Jak nejlépe nazvat komentáře všech těch Fialů či Rakušanů na téma války na Ukrajině?
Sdílet článek:

Jak nejlépe nazvat komentáře všech těch Fialů či Rakušanů na téma války na Ukrajině? Pro mě je to neskutečný cirkus prázdných frází, jen místo šaškovských čepicí mají tito lidé na hlavě máslo.

Jak mluvili tito politici před osmi lety? Minský diktát je i výsledek jejich politického směru. Výsledkem ústupků vůči Rusku – a ty ústupky byly politicky nutné, protože jinak by se jim zelená politika zhroutila už tehdy. Nejvíce se obávám toho, že stejně jako tito politici činili chybné kroky, protože jejich morálka a svědomí jim neumožňuje činit kroky racionální, budou je činit i teď. Už je činí. A jejich důsledky na nás dopadnou až po několika letech. A pod těmi důsledky si nemůžeme představit “jen” absurdně přestřelené ceny pohonných hmot – to je ve srovnání s tím, co všechno mohou Fialové a Rakušanové napáchat, jen banalita, která se dá vyřešit pohodlně jediným vládním výnosem, kdyby se vláda nerozhodla na válce na Ukrajině a následnému vychýlení cen ropy bezuzdně parazitovat.

O čem tito lidé mluvili a psali před měsícem? Před měsícem si v podstatě užívali “míru”, jehož bylo dosaženo roztržením Ukrajiny před osmi lety, Minským diktátem, a odebráním Krymu Ukrajině (což všechno se dělo za asistence Západu – a Ukrajina s tím nemohla nic dělat, pokud by se totiž ohradila, stala by se v očích Západu agresorem (vzpomínka na rok 1938)). V klidu si točili palci v naivní iluzi míru. Ukrajina jim byla ukradená. Ostatně jsem si naprosto jistý, že jim je ve skutečnosti ukradená i teď. Oni si tu válku a to utrpení lidí užívají – umožňuje jim za prvé položit se do polohy státníků a lídrů (jimiž nejsou), a za druhé odklonit pozornost od mnoha dalších závažných věcí, a za třetí lze na válku mnohé svalit a nespokojenou veřejnost drtit moralizováním, jak si mohou Češi dovolit být nespokojeni, když Ukrajinci trpí desetkrát víc. Jako by utrpení byla nějaká soutěž, kdy účast a pomoc si zaslouží ten, kdo v této soutěži vyhraje.

 

Luboš Zálom

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

23 Comments

 1. Putin ukradl Krym za asistence západu? Zálom, on se musel zbláznit!

  Dám mu dobou radu. Když nemá co říci, mlčí. Nebude za blbce.

  • DOBRÁ RADA NAD ZLATO pane Josefe Nováku.zbývá jen otázka
   Proč se jí sám nečřídíte?

  • Jak mohlo Rusko ukradnout něco, co jim vždycky patřilo? U nás si církve taky ukradly to, co jim ve středověku patřilo. To se může, že….

 2. Fiala,Rakušan a celá ta progresívně probruselská čeládka,nejen ve ti vládě, ale mezi občany této země ,ve své mě nepochopiitelné snaze zavděčit se za každou cenu,zahnala celou Českou republiku,její ekonomiku,lid jejích národů do pozice použitého toaletního papíru a plivátka Evropy.Slovo Česko bude brzo ,pokud jím už není mezinárodním synonymem pro,faleš,podlost vzájemnou nenávist
  a lokajskou podlézavost,a zpupnost drábů nositelů dutých hlav,navíc pomazaných máslem bolševické minulosti.

  Inu co je České,to je …..hezké?!!!!

 3. Zelenskyj žádá těžké zbraně z Kanady a Spojených států.
  16. března 2022 – 06:00
  Americká administrativa je pod stále větším tlakem Kongresu a ukrajinského prezidenta

  Volodymyra Zelenského, který dnes hovoří k americkým poslancům a senátorům, poznámka není uvedeno jak, asi konferenčně,prostřednictvím živého videa, aby pomohli zprostředkovat přesun těžších zbraní do Kyjeva.

  Bílý dům mezitím potvrdil, že prezident Joe Biden příští týden odletí na starý kontinent, aby se zúčastnil summitů NATO a EU. Generální tajemník Atlantické aliance Jens Stoltenberg oznámil, že 24. března se v Bruselu bude konat mimořádný summit, který se bude zabývat „invazí do Ruska, naší silnou podporou Ukrajině a dalším posilováním odstrašování a obrany NATO. V této kritické chvíli musí být Severní Amerika a Evropa i nadále spolu.” Stále nejistá je však hypotéza o zastávce pro Bidena v Polsku a také o možné schůzce se Zelenským, mluvčí uvedla, že “v tuto chvíli není nic na stole, ale podrobnosti se stále definují.”. V těchto hodinách americké ministerstvo zahraničí údajně pracuje na identifikaci zemí, které mají systémy protivzdušné obrany S-300, a zkoumá, jak je lze převést na Ukrajinu.

  konec citace. zdroj www-ilgiornale-it
  a zítra —Zítra, ve čtvrtek v 9 hodin , se v německém Bundestagu zasedne s výraznějším obsazením: ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluví (prostřednictvím živého videa) k poslancům.
  Zdroj bild.de.zeit atd
  Zelenskyj klade stále větší požadavky jak na EU, tak na NATO.

  • Pokud Německo a NATO splní většinu Selenského požadavků, máme tu III. WW včetně jaderných zbraní? …Pak už jen bezletová zóna a je vymalováno. Víte jak to dopadlo z bezletovou zónou v Lýbii , kobercáky, že jo.
   Na ty komentáře všech těch Fialů či Rakušanů na téma války na Ukrajině, nemám názor, stačí se podívat do starých reakcí na březen roku 2011, jaké bylo vyhecování k odstranění Kadafího -nepřirovnávám k Putinovi, a dnes vidí následky. To jenom jak je to s těma válečnýma řvounama v politice , jejich rozhodnutí neznamená + nebo – to rozhodne čas.

 4. odjinud: a staršího data:—Treba otvorene povedať, že tu existujú politici, novinári a aktivisti, ktorí pestujú v spoločnosti nenávisť, predsudky a fóbie neraz zachádzajúce až za hranicu šovinizmu, že tu máme verejných činiteľov, ktorí sú vždy ochotní a pripravení obhajovať vojnu, podporiť zbrojenie a uprednostniť konfrontáciu. Považujeme za dôležité od takýchto ľudí sa dištancovať. Viac zbraní znamená menej dôvery, viac vojakov znamená menej spolupráce. Neželáme si vidieť naše krajiny ako štáty, cez ktoré sa presúvajú vojenské konvoje a zakladajú vojenské základne, ale ako štáty, v ktorých sa rodia mierové iniciatívy a prekvitá kultúra, veda a vzdelanie. Chceme, aby bola stredná Európa mostom priateľstva, nie hranicou konfrontácie, aby sa formovala ako holubica mieru, nie ako pudlík moci, aby bol vytvorený spravodlivý svetový poriadok, v ktorom sa veľmoci nebudú správať ako gangstri a malé štáty ako ich prostitútky. Chceme, aby sa ľudia spájali, a nie rozdeľovali.–
  zdroj https://www.zjednotenizamier.sk/zjednoteni-za-mier/

  idnes-dnes-Ukrajinci především potřebují dodávky zbraní, řekl Fiala po návratu z Kyjeva
  Zdroj: idnes

 5. Podle mě toho co se musí každodeně koukat na více neř stohlavé fronty mamiz dětmi na rukou či v kočárcích Ukrajinci potřebují hlavně mír a učinnou pomoc pro vybudování svých skutečných domovů ve skutečně své vlasti.
  Měli by si uvědomit fakt,že byli pustě zneužiti jako doutnák u sudu z prachem hrozby definitivního konce nejen Evropy,kam touží patřit,ale celé planety Země.

  Škrhola Fiala, jako člen loutkového tyátru zvaného Evropská uhnie, je jen ubohý
  hauzírák(obchodní cestující) ze zbraněmi hasič ,který je pověřen svými šéfy uhasit válečný požár Ukrajiny benzínem dodávek nových zbraní jen prodlužující nesmyslný bratrovražedný boj Slovana ze Slovanem.

 6. A jak nejlépe nazvat tyhle?????… v této době, kdy uhlíková stopa je to poslední co řešit—Ochranáři klimatu plánují na pátek v Berlíně „masivní“ blokády. Demonstranti za ochranu klimatu znovu oznámili blokády silnic v Berlíně. Na tento pátek jsou naplánovány “masivní” blokády “mnoha množství ulic”, oznámila ve středu skupina “Poslední generace”. více zdroj https://www.bz-berlin.de/berlin/klimaschuetzer-wollen-wieder-strassen-in-berlin-blockieren klima stopa uhlík, není někde větší?..!

  • Dokud Kreml podsouvá světu takovéhle píčoviny, můžeme být v klidu. Každý rozumný člověk, který se trochu orientuje, se jim může jen upřímné zasmát.

   • vy tvrdíte o sobě:Jsem v klidu, jsem rozumný, orientuji se, směju se, co říct
    a navíc potřeba škatulkování , ale blbě))) Já nemám potřebu ventilovat svůj duševní stav jako vy , to o labilitě a nejistotě vaši osoby něco značí ))) kompresujte ten hněv, nebo brzy bouchnete )))

   • V USA existovala nebo existuje doktrína
    „preventivních válek“. Nelze nemít plán , de facto na cokoli, , to není chaos organizace drdů. Financujeme něco, ne něco v uvozovkách. Nebo snad si myslíte, že nemají plán a my financujeme co?

    • Tak nějak korporáty big pharma s vojenskoprůmysluvým komplexem si notují a možná spíchaní koviďáci s injekcemi prostřednictví fondů “zaprodaných “”duozaměstnanců odkudkoliv zacálovali výdaje. No to jenom narážím na to že prý v afganistánu nedostali 3. měsíce mzdu kdy jim tam ti co možná měli makovou stravu přestali platit s rekvalifikací na adrenochrom ale to je jen pustá úvaha z indicií. A živit by se tam mohli možná akorát taháním dvoukolájů místo oslíků. A prostě na válku a žoldáky i v ukr by měli leda jak se říká lautr víte co.

     • I kdyby to tak bylo, tak snad musí být plán a ten nebude o rozdávání karafiátů, že? Dle toho poznáte ichtyla, on se prostě pozastaví, zaškatulkuje, nemá odpoved, odkope se a prchá po elfsku. Vás zdravím již v dobrém. A přidávám info co spolufinancujeme … Státní podpora: Komise schvaluje španělský program ve výši 2,9 miliardy EUR na kompenzaci energeticky náročných společností za nepřímé emisní náklady , to je co ?))))
      https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/cs/ip_22_1781

 7. Tyhle vládní komentáře jsou hnus fialovej, válečná rétorika, hysterie a předsudecna’ nenávist. Debilové. Zvítězit můžeme jen vyšší kulturou a ekonomikou. Ale to nám nejde, co?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*