Je nepřípustné, aby lidé z daní platili politické neziskovky
Sdílet článek:

HSP

Uznávaná česká ekonomka ve svém nedávném krátkém videu zdůvodňuje, proč by stát neměl financovat politické nevládní organizace.

Markéta Šichtařová
Na snímku česká ekonomka Markéta Šichtařová

Markéta Šichtařová je uznávaná česká ekonomka, blogerka a autorka článků, ve kterých se zabývá ekonomikou a finančním trhem.

“Politické neziskové organizace jsou specifickou součástí veřejných financí,” uvedla ekonomka v úvodu svého videa.

Je však důležité vymezit, v jakém prostředí se ta která nezisková organizace pohybuje. “Je obrovský rozdíl mezi například obecním dobrovolným hasičským sborem na jedné straně a politickou neziskovkou na straně druhé,” uvedla.

Vysvětlila, že politické neziskovky jsou v podstatě organizace, které nejsou nikým voleny. “Ale přesto prosazují své vlastní politické cíle,” uvedla.

“A jsou placeny státem z našich daní,” dodala

“Ve skutečnosti jde o sabotáž parlamentní demokracie,” vysvětlila.

“Je nepřijatelné, aby lidé ze svých daní platili sdružení, která (například) politicky indoktrinují naše děti levicově-progresivistickou ideologií,” vyjádřila se.

“Jejich financování se musí zcela zrušit,” řekla ekonomka na závěr.

Krátké video Markéty Šichtařové si můžete prohlédnout níže :

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (51 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. No na to,že je tak “renomovaná”,tak přišla na to,po čem jiní volají už celá desetiletí👍Opravdu odbornice na svým místě😁

  2. Řekl bych, že v tomto autorce křivdíte. Ona po tom taky volá “už celá desetiletí”. Ovšem opakování je matkou moudrosti.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*