětikoalice.

Jaké rozměry ta skvrna má, resp. kam až může dorůst? Je možné, že by mohla zcela zatemnit důvěru lidí v český justiční systém?
.
Já celou kauzu považuji za takovou pěknou tečku za tím naším případem. Jak dlouho sledujeme dvojí metr ve výkladu práva? Jak dlouho už vidíme, že některé odsuzují za diskusi a jiné za mnohem silnější výroky nechávají na pokoji? Máme už případy, kdy lidi natvrdo bručí a přitom nikdo nebyl poškozen, nikdo neutrpěl újmu a žádná škoda se nestala. Viděli jsme pokusy o exemplární potrestání za výrok, který se o půl roku později prokázal jako naprosto pravdivý.
.
Proč by nás mělo překvapovat, že se na ústavní soud má dostat pachatel justičního zločinu? Proč by nás mělo překvapovat, že ho prezident ještě obhajuje? Když jde společnost do háje, jde do háje úplně celá odshora až dolů. Výběrové krize neexistují.
.
Jediné, co mě na tom těší, že se toto všechno děje v době, kdy si všechny mocenské pozice obsadila líbodémo a nemůže se vymlouvat, že za problémy může někdo jiný.
.
.
Jaký osud bude mít Josef Baxa, to fakt nevím. Víte, vážnost ústavního soudu narušil už Rychetský svojí rychlou akcí před volbami, kterým dost pomohl Pětikolce k vítězství.  Petr Pavel je ovšem jiný kabrňák a dokázal Ústavní soud v podstatě zničit. Baxa bude šéfovat instituci, která je tak nějak komoušská a všichni to viděli. Víte, mně psal jakýsi liberální demograt na chodník před domem, že on bude volit generála Pavla, protože slušnost a řád. O půl roku dál se ukázalo, že zvolil komouše, který si dosazuje další komouše. Ale nejspíš mu to ještě ani nedošlo.
.
Tohle už se nedá napravit. Obzvlášť, když velkohubě prohlašujete, že jse kandidáty vybral s odpovědností a vážností.
.
Přijde mi, že kauzy soudců Fremra a Baxy jsou důsledkem něčeho daleko důležitějšího, co se však přehlíží. O ně tady přeci jde až ve „druhém kole“. Domnívám se, že tu jde především o prezidenta Petra Pavla a podstatu té „změny“, kterou jeho volba do naší společnosti vnesla. Souhlasíte s touto tezí, že prezident Pavel je příčinou a Fremr, Baxa a možná i další jen důsledkem?
.
Jak jsem napsal výše… neexistují výběrové krize. Obzvlášť v politice ne. Buď je všechno v pořádku a nebo je všechno v háji. Já si myslím, že řetězec příčin a následků je prostě dán tím, že liberálové získali všechny pozice a tím pádem tam už není nikdo se zdravým rozumem. Už jsou tam jen grýndýlisti, ničitelé zemědělství, zavírači továren, bojovníci proti Číně a Rusku, kteří třicet let pracovali ze všech sil, aby ovládli všechny mocenské pozice v zemi. A když se jim to konečně podařilo, ukázalo se, že jim nezbyly žádné síly ani schopnosti pro řízení státu.
.
Je úplně jedno, co je příčinou a co je následkem. Ono se to totiž točí v kruhu. Jeden průšvih vyrábí druhý. Znovu zopakuji, že jediné pozitivum na celé věci je, že za to může líbodémo a nikdo jiný.
.
A kde jsou teď všichni ti umělci, vědci, sportovci a další osobnosti, kteří před několika lety podepisovali petici „S komunisty se nemluví“ a kteří se obávali nového vlivu komunistů na budoucnost naší země? Kde jsou teď, když bývalý komunista-rozvědčík navrhuje bývalého komunistu-soudce a z dalšího už má předsedu Ústavního soudu?
.
Kde jsou? Sedí doma a ti chytřejší už přemýšlejí, ke komu se budou brzy lísat, až jim jejich idolové zničí obživu i vážnost. Možná si už nacvičují nějaké ruské pozdravy, protože se nesype jen naše země, ale i naši čačtí obránci evropských hodnot na Ukrajině. Ti ostatní ještě zavírají oči před realitou, ale o jejich kreativitě a přizpůsobivosti nepochybuji. Úplně si představuju Evu Holubovou, jak se snaží svojí lepivou přízeň prodat Jindrovi Rajchlovi… Až to nastane, budu s Jindrou hluboce soucítit.
.
O tom, že se Česká republika řítí ke dnu ve všech směrech, asi netřeba polemizovat. Před několika dny svolal předseda neparlamentní strany PRO Jindřich Rajchl celonárodní protest s názvem Česko proti vládě. Bude se konat 16. září od 14:00 hod. v Praze na Václavském náměstí. Rajchl na tiskové konferenci mj. přirovnal Českou republiku k potápějícímu se Titaniku a řekl, že „hudba brzo dohraje a loď půjde ke dnu, a proto je nejvyšší čas vyměnit kapitána. Také apeloval na lidi a prohlásil, že každý, kdo zůstane 16. září doma, zvedne ruku pro setrvání vlády Petra Fialy na další dva roky. Mezi hosty by se měla na celonárodním protestu objevit např. senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, šéf Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek… a Vy. Kolik vody už máme v podpalubí a za jak dlouho podle Vás přestane hudba hrát?
.
Jo, budu tam, protože v tomto ohledu s Jindrou naprosto souhlasím. Kdybych zůstal doma, tak bych tím jasně řekl, že Blyštivý Péťa má svůj mandát dokončit. Pokud tam nepůjdu, tak nechám Pětikolku, ať si zavede elektronickou volbu a ať nechá volit šestnáctileté utřinosy. Nevím, kolik vody máme v podpalubí, ale vidím, že jí pořád přibývá a obávám se, že pumpy do řádných voleb nevydrží. Na to naši kapitáni příliš šňupou kokain. Doufám proto, že se na demonstraci objeví ještě více hostů, než ti avizovaní a rád bych věřil, že účast bude hojná.
.
Mohl byste lidem popsat důvody, proč se akce budete účastnit a v čem je tato akce podle Vás důležitá? 
.
Víte, před rokem jsem doufal, že vláda po masivních protestech odstoupí a bude možné znovu rozdat karty. Teď jsem o něco moudřejší a vím, že tahle vláda se bude držet zuby nehty, protože svojí destruktivní práci ještě nedokončila. Dnes už nejsem optimista, že  to půjde snadno. Ale je třeba bojovat, dokud se bojovat dá. Ještě pořád máme nějaká práva i svobody. Styděl bych se, kdybych teď seděl na gauči a vzdal to dopředu. Ještě je za co bojovat, ještě jsou prostředky, jak to udělat, ještě stojí za to, se nasadit. Ještě pořád je možné zavolat koordinátorům, zaplatit tři stovky na autobus a nechat se odvézt tam i zpátky takřka bezpracně. Ještě pořád je možné ukázat, že nás není málo. Ještě pořád je možné říci nahlas a veřejně, co si myslíme. Půjdu využít svého práva na protest, dokud ho ještě mám.
.
Prvnizpravy.cz
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

  1. Je lepší mít špatnou vládu, a ta součásná je moc špatná, která s rusákem bojuje, než “dobrou” vládu, která mu fandí. Sterzik je buď vlastizrádce nebo užitečný idiot.

  2. To marcusant: Proč vlastizrádce? Ze všeho, co jsem od něj dosud četl, je zřejmé, že je vlastenec, který má rád svou zemi. A ty propagandistické kecy, které hltáte z ČT a jiných medií, že naše vláda bojuje s Ruskem, si nechte. Naše vláda není s nikým ve válečném stavu, ona válčí s našimi občany. A když jsme u toho válčení: Na dotaz na Novinkách, zda by Češi šli bránit v případě nebezpečí svou vlast, 29% řeklo že ano, 71% řeklo, že NE. Ty zajímají pouze plné regály v supermarketech a mobil poslední značky v kapse. Ani bych se nedivil, kdybyste patřil mezi ně.

  3. Sterzik je úplne jednoznačne hlupák, ktorý ani len netuší, že robí Putinovi užitočného idiota. Že je hlupák, nevadí, to je normálne, že polovica ľudí má podpriemernú inteligencu. Problém je, že v čase internetu dokáže aj takýto magor na seba nabaliť veľkú fanúšikovskú základňu.

    • 🙂 tato “hra” se nehraje jako šachy v hospodě. Hrajete li jako EU/USA na dva kroky, RF to hraje na pět kroků dopředu . Nemáte šanci. Pro Vás, jestli jste nepobral: Ministryně Války kupuje letadla a tanky, které jsou za nehorázně předražené miliardy USD a v moderní válce se to ukázalo k ničemu. Mimochodem letadla F35 budou v době dodání v roce 2035 (!!!) zastaralá a F35i (modernější) kupuje Izrael za polovinu ceny F35. Švédské OT pro pěchotu se ukázaly jen jako kupa šrotu, kdejaký dron si s tím poradí. Terminálně. 🙁 Tak jen hůř!

    • To Papy: Historie nás učí, že v České republice se každých pár desítek let mění režim. No a pak to bývá tak, že ti noví plivou po těch předchozích medii zpracovaných fanaticích. I Vás to nejspíš jednoho dne čeká, až ta změna přijde. Pokud si stojíte za svými urážlivými slovy vůči panu Sterzikovi (jeho jméno a bydliště jsou veřejně známy), mohl byste zde, prosím, i Vy uvést své skutečné jméno, příjmení a adresu, abych si také mohl přijít před Vámi odplivnout, až ta změna přijde? Děkuji.

    • Ach, PapyPapyPapy………….ještěže nám zvyšujete ten intelignční poloměr! Co bychom si jinak počali?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*