Ministryni obrany Černochovou nám brzy bude závidět celý svět
Sdílet článek:

JOSEF NOŽIČKA

Jana Černochová má všechny předpoklady své dvě úspěšné předchůdkyně na postu ministryně obrany ještě překonat.

Byť se stále najdou lidé, jejichž myšlení je ovlivněno genderovými stereotypy a kteří jsou toho názoru, že ženy do armády nepatří, naše země je názornou ukázkou, že takové názory patří do minulého či spíše předminulého století. Nejenom totiž, že se stále rozrůstá počet žen v české armádě, ale během třicetileté historie samostatné České republiky působily v čele resortu obrany již tři ženy.

Na první z nich, Vlastu Parkanovou, která tento post zastávala v letech 2007-2009, si jistě vzpomínají téměř všichni. Zejména pak na její nezapomenutelný hudební song s názvem Dobrý den, prapore z hvězd a kruhů (viz odkaz zde), který nazpívala v roce 2007 s písničkářem Janem Vyčítalem a CD s ním pak předala americkému prezidentovi George Bushovi při jeho návštěvě České republiky. Sice ani tenhle počin nakonec nepomohl ke splnění vroucného přání velké části českého národa, aby se co nejdříve začalo se stavbou amerického radaru v Brdech, ale mnozí pokrokově smýšlející občané si tento song jistě doma pouštějí dodnes.

Na druhou českou ministryni obrany, Karolínu Peake, si možná všichni nepamatují, protože ve své funkci byla jen něco málo přes týden (konkrétně devět dnů). Nicméně i během takto rekordně krátké doby stihla odvolat tři důležité muže z bývalého vedení resortu. Tato nadějná politička pak zastávala v Nečasově vládě funkci místopředsedkyně až do jejího pádu, vyvolaného šlachtovsko-ištvanovskou mafií v červenci 2013 (přičemž dle mínění některých zdejších politologů v tom nesporně měli prsty i Zeman s Babišem…)

Třetí ženou v pořadí, která šéfuje českému ministerstvu obrany od prosince 2021, je Jana Černochová. Tato rázná politička z ODS má přitom všechny předpoklady své úspěšné dvě předchůdkyně ještě překonat. Nejenom, že dokázala přes odpor nedemokratické populistické opozice prosadit na vládě nákup amerických stíhaček F-35 za pouhých 150 miliard korun. Také prokázala lidský přístup, když letos na jaře olympijského vítěze v moderním pětiboji Davida Svobodu kvůli jeho ideologicky nesprávným výrokům nevyhodila z armády, ale naopak ho za odměnu vzala na společný výlet na Libavou.

To dosud největší hrdinství však předvedla „česká G. I. Jane“ v minulém týdnu, kdy v reakci na rezoluci, vyzývající k humanitárnímu příměří mezi radikálním hnutím Hamas a Izraelem, navrhla, aby Česká republika vystoupila z OSN. Naše země totiž dle jejího mínění nemá v organizaci, fandící terorismu, co dělat. Což jo naprostou pravdou a je jenom velká škoda, že žádní další jinak příkladně uvědomělí vládní politici ministryni obrany v jejím odvážném návrhu plně podpořili.

Což jistě nejenom pro mě bylo velké zklamání. Není totiž pravdou, jak někteří namítali, že OSN sdružuje všechny země světa: ani Cookovy ostrovy a Nivue nejsou členy této zbytečné organizace a Vatikán či Palestina jsou pouze jejími pozorovatelskými státy. Ostatně, výrok Jany Černochové dle odkazu zde zaujal i mnohá zahraniční média, a téměř celý svět nyní s napětím očekává, s jakými dalšími příspěvky česká ministryně obrany na síti X přijde. Ostatně, s další odvážnou kritikou OSN (byť s malou faktickou chybičkou) přišla paní ministryně již včera.

nozicka

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Tak jistě. Vemte si třeba Uršulu. Když ministrovala německou armádu, byla bojeschopná sotva třetina techniky, ale zato měli uniformy pro těhotné tankistky. A kam to holka dotáhla!

  2. U těch F-35 se musí počítat jejich zajištěním. Pak to vyleze na víc než 300 miliard. A je otázka (viz válka na Ukrajině, viz válka kolem Gazy), zda není stíhačka něco na úrovni bitevní lodi na začátku války v Pacifiku za WW2 (kdy se ukázalo, že je to zastaralá koncepce, zlikvidovatelná letadlovými loděmi). A zda za těch 10 let do dodání ještě dál nezastará.

  3. Kdyby si nějaký hnidopich všiml, že autor neuvedl Karlu Šlechtovou, tak to prrr. Jednalo se o moderní gendrově nevyhraněné ono, takže nemohlo být uvedeno jakožto ministryně. Bylo to ministro obrany.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*