Izrael pod útokem, exhibice pokrytectví na scéně
Sdílet článek:

JINDŘICH KAREL

Stát Izrael je od sobotního rána ( 7.10. 2023 07:00 hodin ) po palbou, která přichází z Pásma Gazy, a přitom je doprovázena invazí vraždících komand, jimž padají za oběť nejenom izraelští vojáci, ale také civilisté.

Hnutí islámského odporu ( Hamaas ) vypálilo na Stát Izrael od rána tisíce raket. Palestinci zároveň oznámili, že nebudou brát ohled ani na ženy, ani na děti. A vyzvali ozbrojence v Libanonu, aby se přidali k útoku na Stát Izrael.

Z EU, která nalila do Pásma Gazy desítky milionů EUR, a která zároveň financovala v Pásmu Gazy budování vodovodní infrastruktury, přichází nyní slova odsouzení agrese Hamaasu. Kritika EU, která se snesla na Pásmo Gazy potažmo Hamaas je ale zasažena odérem pokrytectví. Je totiž známo, že právě vodovodní infrastruktura, jejíž budování v Pásmu Gazy financovala EU, sloužila Hamaasu k výrobě raket, které odpaloval na Stát Izrael, a kterými ohrožoval obyvatele izraelských měst na životech. Výroba raket v Pásmu Gazy z potrubí se stala důvodem, pro který izraelské úřady nedovolují dovoz podobného či takového materiálu do Pásma Gazy.

Není to pouze EU, která nese do určité míry odpovědnost za to, jak se Pásmo Gazy mohlo připravovat na útoky vůči Státu Izrael. Významných úspěchů totiž dosáhla vláda Palestinské autonomie díky pěstování vztahů se Spojenými státy americkými.

Nutno poznamenat, že když dva či tři pracují na tomtéž, neznamená to, že mají tentýž ušlechtilý cíl. To se nakonec ukazuje dnes.

Pásmo Gazy je místem, kde se pohybuje nezaměstnanost okolo 45%. Například mzdy zdravotníků pochází ze zahraničních zdrojů, stejně jako humanitární pomoc.

Mimochodem, představitelé Palestinské autonomie prohlásili, že útok Pásma Gazy proti Státu Izrael je obranou proti agresivním izraelským osadníkům a okupačním izraelským vojákům. Takový argument se zdá být ovšem  přinejmenším mimo realitu, neboť je to Stát Izrael, který zásobuje potravinami, vodou a dalšími produkty právě Pásmo Gazy. A pokud se nemýlím, tak plynou právě ze Státu Izrael směrem k údajně utiskovaným obyvatelům Pásma Gazy také částečné daňové výnosy.

To, co se nyní odehrává stran Pásma Gazy, lze považovat za příklad toho, s jakou odezvou se může setkat představa o nutnosti integrace různým způsobem odlišných ideově jinak stavěných obyvatel různých států. Ostatně o tom by mohli vyprávět nekonečné řady obyvatel Státu Izrael, kteří se stali oběťmi pobodání nebo pořezání stran palestinců, žijících či pracujících na území Státu Izrael.

Jedním z významných spojenců Palestinské autonomie a Pásma Gazy, často prodražovaného pod Palestinskou autonomii, je Írán. Bez jeho vědomí, svolení a bez jeho pomoci by bylo téměř nemyslitelné, aby se odehrál tak rozsáhlý útok proti Státu Izrael.

Lze se oprávněně domnívat, že Pásmo Gazy a Palestinská autonomie bytostně potřebovala pro uskutečnění útoku na Stát Izrael vydatnou materiální pomoc, a je zřejmé, že oficiální cestou by takovou pomoc na území Pásma Gazy těžko dopravila, když nad tím, co je do Pásma Gazy dopravováno oficiální cestou, má kontrolu Stát Izrael.

V daném případě je tedy zcela namístě upřít pozornost na dalšího nepřítele Státu Izrael, který je zároveň propojený s Pásmem Gazy, a který má zároveň válečnou minulost vůči Státu Izrael. A sice pozornost si v tomto případě zasluhuje právem Egyptská arabská republika.

Mezi Egyptskou arabskou republikou a Pásmem Gazy existují podzemní tunely, které slouží k pasování různého materiálu, lidí, a v neposlední řadě také k pasování vozidel.

Pro přesnější představu o technických možnostech takových podzemních tunelů je k dispozici údaj o tom, že do Pásma Gazy je možno spolu s dalším materiálem propašovat až 200 vozidel týdně.

Palestinská autonomie má v České republice svůj zastupitelský úřad, který sídlí v Praze – Suchdole. Za zmínku stojí, že budova daného zastupitelského úřadu je v majetku nikoliv České republiky, nýbrž Palestinské autonomie.

Za zvážení v tom ohledu stojí případné zabavení budovy zastupitelského úřadu Palestinské autonomie, její zpeněžení, a odevzdání výtěžku zpeněžení Státu Izrael.

Na současné vládě se podílí také Piráti. Strana, která se vyslovila opakovaně pro integraci osob, které přicházejí do EU z různých, často s našimi hodnotami nekompatibilních důvodů, a jejichž integrace se ukazuje být téměř nemožná.

Předseda vlády Státu Izrael dnes prohlásil, že jsou ( Stát Izrael ) ve válce.

Zlá, zkažená, nevděčná, bezskrupulózní, lidsky ubohá, okradení důchodců dovolivší, politicky toxická osoba, která vede vládu národní katastrofy, a která je nejhorším možným předsedou vlády české historie, nechť se stydí za to, jak hloupé výroky si vzala svého času do úst, když prohlásila, že jsme ( Česká republika ) ve válce.

Přeji Státu Izrael úspěch při obraně území a obyvatelstva.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (47 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Chazarští okupanti a teroristé už v Gaze povraždili genocidně povraždili už přes 3700 civilistů. Polovinu obyvatel Gazy tvoří děti. Kdo tohle podporuje je prase.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*