Vypusťte tu žumpu! … Orbán nabádá EU, aby zrušila Europarlament
Sdílet článek:

Maďarský premiér navrhl radikální plán na nahrazení zákonodárců EU delegáty vybranými zvolenými národními vládami.

Ministerský předseda Viktor Orbán vyzval s objevením se současného korupčního skandálu ke zrušení existujícího Evropského parlamentu a k jeho nahrazení novou legislativou skládající se z národních delegátů.

Orbán během tiskové konference ve středu provedl svůj poslední výstřel proti Bruselu, kdy po tom skandálu prachy za laskavosti, při němž se doma u vrcholných levicových europoslanců objevilo 1,5 milionu € úplatku od Kataru, tvrdí, že „ta žumpa se musí vyčistit.“

Navrhuje, aby byl tento parlament ve své současné formě zrušen a nahrazen novým systémem, v němž do Bruselu a Štrasburku vyšlou své jmenované delegáty národní vlády.

„Maďaři by rádi Evropský parlament v jeho současné formě rozpustili,“ řekl Orbán.

„Na to, jaká je míra poškození reputace Evropského parlamentu v Maďarsku, je snadná odpověď: vůbec žádná, protože jeho reputace už nemohla být vůbec nižší,“ posmíval se.

Orbánovy komentáře přichází po nedávných odhaleních korupce na vysoké úrovni v srdci tohoto parlamentu včetně podezření, že katarští činitelé podpláceli zákonodárce EU, aby ovlivňovali politiku EU.

Mezitím byli po zatýkání belgické a italské policie čtyři lidé obvinění z korupce a z praní peněž, kdy v aktovkách doma u současných i bývalých europoslanců v Bruselu našli 1,5 milionu € v hotovosti včetně eurposlankyně Evy Kaili, která byla mezitím sesazena ze své židle viceprezidentky Europarlamentu.

Maďarský ministerský předseda se ve čtvrtek uchýlil na Twitter, aby tvrdil, že jediným způsobem obnovy důvěry veřejnosti je radikální reforma evropské legislativy s dodatkem, že protikorupční ochranné mechanismy tohoto parlamentu „ošklivě selhaly“.

Dodal, že jeho plán na jmenování národních delegátů do Bruselu „zaručuje větší dohled, odpovědnost a věrohodnost,“ čímž se „kontrola vrátí zpět k členským státům.“

REMIX NEWS

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. EU a její orgány je ostatně jako každá bolševická organizace nereformovatelná. A pokud se nepletu, tzv. europarlament ani nemá možnost zákony aktivně navrhovat.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*