Klimatické šílence, kteří se lepí či dokonce zabetonují k silnici, platí německé ministerstvo hospodářství
Sdílet článek:
Nedávno jste si zde mohli přečíst o klimatické idiotce, která se při klimatických protestech dokonce zabetonovala k silnici tak, aby bránila provozu. Ze silnice pak musela být vysekána. Ovšem nejde zdaleka o jediný podobný případ, již dříve se klimatičtí idioti například přilepili k vozovce lepidlem. K blokování silnic dochází v Berlíně již takřka každodenně, přičemž v minulosti zde bylo již několik skandálů, kdy klimatičtí idioti například zablokovali sanitkulékařku v autě, spěchající na operaci nebo auto vezoucí rodící ženu do porodnice.

A to nehovořím o zřejmě značném počtu těch, kdo se kvůli partičce idiotů, kteří bojují proti uhlíku, nedostali včas do práce, do školy nebo třeba na letiště. Jen stěží lze odhadnout, kolik škod již mají svým aktivismem na svědomí. Ovšem jisté je, že o žádné životní prostředí jim nejde, to by namísto sezení na silnicích třeba sbírali odpadky v parcích nebo sázeli stromky. Nic podobného však tyto klimatické kretény nenapadne.

Ale není to nakonec úmysl? Není ve skutečnosti hlavním cílem systému destabilizovat podobnými akcemi společnost? Zdá se, že ano. Ostatně, ekoteroristé jsou záhy po zatčení po nějaké podobné akci propuštěni. Ve vazbě nestráví ani minutu – na soudy zapomeňte. Ke klimatickým idiotům se policie chová mnohem mírněji než třeba proti pokojným demonstrantům, kteří protestovali proti covidovým restrikcím a nařizovanému očkovaní. V Německu byla v domech mnoha těchto lidí provedena razie, spousta byla brutálně zbita či na nějakou dobu skončila ve vazbě. Přitom tyto protesty nikdy neblokovaly dopravu.

Ke klimatickým idiotům se ovšem přistupuje zcela jinak. Nejen, že s nimi policie zachází v rukavičkách a členové těchto stále militantnějších skupin se ani nemusí obávat domovní prohlídky, ale dokonce dostávají od státu na své podvratné akce dotace.

Klimatičtí extremisté z „poslední generace“ (to je totéž uskupení, do kterého patřila i blbka, která si k silnici zabetonovala ruku) obdrželi  financování od Spolkového ministerstva hospodářství a klimatu (BMWK).  V souladu s tím skupina těžila z účtu, který je spravován klubem Elinor.

Na požádání BMWK uvedla, že ministerstvo podpořilo projekt „Skupinový účet“ částkou 156 420 eur prostřednictvím inovačního programu. Mluvčí uvedl, že není odpovědností „financujícího orgánu nebo navrhovatele zkoumat potenciální zákazníky financovaného vývoje nebo ukládat omezení“. Financování projektu vypršelo v dubnu.

I když u nás nejsou zatím ekoteroristé natolik aktivní jako v Německu, tak předpokládám, že i zde dostávají nějaké dotace ze státního rozpočtu. Ostatně, podobná podpora klimatických šílenců je nejspíš řízena z bruselské centrály, odkud jim zřejmě také nějaké to euro kápne. Pak alespoň víte, že tento svůj tupý aktivismus neprovádějí zadarmo. Zřejmě to není výsadba stromů nebo likvidace odpadků za co jsou štědře dotováni….

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*