Tohle musí skončit dříve, než bude pozdě!
Sdílet článek:

TRIKOLORA

Nakupujeme zbraně a nemáme na to, přestože bereme důchodcům a nejen jim. Když jdu centrem Prahy (a nejen jím), když nakupuji v obchodě, připadám si jako v Kyjevě. Zvedají se daně a další poplatky, ubírá se seniorům a peníze mizí do ciziny a na zbraně. Vláda poklonkuje a leze ostatním do zadele. Brusel ji nenutí, ona to dělá dobrovolně a iniciativně. Prostě, pětiletku splníme za tři roky.

Bojíme se říct nebo napsat vlastní názor, názor, který nejde s hlavním proudem. Pokud nechcete válku a voláte po míru, jste hned ruský šváb a dezolát.

Označí vás za „chcimíra“, což je podle nich hanlivé. Já nechci patřit na západ, ale do svobodné a samostatné České republiky. Před ruskou invazí na Ukrajinu naše media psala o fašismu, o nelegálním obchodu se zbraněmi, o obchodu s lidskými orgány na Ukrajině.

Invazí Ruska vše skončilo, a z Ukrajiny se přes noc stala demokratická země, bez oligarchů, obchodu s orgány a se zbraněmi? Už se tam nehajluje? Strhli pomníky Bandery? Zažil jsem totalitu a pracoval jako stavbyvedoucí. Měli jsme kvóty na cement, ale byly k ničemu, protože cement nebyl. Nerozhodovala odbornost, praxe, ale členství ve straně a politická uvědomělost.

Ta doba se vrací. Sice jsou plné obchody, ale bojíme se mluvit a psát. Zaměstnavatelé monitorují profily zaměstnanců na sítích a zaměstnanci, kteří nemají názory „po proudu“ začínají mít potíže. Znám dost lidí, kteří z tohoto důvodu radikálně promazali svůj facebook a již na něm skoro nepíší. Mě se to sice netýká, protože zaměstnávám sám sebe, ale vnímám, co se děje kolem.

Dobrovolně vyhlašujeme sankce, vzdáváme se relativně levného plynu, ropy a nerostů z Ruska, protože je „totalitní“. Přitom vše ale draze kupujeme dál z Ruska, jen překupované Německem, USA, Indií a dalšími státy. Tváříme se, že hájíme zájmy ostatních, a přitom jsme ostatním pro smích a za pitomce, co platí. Nehájíme nic a nikoho, nemáme jak. Populistické řeči a gesta ještě nikoho neochránily. Nikdy.

Vláda vede zemi a její občany do války a bídy. Půjčuje si ne na vlastní rozvoj, ale na to, aby půjčila jiným. Vlastní ji nezajímají. Rozdáváme zbraně, ztrácíme (pokud jsme ji kdy měli) obranyschopnost, a tak kupujeme za miliardy další zbraně. Ty americké, pro tu správnou proamerickou demokratickou válku.

Kazetové bomby jsou svinstvo, ale ty, co padají na Rusy jsou v pořádku.

Popravy zajatců jsou válečný zločin, ale ne popravy ruských. Pozabíjení 14 tisíc civilistů včetně dětí na Donbase nikoho nezajímalo, protože mluvili rusky.

Planeta je doslova protkána vojenskými základnami USA a jejich jadernými zbraněmi. Ale jde o demokratické základny a demokratické atomovky. Rusa jen nutno zastavit i tam, kam nechce. Protože, co kdyby jednou chtěl? Máme 76 pohlaví, kdy 74 z nich je sexuální orientace, ale masírujeme tím děti od mateřské školy, kde jim transvestité předčítají pohádky. Z Prague Pride se stala oslava sexismu a praktik, nikoli hrdosti.

Kolik konfliktů od roku 1945 rozpoutalo, či se jich zúčastnilo Rusko a kolik USA? Kolik civilistů v konfliktech po roce 1945 zemřelo ruskými zbraněmi a kolik americkými? Ale proč se ptám, když šlo o šíření demokracie a svobody. Té správné, americké. Ostatně, vždyť anexe Krymu je fujky a Kosovo je v pohodě.

Turecký kafemlejnek Kurdů také, anexe 40% Kypru je v pohodě. Demokracii je nutno šířit bez ohledu na oběti.

Jsem pacifista, celoživotně nesnáším válku, a tak jsem prý proruský „chcimír“. Tato vláda vede zemi a její obyvatele do války a chudoby. Zadlužuje naši zemi násobně více než jakákoli vláda před ní. Vyrábíme nejlevnější elektrickou energii v EU, přesto za ni naši lidé platí nejvíc v Evropě. Konečně jsme dohonili

Německo, jak sliboval Komárek. Bohužel ale jen s cenami, průměrná mzda u nás je cca 33% té německé. Tato vláda zrazuje tuto zemi a její obyvatele a vede nás do záhuby.

Tohle musí skončit, vláda A TA VÁLKA na prvním místě.

 

FB

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Vládní garnitura, která svým občanům přináší jenom bídu, nesvobodu a nenávist by měla co nejdříve padnout. Jinak máme zaděláno na to stát se skanzenem severokorejského typu uprostřed Evropy.

  2. T.Tak dneska dostanete premie od veliciho dustojnika za perfektni pomluvu vlady CR.No a jestli hledate podobny skanzen Severni Koreje,jeďte na zkušeno do Vaši oblibene RF nebo země draka.Covid a plyn uz neni in,tak uz zbyva jen kopat do vlady.No a zkuste popsat tu Vaši nesvobodu,at si zaplačeme s Vami.Nemusite všechno,stači jedna jedina věc.Tak snad se dočkame a politujeme Vás.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*