Marine le Pen skončila ve funkci předsedkyně francouzského Národního sdružení (RN)
Sdílet článek:
Marine le Pen původně převzala předsednictví strany po svém otci. V té době se strana nazývala Národní fronta (FN), ale před časem byla přejmenována na Národní sdružení (RN), protože některým členům se zdál původní název příliš radikální s tím, že je třeba oslovit i méně radikální voliče.

Již před posledními prezidentskými volbami se vše jevilo tak, že pokud Marine le Pen nevyhraje, již nebude na šéfku strany kandidovat, ale podle všeho nepočítá ani s prezidentskou kandidaturou za dalších 5 let. Tentokrát tedy proběhla volba bez její účasti, nicméně volbu vyhrál jí podporovaný člen strany.

Do čela strany byl zvolen europoslanec  Jordan Bardella, který byl již v září 2021  jmenovaný  místopředsedou strany. Od začátku byl velkým favoritem těchto voleb. Oficiálně přebral po Marine Le Penové vedení Národního sdružení tuto sobotu s 85% hlasů. O nejvyšší post ve straně  se utkal starostou Perpignanu Louisem Aliotem.

Nový europoslanec je zastáncem velmi tvrdých migračních pravidel, deportace zločineckých cizinců, kteří se již narodili ve Francii, ale mají zahraniční rodiče, ale především je neustálým kritikem islamizace nejen Francie, ale i EU. Právě on jako europoslanec veřejně kritizoval nejen dlouhodobou spolupráci EU s Muslimským bratrstvem, ale i propagaci islámu a hidžábů v EU.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*