Macron, Biden i Zelenskyj na jednom místě. Co se chystá?
Sdílet článek:

HSP

Emmanule Macron, Joe Biden i Volodymyr Zelenskyj se příští týden zúčastní v Normandii akce u příležitosti 80. výročí vylodění spojenců a otevření druhé fronty.


Účast Zelenského potvrdil Macron, zatímco účast Bidena potvrdila mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierreová.

„Určitě budeme ve Francii u příležitosti výročí vylodění v Normandii. Prezident se těší na to, že bude ve Francii,“ řekla.

Macron předtím řekl, že Zelenskému „oznámí“ nějaké plány na setkání. Podle médií chce francouzský prezident do tohoto termínu urychleně projednat vyslání západních vojenských instruktorů na Ukrajinu.

Je pozoruhodné, že samotný Macron, který o vyslání francouzských vojáků na Ukrajinu vyjadřuje již od února, do Kyjeva nespěchá. Právě v únoru vyšlo najevo, že svou návštěvu zrušil „z bezpečnostních důvodů“. Potom v březnu uvedl, že návštěva „se uskuteční v nejbližších týdnech“. Je však už konec května, a proto se Macron a Zelenskyj nesetkají na Ukrajině, ale v Normandii.

Mimochodem, na tyto akce bylo pozváno i Rusko. Moskva však svou účast zatím nepotvrdila.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*