Jak se baví internet: Přejetí přilepeného aktivisty k vozovce bude jen přestupek
Sdílet článek:

Kanibalové chytí Američana, Rusa a Slováka. Náčelník říká:
“Když mi řeknete číslo, které neznám, pustíme vás.”
Američan říká: “Sto milionů kvadrilionů bilionů.”
“Známe. Sežrat.”
Rus říká: “Nekonečno tři a půl.”
“Známe. Sežrat.”
Slovák přemýšlí a pak říká: “Pokokot”.
“Pokokot? A to je kolik?”
“To je odtialto až hentam do piče.”

Česká republika si zadělala na velký problém, když na Wimbledonu česká tenistka Markéta Vondroušová porazila v semifinále Ukrajinku Elinu Svitolinovou 2:0.
Dominik Hašek na to konto požaduje okamžitou deportaci Vondroušové do Ruska a označil jí za agentku Kremlu. Dle jeho vyjádření je nasnadě prohlásit český tenis za ruskou pátou kolonu a v ČR ho zcela zakázat.
Petr Fiala se již v přímém přenosu po boku s Markétou Pekarovou omluvil a reciprocitně přislíbil Ukrajině vítězství na mistroství světa v hokeji nad českým týmem. O kolik golu to má být bude jednat Lipavský se svým ukrajinským protějškem v následujících dnech.
Ukrajinský velvyslanec v České republice požaduje rezignaci trenéra Vondroušové a 15 tanků T-72.
Vít Rakušan označil její vítězství nejprve za ruskou dezinformaci, aby své tvrzení následně mírnil a Vondroušovou označil za zjevnou ruskou dezolátku, která svým neuváženým vítězstvím prodloužila válku na Ukrajině minimálně o jeden rok.
Joe Biden po zápase oznámil, že USA dodá Ukrajině do konce roku 6 svých nejlepších tenistek a kongres bude jednat o uvalení sankcí na české výrobce tenisových raket.
Web Manipulátoři označil její vítězství za ryze manipulativní, jelikož během hry Vondroušová opakovaně předstírala, že míček odpálí jinam než následně skutečně letěl, čímž svou ukrajinskou protihráčku zcela úmyslně dezinformovala.
Tolik aktuálně k dané situaci a doufejme, že to všechno nějak dobře dopadne…

Problém s rostoucím počtem aktivistů, kteří blokují dopravu buď pochody, nebo tím, že se přilepí k vozovce, se rozhodla vyřešit vláda dodatkem k zákonu o pozemních komunikacích. Ve zrychleném čtení prošel Poslaneckou sněmovnou pozměňovací návrh, který začne platit od srpna a který jasně stanovuje, že přejetí vozem aktivistu přilepeného k silnici bude bráno jako přestupek, který lze řešit domluvou.

Navzdory tomu, že se v Poslanecké sněmovně očekával silný názorový střet, prošel návrh bez větších problémů. Poslanci, kteří hodlali hlasovat proti návrhu, nestihli dojet do sněmovny včas, protože uvízli v koloně kvůli několika aktivistům přilepeným k silnici.

„Ve vládě jsme samozřejmě pro svobodu projevu, ale v případě blokování dopravy nelze tuto formu svobody projevu podporovat. Jelikož se takzvaní lepiči začínají vymykat kontrole, museli jsme přistoupit k radikálnímu řešení,“ přiznal premiér Fiala.

„Podle nejnovějších průzkumů, nejsou klimatičtí aktivisté považování za lidi, takže jejich případné přejetí a usmrcení lze brát jako přestupek ve formě ničení majetku. Přeci jenom když přejedete aktivistu, poničíte oblečení, které má na sobě, a to nemluvě o telefonu, který má v kapse. Jestliže přejetý aktivista disponoval levným oblečením ze sekáče a neměl v kapse mobil, který byl přejetím poškozen, lze řešit přejetí aktivisty na místě dohodou,“ dodal premiér Fiala, který si od nového zákona slibuje lepší zprůjezdnění vozovek.

Přejetí přilepeného aktivisty je tedy vyřešeno, ale co říká nový dodatek o aktivistech, kteří přilepení nejsou a pouze blokují dopravu?

„Jestliže aktivista nebude přilepen či přibetonován k vozovce, má řidič povinnost ještě před jeho přejetím využít slovního a posléze fyzického napadení. V případě, že řidič přejede aktivistu, který blokoval vozovku, aniž by ho před tím nazval pomateným kreténem a poslal ho do prdele, pročež ho železnou či dřevěnou tyčí prokazatelně několikrát nepřetáhl přes záda, hrozí řidiči ve správním řízení až pět tisíc korun pokuty. Tím se zabrání svévolnému přejíždění aktivistů, kteří třeba jenom přecházejí vozovku a chystají se blokovat silnici v úplně jiné ulici. Pamatujme, že na rozdíl od klimatických aktivistů, jsme lidé a podle toho bychom se měli chovat,“ vysvětlil premiér Fiala.

Zatímco politici a široká veřejnost jsou s novým zákonem spokojení, klimatičtí aktivisté hodlají proti zákonu demonstrovat.

„Nás neumlčíte. My se v našem boji za klima nenecháme zastrašit. Dokud nebude nový zákon zrušen, přilepíme se k chodníku před Poslaneckou sněmovnu,“ stěžovalo si Jano Novákovo, aktivista, který se identifikuje jako lidský bezpohlavní plod.

Bohužel, pro Jano Novákovo dodatek k novému zákonu pamatuje i na blokádu chodníků, kdy po aktivistech přilepených k chodníku má chodec právo šlapat, a to bez pokuty.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Vlastně se nemůžu dočkat, až se po prázdninách vrátíme od žraloků v Chorvatsku a krajt větších než žirafa zase k serióznímu zpravodajství o tom, jak vyhladovělí důchodci hledají v popelnicích slupky od brambor.
  • Tak Vondroušová dostane přes 60 milionů. To vyhrát já, tak si koupím půl kila pařížáku a sním ho bez rohlíku!
  • Nevíte, jaké jsou momentálně trendy? Je letos člověk naprosto společensky znemožněn, když si nedá Aperol, nebo je letos člověk naprosto společensky znemožněn, když si dá Aperol?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*