Jamie Blackett: Západní svět propadá šílenství. Očekávaný masakr krav v Irsku je varováním
Sdílet článek:

LUBOMÍR MAN

Irská vláda údajně zvažuje plán zbavit se zhruba 200 000 dojnic, čímž by splnila jeden ze svých klimatických cílů. Samozřejmě, je to šílenství, které se tedy nyní přiblížilo až k britským domovům. Jako první je na své kůži pocítili farmáři holandští, když je EU vyzvala k plnění jejích klimatických závazků – a nyní je tedy řada na Irsku, aby masakrem svého dvěstětisícového stáda krav v plenění evropského biofondu pokračovalo.

.
Program má podobné rysy jako dobrovolný odchod lidí ze zaměstnání. A to v tom, že farmářům jsou za utracení jejich dobytka vypláceny finanční náhrady. Což však současně panující nervozitu britských chovatelů dobytka zmenšuje jen částečně, protože na obzoru jsou plány ekomodernistického programu, který předpokládá vyřazení konvenčního masa z lidské stravy úplně. A na palubě tohoto nejmodernějšího hnutí nejsou jen obvyklí radikálové, ale též mnoho světových politiků. Takže hovořme jako o štěstí, že jsme už mimo EU, jinak bychom podobným tlakům z Bruselu čelili dnes i my. A považujme za jistou výhodu i skutečnost, že britský premiér Rishi Sunak, zastupující venkovský volební obvod Yorkshire Dales, už z tohoto titulu chápe, co je dnes pro britské zemědělce v sázce. Protože utrácet sumy peněz na ničení užitkových zvířat by bylo jen dalším a možná i nejpřesvědčivějším důkazem šílenství, které se v tomto čase šíří Západem jako stepní požár.

Jistě, měli bychom nahradit obilnou stravu skotu trávou – lze to udělat. A měli bychom též přijmout schopnost krav vytvářet energii. Lůj z britského skotu se již přeměňuje na bionaftu. Jednotunové zvíře vystačí na zhruba 180 litrů tohoto paliva a k dispozici je již i nová anaerobní (bezkyslíková) technologie, proměňující metan v hnoji na použitelnou elektřinu a teplo. Hnůj navíc může snížit potřebu škodlivých umělých hnojiv. Má vlastní mléčná farma do těchto nových zelených technologií investuje s vírou, že během několika málo let budeme uhlíkově neutrální i schopni energii vyvážet.
Než, a pokud vůbec někdy, bude technologie laboratorního jídla natolik účinná, aby nahradila jedlé tuky a bílkoviny ze zvířat, budeme pravděpodobně používat vodíkovou technologii místo fosilních paliv, a nikdo se už před uhlíkem nebude třást strachy.

Ano. Zemědělství se musí stát ekologičtější, ale s pomocí´nových technologií a nikoli tím, že se z vaničky spolu s vodou vyleje i dítě.

Z britstského the Telegraph vybral a přeložil Lubomír Man

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Centrála EU v Bruselu se stala centrem iniciativního blbnutí na kvadrát. Destruktivní plány vedení EU v rámci budování bruselské diktatury na základě šíleného kolotoče zákazů, příkazů a dalších různých destruktivních opatření, které spolehlivě ničí pilíře evropské civilizace a rozkládají demokracii a tradice Západu, jsou cestou do pekel. Novátoři z Bruselu nám vnucují povinnost radostně se oddávat autodestruktivním aktivitám na základě jejich šílených plánů. Vše se děje k větší slávě šílenců typu Uršuly či Timmermanse. Proč si Evropané nechávají vnucovat bruselské šílenosti ?

  2. P.Takze svobodne sdělte svetu ze to tak nenechate a misto do pekla balite kufry do RF.Pak dejte vědět a fičime za Vámi.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*