Malá glosa IVK ke dni 9. 5. 2022
Sdílet článek:
Pondělku oprávněně dominují zprávy informující o jednání členských států EU na uvalení „rychlého“ embarga na dovoz ruské ropy. Takové rozhodnutí musí být přijato jednomyslně a k jednomyslnosti „odstřihnout se“ od ruské ropy jednání zřejmě nepovedou. Česká republika pro vlastní spotřebu dováží z Ruska 49,9 % této suroviny a takový objem skokově není schopná nahradit z jiných zdrojů. Politicky ukvapená rozhodnutí Bruselu proto nejsou v našem ekonomickém zájmu. Je dobře, že si tento fakt česká vláda uvědomuje a spolu s Maďarskem a Slovenskem jednají o několikaleté výjimce. Jistě se v Čechách najdou politikové, kteří takto opatrný – a znovu připomeňme, že v zájmu českého průmyslu i českých spotřebitelů správný – postoj budou považovat za nepřijatelné „přepočítávání grošíků“. My však ve snaze odložit účinnost embarga podobného typu vidíme správné sledování našeho národního zájmu.

Zpráva, která se ale nikde neobjevuje, je reakce ukrajinského ministra zahraničních věcí Kuleby, kterou komentoval probíhající jednání členů EU o ropném embargu. Pro agenturu AFP řekl: „Pokud některá z evropských zemí i nadále odmítá embargo ruské ropy, tak to je podle mě dobrý důvod říci, že se tato země podílí na zločinech páchaných Ruskem na ukrajinském území,“ a dodal, že taková země je na straně Ruska. Česká republika, která bezprecedentně štědře otevřela dveře statisícům ukrajinských imigrantů a která Ukrajinu vyzbrojuje, by si této povýšené ukrajinské politické tóniny měla všimnout.

 

IVO STREJČEK

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

13 Comments

 1. Já bych od pana Kuleby velmi ráda slyšela, odkud bere ropu/plyn Ukrajina.
  Nebo snad už žádnou nebere?? Ani do tanků? Od počátku tohoto konfliktu jsem nikde nečetla, že by Ukrajina vyhlásila ropné embargo……a myslím, že takové sousto by si mejnstrým rozhodně nenechal ujít.
  Toto jsou jen fakta; neuvěřitelnou drzost ukrajinských představitelů už ani nekomentuji.

 2. Vzhledem k tomu, jakým způsobem se ukajinští státní představitelé vůči světu prezentují, byl bych s otevíráním náruče dokořán opatrný. Dovolím si tvrdit, že do určité míry se v těch jeich postojích odrážejí obecné povahové rysy Ukrajinců včetně toho, jak vnímají svou pozici jako národa v regionu a celkově ve světě.

 3. Jen bych se vyjádřil k ,,pomoci Ukradině ” jako vždy ,,musíme pomáhat,musíme být solidární,musíme umožnit,musíme,musíme,musíme. Leda hovno milí dobroseři. NIC nemusíme. Pokud chceme,můžeme. Já nechci. Dvě země jsou spolu ve válce. No a co? Lidská historie jsou JENOM války. Proč bych zrovna kvůli téhle měl zmrznout nebo potmě chcípnout hlady? Protože to řekl lžipremiér hnus Fialový? Bezpáteřní grázl s vizáží Heinricha Himmlera v mladším vydání? Zbabělý hajzl kterému kdykoliv otevře tu svou kolaborantskou mordu,tak z ní vyjde buď smrad nebo lež. A když má světlou chvilku tak kravina. Signalista? Vysílač signálu a přijímač povelů od svých velících důstojníků? X miliard stát na Ukradinu už poslal. Nejsou to ale peníze státu. Jsou naše. Odvedli jsme je na krvavých daních státu,aby mohl fungovat a my všichni se nějak měli. Pokud možno líp. Nepamatuji si kdy jsem komu dovolil aby MOJE peníze poslal někam do horoucích pekel. Vy ano? Jistě jsme lidé a země má fondy na krizové scénáře. Dobrovolníkú se taky jistě najde dost. Prověřit každého příchozího a skutečně potřebným pomoci. Proč ne? Ale nutit zemi i s jejímy obyvateli k sebevraždě protože…..? Protože proč? Fialo PROČ? Kdo Tě drží za koule? A čím? Nebo jsi hajzl jen tak? Už vím proč vás sebranko tak rozrušila svého času šibenice před parlamentem určenà vlastizrádcům. Že by potrefená hu.. svině? Mě třeba nerozrušila vůbec. Dokonce si myslím že na ní vlastizrádci,kolaboranti a zemští škůdci opravdu patří! Věřím v boží mlýny. Co vy,pětikolá sebranko? Taky,taky? Snad se ještě dožiju až vás začnou pomalu,pečlivě,jednoho po druhém drtit do kafilérky. Co budeš signalizovat potom, hnuse Fialový? Já nic? Já nevěděl? Já nechtěl? To aby Ti ctihodný mistr ,Mydlářův dědic, přibil jazyk na vrata a ušetřil tak publikum Tvých posledních lží. Přeji Ti všechno co si zasloužíš. Do mrtě. Hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří,,Jiruna”

   • I Tobě. No co ,ať si zablokují třeba všechno. Ba naopak,pro nás jen dobře. I když to tak nevypadá,jako vždy,vše špatné k něčemu dobré.místo času zde nebo kdekoliv jinde na síti,zbyde čas budovat,znovubudovat vztahy na kterých lidství stojí odpradávna. Komunity které se znají, věří si a umí se vzájemně podpořit či ochránit. Snažím se a daří se,díkybohu,spojovat,,NAŠE” lidi. V okolí kam dojdeš,nebo dojedeš na kole. Vědomosti,jídlo,řemesla,obrana! Víme o sobě,radíme si ,snažíme se. Doporučuji Ti totéž. Na věku nezáleží. Já sem stará prašivka ale zase mám víc času,třeba na organizaci těch našich akcí. Prostě v rámci možností pokud možno minimalizovat vliv tohohle židokriplostánu na naše životy. Mám být chudý? Ok. Ale protože chci,ne proto že chce Hnus Fialovej. Hezký večer Frigo z mnoha a drž se ahoj Jiruna.Ps. Všechny na Kutnohorsku kteří mají zájem seznámit se s lidmi s podobným pohledem na svět srdečně přivítáme.

  • Jste moje krevní skupina. Naprosto se s vaším názorem ztotožňuji. Kdyby nás takových byla většina, tak by tady už ten hnus fialový dávno nebyl. Názor odjinud:,,Fiala je ignorant nejhrubšího zrna a za potterovskými brejličkami se ukrývá zločinec nejtěžšího kalibru.”

   • Ono by stačilo, kdyby alespoň třetina, ale kovaných a ctít důslednost. Je demoška a ono tam přijde pár lidí, pak jde okolo kalous a ještě na ně plive.

1 Trackback / Pingback

 1. Malá glosa IVK ke dni 9. 5. 2022 » Oral.sk - Porno Politika

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*