Glosa MM: Tisíce ukrajinských aut u nás jezdí stále bez povinné registrace
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Tvrdíme-li (tedy někteří), že Ukrajina měla a má právo vybrat si z hlediska své bezpečnosti státy či bloky, se kterými chce spolupracovat, neměli bychom totéž právo přiznat též Slovensko, Maďarsku a dalším státům?

Tisíce ukrajinských aut u nás jezdí stále bez povinné registrace. Kolik pokut policie za jízdu bez registrace rozdala, se ale přesně neví.
„Statisticky tyto přestupky nesledujeme,“ sdělila policejní mluvčí Hana Rubášová.

Tisíce lidí se připojily k petici za zastavení developerského projektu na místě budovy generálního štábu v Bělehradě, který představil zeť bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner. Podle organizátorů podpisové akce jde o urážku důstojnosti. Budovu v centru srbské metropole zničilo v roce 1999 bombardování NATO.
Po válce se budova, ponechaná v rozbořeném stavu, stala jedním ze symbolů bombardování, které velká část Srbů dodnes považuje za zločin.
Podle srbských médií by na místě budovy generálního štábu měly vzniknout luxusní hotel a apartmány,
Tolik zpráva. Předpokládám, že hlavním důvodem nesouhlasu některých lidí není „urážka důstojnosti“, ale snaha nepřímo očernit Donalda Trumpa. Na projektu je totiž účasten i blízký Trumpův spolupracovník Richard Grennel, zastávající tvrdé prosrbské postoje. Bylo by velice zajímavé vědět, kdo za tou peticí stojí.

Evropská unie ukončila spolupráci s Ruskem v oblasti bezpečnosti, ale nevylučuje její obnovení, řekl zástupce EU o boji proti terorismu.
Spojené státy neplánují zintenzivnit spolupráci s Ruskem v oblasti bezpečnosti, ale jsou připraveny sdílet zpravodajské informace, aby zabránily teroristickým útokům, uvedlo americké ministerstvo zahraničí.

První účastnice kosmického letu z Běloruska Marina Vasilevskaja, kosmonaut Roskosmosu Oleg Novitskij a astronautka NASA Tracy Dysonová se přemístili z lodi Sojuz MS-25 na palubu Mezinárodní vesmírné stanice.
Ovšem kdyby jen to! Na záběrech z kosmické lidi je vidět, jak se Běloruska s Američankou objímají!
Neměla by česká ministryně obrany Černochová okamžitě vyvinout iniciativu na sestřelení stanice? Chcimírové jsou přece podporovatelé Putina!

Jak mne upozornil čtenář glos P. H., ISIS již v minulosti útočil i v době Ramadámu.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*