Krasnogorský masakr a džbán trpělivého čekání
Sdílet článek:

PZ/FRANTIŠEK ROČEK

To nejhorší se již stalo. Čtyři terorisčata si zastřílela, založila požár a odjela bílým renaultem. Následkem toho zhruba 2,3 % návštěvníků koncertu v Krasnogorsku zemřelo a dalších asi 6 % bylo zraněno, včetně lehkých zranění.

Co se dělo dál, je doslova příběhem politického hnusu – osočování a zesměšňování ve stínu seznamu mrtvých nevinných obětí.

Připomíná, že Jan Schneider 28. března 2024 v přehledovém článku o božím dopuštění v Krasnogorsku (https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/kdo-stoji-za-utokem-v-moskve-jan-schneider-promluvil/) popsal střízlivě situaci a možná východiska vyšetřování útoku.

Oprátka se plete z trpělivosti

Jenom hlupáci již dnes vykřikují radikální závěry bez důkazů. Dominantní je otázka zda za útokem na návštěvníky koncertu může (a do jaké míry) ukrajinská administrativa a USA. To vyžaduje trpělivost.

Ve čtvrtek 28.3.2024 ekonomicky orientovaný deník Kommersant napsal, že útočníci z koncertního sálu dostali peníze z Ukrajiny. Financování probíhalo i s pomocí kryptoměny. Vyšetřovatelé získali informace od zadržených teroristů. Informovala o tom též ruská agentura RIA Novosti. Ve čtvrtek večer se informace objevila i v českém tisku.

Kommersant uvedl: „Vyšetřovací výbor Ruska (ICR) uvedl, že …byly získány důkazy o jejich spojení s ukrajinskými nacionalisty. Vyšetřovatelé mají podle tiskové služby ICR údaje, že pachatelé teroristického útoku obdrželi z území Ukrajiny značné částky, které byly použity při přípravě útoku na koncertní sál.“

S tím bylo spojeno zadržení dalšího podezřelého v případu. Deník k tomu uvedl: „Podle agentury se podílel na schématu financování údajných teroristů… informace byly získány vyšetřovateli během studia technických zařízení zabavených zadrženým osobám a během analýzy informací o finančních transakcích.“ (https://www.kommersant.ru/doc/6596655)

Česká propaganda alias blbost v akci

Zpráva v ruském tisku byla neutrální. V českém článku na forum.cz stejné informace uveřejnili s titulkem: „Ruští vyšetřovatelé tvrdí, že našli důkazy o vazbách útočníků na Ukrajinu, ale žádné neukázali“. Titulek vymysleli zamindrákovaní blbci.

O kriminalitě jsem s policisty a soudci hovořil a psal zhruba 25 let. Základní poučení: Jenom úplný debil by pustil do médií více než naprosté minimum informací. Důkazy o vyšetřovaných činech, vazbách mezi lidmi atp. nepustí, dokud se s jejich pomocí potřebují dostat ještě k dalším informacím.

Ukrajinská písnička pro zasmání

Když čtenáři dočetli až sem, za odměnu nabízím srandičku z kyjevského Ukrajinstánu. Ještě večer v době masakru v koncertním sále 22. Března napsali kyjevští dezinformátoři článek s dlouhým titulkem:

„Teroristický útok v Moskvě byl plánovanou a záměrnou provokací ruských tajných služeb na Putinovy pokyny. Jejím cílem je ospravedlnit ještě tvrdší údery na Ukrajinu a totální mobilizaci v Rusku.“ (https://gur.gov.ua/content/terakt-u-moskvi—splanovana-i-svidoma-provokatsiia-rosiiskykh-spetssluzhb-za-vkazivkoiu-putina-ii-meta—vypravdannia-shche-bilsh-zhorstkykh-udariv-po-ukraini-ta-totalnoi-mobilizatsii-na-rosii.html)

„… Je zřejmé, že Kreml může obvinit Ukrajinu z organizování teroristického útoku a použít střílení vlastních občanů jako záminku pro ještě brutálnější útoky na civilní infrastrukturu a zabíjení ukrajinských civilistů. …Nerušený pohyb skupiny ozbrojenců se samopaly v centru Moskvy, stejně jako řadu dalších nevyvratitelných důkazů, to vše naznačuje, že střelbu v Crocus City Hall zorganizovaly ruské tajné služby. Před přípravou teroristického útoku varovaly i mezinárodní ambasády. Celému světu je jasné, že teroristický útok v Moskvě je dalším Putinovým zločinem, aby si udržel vlastní moc.“

Z toho vyplývá, že čeští mainstreamoví dezinformátoři se od ukrajinských mediálních lhářů ještě mají co učit…

prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (46 votes, average: 2,30 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*