Lid se „nažral“, a vláda zůstala celá?!
Sdílet článek:

Naši vládní ekonomičtí mágové pro nás vytvořili před volbami Potěmkinovo zdání vyřešení ekonomického borcení naší země. Pro vyděšený lid zastropovali ceny elektřiny a plynu. A aby to lid pochopil, vykouzlili magické tabulky s vyčíslením úspor, které nám to přinese. V duších národa se tak má rozhostit klid a mír. Započaly tak další úžasné možnosti šetření s výsledky, o kterých se nám ani nesnilo. Už to vidím, zastropovaná cena 1kg chleba – 100Kč, nezastropovaná 300Kč, úspora na jednom bochníku 200Kč. Dvoučlenná rodina tak za týden ušetří na chlebu 400Kč a za měsíc dokonce 1600Kč! Taková úspora se dnes při ceně 50Kč za 1kg nedá dosáhnout. Jistě jste už zvědaví, kolik brzy ušetříme na másle, mase, zelenině atd. Zapomeňme staré ceny a vrhněme se do šetření!

Na dnešek se mi zdálo, jak na zasněženém Václaváku stojí pod koněm u obrovského kotle guláše ministr Jurečka, a rozdává ho naběračkou do misek těm, co už nemají z čeho šetřit, aby dostali něco teplého, k jídlu a na zahřátí. Každý mu pak za krajíc a guláš poděluje, protože ví, že starat se o lidi není práce pro vládu. Ta vládne! Starost je něco navíc. Zatím se mi probuzením ulevilo.

Dokud vláda nezačne řešit příčiny ekonomické katastrofy způsobené Německem a EU, jejich šílenými nápady, a strachem z USA, nic se nezmění. Možná pondělní snažení jen trochu zpomalí této vládě odchod do historie.

Milá vládo, chci připomenout jeden z pokřiků v listopadu 89: My nejsme děti!!! Tak se k nám tak prosím nechovejte. Myslím to dobře, protože samet dochází, a těm co pondělní večer přinesl mír a klid, těm to dlouho nevydrží.

 

Karel Petřík

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*