Izrael varuje: Pokud na nás Írán zaútočí ze svého území, zaútočíme na Írán
Sdílet článek:

AIN

‚Zlovolný režim bude potrestán,‘ říká íránský vůdce Chameneí na adresu Izraele.

Izraelský ministr zahraničí ve středu vydal varování, že Izrael zahájí přímý útok na Íránskou islámskou republiku, pokud tento režim zahájí přímý útok na Izrael.

V příspěvku na 𝕏 se izraelský ministr zahraničí Israel Katz obrátil na íránského vůdce ajatolláha Alího Chameneího v hebrejštině i perštině a uvedl: „Pokud Írán zaútočí ze svého území – Izrael odpoví a zaútočí na Írán.“

Mnozí íránští představitelé, včetně Chameneího, opakovaně vyhrožovali Izraeli útokem od izraelského leteckého útoku v Sýrii, při kterém minulý týden zahynulo sedm vysokých důstojníků Islámských revolučních gard (IRGC).

Od té doby íránské státní orgány nadále vysílají výhružné vzkazy Izraeli, včetně infografiky různých raket íránské armády s doletem schopným dosáhnout Izraele, což naznačuje možný raketový útok odpálený z íránského území.

Ve středu byly na oficiálním Chameneího účtu 𝕏 zveřejněny dva nepřátelské výroky proti Izraeli.

„Nechť Bůh prokleje uzurpátorský sionistický režim, který nejenže nezastavil svůj masakr žen, dětí a bezbranných lidí během měsíce ramadánu, ale dokonce zabíjení zintenzivnil,“ stálo v prvním příspěvku.

Krátce poté se objevil další příspěvek, ve kterém se psalo: „Když sionistický režim zaútočí na íránský konzulát v Sýrii, je to, jako by zaútočil na íránskou půdu. Tento zlovolný režim udělal špatný krok. Měl by být potrestán a bude potrestán.“

Izraelský ministr obrany Yoav Gallant uspořádal minulou neděli operační hodnocení ve světle očekávané íránské eskalace a prohlásil: „Obranné složky dokončily své přípravy na reakci na jakýkoli scénář, který se vůči Íránu vyvine.“

„Nepřítel byl na všech místech vážně poškozen, a proto hledá způsoby, jak reagovat – jsme připraveni pomocí vícevrstvé obrany,“ dodal Gallant.

Oficiální reakce Izraele na četné íránské hrozby se zpočátku soustředila na uklidnění veřejnosti a zajištění silné obrany proti případným útokům.

Katzovy komentáře však mohou signalizovat novou politiku odstrašování prostřednictvím protihrozby.

V úterý arabskojazyčný zpravodajský server Elaph uvedl, že Izrael se připravuje na úder na íránská jaderná zařízení jako možnou odpověď na íránský útok.

Nejmenovaný západní bezpečnostní představitel webu sdělil, že Izrael provádí tajná cvičení letectva, jejichž cílem je zasáhnout citlivá místa v Íránu, včetně jaderných zařízení.

Podle nedávné zprávy CNN je však pravděpodobnější, že Írán využije k útoku na Izrael své zmocněnce namísto toho, aby riskoval americkou a izraelskou odvetu přímým útokem na Izrael.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*