Soudcům bych nepřidala ani korunu
Sdílet článek:

HELENA VLACHOVÁ

Jsem-li dobře v obraze, soudci požadují vyšší platy? Naskýtá se otázka, co je k tomu vede. Kdyby bylo na mně, nepřidala bych jim ani korunu.

Považuji za celkem nehorázné, když někdo, kdo je ze státního platu placen nadstandardně, křičí, že chce víc. Pokud jde o české soudce, myslím si, že je tento požadavek nemístný. Jde-li o zapisovatele či zapisovatelky soudu, jsem vstřícná požadavku, aby jim byl plat navýšen. Ale pokud jde o soudce?

Na českých soudech stále setrvávají ti, kteří před rokem 1989 byli členy komunistické strany. Proč se nikdo tímto nezaobírá? Proč i dnes mohou soudit lidé, kteří byli dříve aktivními členy komunistické strany? A takovým se má přidávat na platu? Je to jaksi něco velmi špatně. A tím velmi špatně se měly zabývat polistopadové vlády. Kdo polistopadových vlád řešil to, že na soudech různých úrovních setrvávali bývalí členové komunistické strany? Nikdo toto nečinil. Ani Václav Havel. Proč? Měli nějakou dohodu s komunisty?

Měli bychom přidávat lékařům, měli bychom přidávat zdravotním sestrám, záchranářům, ale přidávat soudcům? Cožpak nestačí vidět, kdy verdikt jednoho soudu není platný, lze podat vůči jemu odvolání, v konečném výsledku je verdikt první instance zrušen, je vynesen verdikt druhý…

Čeští soudci si dle mého názoru nezaslouží jakékoli zvýšení platu. Jsou placeni nadstandardně. Najdou se mezi nimi tací, kteří jsou podplatitelní. A za podplatelnosti soudců by se měl pohybovat jejich plat? Alespoň jsem to takto pochopila ze slov těch, kteří požadují zvýšení platů soudců. Chtějí víc peněz, aby nepodlehli jakékoli korupci Vidím-li vše z praktického hlediska, pobírat v ČR plat přes sto tisíc je dostatečnou zárukou velmi slušné životní úrovně. Proč soudci křičí po navýšení? Nechápu. Nechápu i s tím, že v jejich řadách najdeme bývalé členy komunistické strany. S navýšením platu souhlasím, pokud jde o zapisovatele soudu. Jinak ne. Jinak jsou v naší zemi profese, jež si zaslouží respekt. Jsou to lékaři, je jím zdravotnický personál, záchranáři..neboť všichni ti bojují o život člověka. Je to bohužel má osobní zkušenost, že právo v dnešní ČR není vymahatelné. Že tu vítězí ti, kteří právo porušují A v tomto směru české soudy nikterak nepomáhají. A to, že nepomáhají, jen dokládá, že v nich stále setrvávají bývalí členové KSČ. Z tohoto důvodu, že na českých soudech setrvávají bolševici, kteří se jen překabátili, bych jim ani korunu nedala. Je to vše odpovědnost polistopadových vlád, je to i odpovědnost vlády premiéra Fialy…

 

Helena Vlachová

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Je 35 let po pádu komunismu. Kolik soudců je tedy (vzhledem k věku) ještě pracujících a pracovali už v době komunismu? Další věc je, proč by to mělo vadit? Proč vadí soudce a nevadí mistr ve Škodovce? Proč vadí soudce a nevadí prezident? S komunistama by už bylo dobré dát pokoj.

  2. A v čem je bývalý komunistický soudce horší než současný mladý aktivistický euro blb? Mezi současnými absolventy právnických fakult není nic inteligentnějšího ani morálnějšího než mezi absolventy fakult komunistických. Stejný lidský odpad!

    P.S. Samozřejmě, že si peníze navíc nezaslouží ani omylem (ti hajzlíci si nezaslouží ani to co už mají), důvod není ale v tom, že je mezi nimi pár bývalých komunistů…

  3. Kromě toho, že soudců komunistů, s ohledem na 30 let od listopadu, už moc není, tak je autorka naprosto vedle v tom hlavním sdělení. Soudci nechtěli zvýšit plat. Od 1.1.2024 jim by zákonem stanovený plat snížen z trojnásobku průměrné mzdy na 2,8 násobek průměrné mzdy, a to napadli soudci žalobou. Dožadovali se,aby bylo zrušeno toto snížení.A to se teď stalo, tedy jim byl vrácen původné plat.

    • No, to je bezvadný. Všem, kdo v tomto státě ještě vytváří nějaké zdanitelné hodnoty, byly zvýšeny daně a museli se uskromnit. Protože je třeba “konsolidovat” veřejné finance. Paraziti v talárech, které daňový poplatník živí, se uskromnit nemusejí?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*