Jak si užít fotografování s chytrými telefony
Sdílet článek:

Chytré telefony se staly naším hlavním zařízením pro pořizování fotografií a videí. Díky pokroku v technologii fotoaparátů je nyní možné pořizovat úžasné fotografie a videa pouze pomocí chytrého telefonu. Abyste však mohli fotoaparát svého chytrého telefonu využít skutečně naplno, musíte se naučit, jak získat více vzrušujících zážitků z fotografování. V tomto článku probereme několik tipů a triků, které vám pomohou pořizovat zajímavější fotografie a videa pomocí chytrého telefonu.

9 tipů pro kreativní fotografování chytrým telefonem

Připravte se

Roztřesené záběry mohou zničit jinak vzrušující záběr. Chcete-li snížit chvění fotoaparátu a získat ostřejší fotografie a videa, zkuste se vzpřímit pomocí těla, stativu nebo stabilizátoru, opřít se o stabilní předmět, jako je zeď nebo strom, nebo držet telefon oběma rukama, abyste snížili chvění fotoaparátu. To vám pomůže udržet telefon stabilní a vyhnout se rozmazaným snímkům.

Prozkoumejte různé úhly

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat vzrušující záběry chytrým telefonem, je experimentovat s různými úhly. Zkuste fotografovat z nižšího nebo vyššího úhlu, než je obvyklé, nebo telefon naklopte, abyste dosáhli dynamičtější kompozice.

Používejte různé režimy fotografování

Většina chytrých telefonů je vybavena různými režimy snímání, jako je například režim sériového snímání, zpomalený záběr nebo časosběr. Například režim sériového snímání vám pomůže zachytit více vzrušujících okamžiků pořízením několika snímků v rychlém sledu za sebou. To je užitečné zejména při pořizování akčních snímků nebo při zachycování pohybu. Kromě toho může snímání ve zpomaleném režimu dodat vašim videím snovou, surrealistickou kvalitu. Pomocí zpomaleného režimu smartphonu můžete zachytit lámající se vlnu, skákajícího člověka nebo cokoli jiného s pohybem, co vám přijde vizuálně zajímavé. Časosběrné fotografie jsou skvělým způsobem, jak vizuálně zajímavě zachytit plynutí času. A pomocí časosběrného režimu smartphonu můžete zachytit západ slunce, pohyb mraků nebo rušnou pouliční scénu. Každopádně vám tyto režimy pomohou zachytit zajímavější záběry a vytvořit jedinečné vizuální efekty.

Využijte režim HDR

Režim HDR (vysoký dynamický rozsah) vám pomůže zachytit detailnější fotografie s větší přesností barev. Tento režim pořídí několik snímků s různou expozicí a zkombinuje je do jediné fotografie s lepším dynamickým rozsahem.

Hra s osvětlením

Osvětlení může mít velký vliv na vzhled a dojem z vašich fotografií a videí. Zkuste fotografovat v různou denní dobu nebo experimentujte s umělým osvětlením, abyste vytvořili různé nálady a efekty. Také protisvětlo může fotografiím a videím dodat dramatičnost a hloubku. Zkuste fotografovat se sluncem nebo jiným zdrojem světla za objektem, abyste vytvořili siluetu nebo přidali efekt záře.

Používejte aplikace pro úpravy

Aplikace pro úpravy, jako je Snapseed nebo VSCO, vám pomohou vylepšit vaše fotografie a dodat jim více živosti, kontrastu a ostrosti. Tyto aplikace vám také pomohou přidat filtry nebo efekty pro jedinečnější a kreativnější vzhled.

Investujte do externích objektivů

Externí objektivy vám pomohou rozšířit možnosti vašeho chytrého telefonu a umožní vám zachytit širší úhly nebo efektivněji přiblížit záběr. Některé objektivy dokonce umožňují pořizovat makrosnímky, čímž fotografiím dodají více detailů a hloubky.

Experimentujte s barvami

Barva může výrazně ovlivnit náladu a dojem z vašich fotografií a videí. Zkuste experimentovat s různými barevnými paletami nebo filtry, abyste vytvořili jedinečný a vizuálně přitažlivý vzhled.

Buďte kreativní

Nejzajímavější fotografie a videa pocházejí z místa, kde se projevuje kreativita a experimentování. Nebojte se zkoušet nové věci nebo při natáčení riskovat. Čím více budete zkoumat a experimentovat, tím zajímavější budou vaše záběry.

Závěr

Začleněním těchto tipů a triků do fotografování a natáčení videí chytrým telefonem můžete dosáhnout zajímavějších a kreativnějších výsledků. Ať už experimentujete s osvětlením, režimy snímání nebo různými úhly, existuje nekonečné množství možností, jak pořizovat vizuálně zajímavé fotografie a videa pomocí smartphonu, zejména pokud používáte nějaký kvalitní smartphone s fotoaparátem, jako je Honor x7a nový telefon. Vezměte tedy svůj telefon, vyrazte ven a začněte fotografovat!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*