Třetí lež
Sdílet článek:

Říká se, že jsou tři druhy lží. Lež úmyslná, lež milosrdná a statistika.

V Partii Terezy Tománkové na CNN Prima News zasedli proti Janě Mráčkové Vildumetzové z hnutí ANO a Karle Maříkové z SPD Jan Bartošek za lidovce a Marcel Kolaja za Piráty.

Řeč byla pochopitelně, mimo jiná témata, o Ukrajině, kdo ji podporuje, kdo málo, kdo vůbec, a – jak jinak – kdo je naopak pro Rusko.

Řeči se vedou, řeka teče, tady nám přitekl barevný graf. Vylovil ho Bartošek. Předtím zřejmě prodělal těžké dilema, protože pravil, že graf původně vytáhnout nechtěl, ale musí.

Podle lidoveckého poslance poslední průzkumy ukázaly, že 67 procent příznivců SPD a 38,7 příznivců hnutí ANO fandí Rusku. Líbí se mně ta přesnost na sedm desetin.

Ponecháme stranou, jaký má kdo názor na SPD nebo na hnutí ANO. Tady nejde o SPD ani o hnutí ANO, ale o modelový způsob, jakým se postupuje proti všemu, co není v souladu s „jedinou povolenou verzí“. Dehonestace, dvojí metr, omezení škály přijatelných názorů; systém nutí lidi k přetvářce, k vynucenému souhlasu.

Jistě, nefunguje to stejně jako v komunistické nebo nacistické totalitě, ale člověk může být vyřízen jinými způsoby. Profesně, společensky, existenčně. Metody se mění, podstata zůstává.

Průzkumy… Kde to Bartošek vzal?

Po chvíli hledání na internetu se mi podařilo Bartoškův graf najít. Šlo o anketu Pardubického deníku.cz, která probíhala od 29.září do 10.října. Zúčastnilo se jí 27 tisíc respondentů.

Takže ne průzkumy, jen jakási anketa.

Anketa samozřejmě vyšla správně. Voliči opozice fandili Rusku, respondenti z vládních stran naopak odpovídali ve smyslu Sláva Ukrajině.

Zarážející věc. Respondenti z fackovaných opozičních stran na sebe poctivě práskli proruský postoj, aby svým odpůrcům vložili do rukou mocnou zbraň.

Je to stejná hloupost, jako když se na protivládní demonstraci potulují dvě osoby v trikotu oslavující Rusko a Putina. Mohli to být jen kreténi, ale také provokatéři, kteří ve svých kostýmech pózovali fotografům.

Do ankety může napsat kdokoliv cokoliv. Promenáda provokatérů je už, uznávám, riskantnější podnik.

V době, kdy Čtvrtniček propaguje vakcínu, nad kterou se dokonce i v Evropském parlamentu stahují mraky, a Česká televize nám nabízí trapné agitky z dílny Postjasánků, nemůžeme čekat nějaké výrazné zlepšení v boji o lepší pozítří.

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. Bartošek je mimořádně odporný hajzl, který se tváří, jako etalon morálky. Velice odporný a pokrytecký exemplář toho, co si říká lidská bytost.

  2. Já nechápu,proč by někdo měl někomu dávat do rukou zbraň tím,že se přizná,že fandí Rusku & Putinovi????Je to každýho věc a názor a každej není odvařenej z těch zkurvených zlodějských banderovských ukrajinců!!!Lidi v USA nebo západní evropě už to taky nebaví cpat pořád love do té zlodějské prdele světa,kde se stejně všechno rozkrade,zatímco jejich ekonomiky a životní úroveň jde rapidně do hajzlu.Kdyby se ti vožralý ukrajinci chovali normálně,nikdy by se jim nestalo to co teď prožívají!!!!Desetiletí štengrovali a koledovali si-a to nejen vůči ruské menšině-maďarská,rumunská,moldavská nebo i volyňští češi by o těch hajzlech mohli vyprávět-tak ať si to teďka vyžerou!!!!
    Mimochodem ještě před necelým rokem toto nebylo žádný tajemství,že se ukrajinci ke všem ostatních chovají jak tlupa hovad-a najednou se kolem nich musí chodit po špičkách a piotr fialovič zkurvysyněnko nám denně cpe do palic jaká že je ukrajina výspa demogrrracie,dobrrrré vůle a humanity

    • Přesně. V lednu 22 evropské zdroje vyhodnotily Ukrajinu jako nejzkorumpovanější zemi v Evropě – a v únoru jsou čestní a neúplatní bojovníci za demokracii? To vykládejte mariňákům!

  3. S tím Bartoškem to v KDU určitě nevyhrají, už dneska vypadávaj ze sněmovny….A zaslouženě…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*