Jaká je nejnebezpečnější konspirační teorie ví zase jen rádio Jerevan (satira)
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Ano, je to únavné být nejchytřejší. Poslední maják pravdy pro masy občanů, kteří by bez pomoci vševědoucích médií bloudily světem, lkajíc, že neví, o co jde. To je rádio Jerevan.

Ministerstvo vnitra je zavaleno konspiračními teoriemi. Jeho kontrolní útvar neví, co má dělat. Navíc si stěžuje, že stejně jako v zemi, kde včera znamená zítra, tak v jejich případě je včerejší konspirace zítřejší ověřenou zprávou dne. Ale rádio Jerevan zase pomůže.

Asociace kontrolorů informací pod ministerstvem vnitra se ptá :

„Milé rádio,

jaká je nejnebezpečnější konspirační teorie současnosti?”

Rádio Jerevan:

„Chlapci, ptáte se na správném místě, i když tedy k čemu tam potom jste? Nejnebezpečnější konspirací je tvrzení šířené antivědeckou komunitou, které říká, že přirozená imunita posilovaná pohybem na čerstvém vzduchu, vyváženou stravou a otužováním je ze všeho nejdůležitější.”

„Ve skutečné vědecké komunitě panuje 106% shoda, že stačí válení na gauči v nevětraném bytě, dezinfekční gel na ruce a v případě pobytu venku kus látky před nosem, který by se měl nosit co nejdéle pro vyšší koncentraci oxidu uhličitého. Toto musí být doplněno opakovaným podáváním narychlo vyvinuté a netestované genetické směsi, která dosud nebyla použita na žádný jiný lék, natož vakcínu.”

„Tvrzení, že pro vlastní zdraví může každý člověk udělat hodně věcí sám, je pavědecký konspirační blábol. Nejvíce pro člověka může udělat dobrá farmaceutická firma a kontroloři dezinformací. Tužte se, děláte dobrou práci!”

Pracovníci rádia Jerevan volají za pomoci stroje času:

„Milé rádio,

našim odborníkům se podařilo vyvinout stroj času. Tady je rok 1984. Tak jsme si zatočili kolečkem a dostali se někam do daleké budoucnosti. Přežije socialismus, nebo se máme bát toho, že přijdeme o práci?”

Rádio Jerevan:

„Milí kolegáčci. Jste v roce 2023. Socialismus padnul před 34 lety, ale vy se o práci bát nemusíte. Socialistické rozdávání ze státní kasy a regulace všeho, co se ještě hýbe, je nesmrtelné.”

Analytický útvar samotného Pentagonu posílá dotaz přez satelitní síť Skylink Elona Muska:

„Dear radio,

my potřebovat vysvětlit taková mystery v zahraniční policy? You know, ty ne-inteligent lidi, vy jim říkat blbec, ne? Proč oni nechápat, že zabíjení lidí je good? Zejména když to ne oni bez noha nebo hlava?”

Rádio Jerevan:

„Milý Pentagone! Od té doby, co existují automatické překladače, byste nám to mohli poslat slušně přeložené. Ale rádio Jerevan je tady pro všechny, i pro Pentagon.”

„Tak blbci jsou zmateni, protože vy říkat: Rusko se snaží obnovit svoji říši z dob komunistických a je připraveno znovu přijet se svou armádou až k berlínské zdi. Hodlá toho dosáhnout s prezidentem, který je podle vašich analytických zpráv blázen a nikdo ho nepodporuje. Za situace, kdy se jeho ekonomika zcela hroutí, s armádou, která je technologicky zastaralá, a s vojáky, kteří neudrží lopatku v ruce, protože do armády už odvádějí jen kriply. Tato hrozba vás vede k tomu, abyste zcela vážně zvažovali, že se budou mačkat červené čudlíky a blbci se budou muset přestěhovat do zemljanek.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*