Podvod?
Sdílet článek:

V Česku zvítězili pěšáci Evropské unie a NATO v jedné uniformě, zvítězili za neférové podpory televizních kanálů a kulturní fronty. Převažující většina voličské základny obou koalic se nachází ve velkých městech, která parazitním způsobem vysávají většinu státu, tato centra nejenže nic neprodukují, ale neoplývají žádných duchovním kreativním potenciálem, pokud se slepý aplaus Evropské unii a bombám NATO nepovažuje za velký tvůrčí čin.  Pravděpodobně volby definitivně uzavřely dlouhou historii dvou dělnických stran, komunistů a sociálních demokratů. Obě strany prošly za své existence velmi černým obdobím, ale měly též velmi světlé chvíle, tyto strany měly  velký podíl na emancipaci třídy pracujících, vysoká kvalita této třídy je též jejich zásluha. Komunistická strana neměla jen Gottwalda a Indry, ale též Šmerala, Jílka a Goldstuckera. Filipovo vedení ctí, že nevtáhlo stranu do nechutné transformace, kterou prošli španělští, italští a maďarští komunisté, kteří se proměnili v evropskounijní kolaboranty první kategorii. S Filipem odchází velký politik vysoké inteligence a pravděpodobně už v Česku definitivně nastupuje televizní unifikovaná brigáda politiků.  Absurdně volební aritmetika českým dělnickým stranám nepřála právě v okamžiku, kdy se mohly částečně rehabilitovat před tváří historie a zabránit tomu, čemu se už zabránit nedá, vládě Fialova politického shluku málo kompetentních.

Fialův shluk dvou zbastlených koalic z programově protichůdných politických stran zdaleka nic nevyhrál, dostal pouze 43,4 hlasů, ale větším problémem jsou neférové koaliční konstrukce, které zbortily volební systém. Dvacet procent voličů nebude v parlamentu vůbec zastoupeno, to je první velký podvod na voličích, pětiprocentní bariéra má eliminovat nevýznamné politické subjekty, které znemožňují vládnutí, ale dvacet procent není nevýznamné množství. Tři politické subjekty bezprostředně pod 5% neprošly do parlamentu a naopak tři politické subjekty (STAN, KDU, TOP09) ve stejné úrovni volitelnosti získaly zásluhou Fialovy manipulace a slabé inteligence vedení pirátů 70 poslanců, to je evidentní selhání volebního mechanismu a současně podvod, nelze mluvit o demokraticky zvoleném parlamentu. Pokud volební mechanismus umožní, aby v účelové volební koalici došlo omylem vůdců hlavní strany k tomu, že téměř vypadne z parlamentu a téměř nevolitelný a zbytečný koaliční partner dostane 33 mandátů, pak nejenže je to směšné, ale celý tento volební mechanismus je antidemokratický a jde o podvod na voličích. Dokonce pokud je možné spekulovat o pravděpodobné podpoře SPD, dá se tvrdit, že Babiš a spol. mají většinovou podporu voličů.. Řešením odpovídajícím duchu ústavy by bylo rozhodnutí ústavního soudu o dodatečném snížení bariéry vstupu do sněmovny na jedno nebo půl procenta, pak by se naplnil duch ústavy o volbách jako demokratické artikulaci lidové vůle. Pokud ústavní soud nevstoupí do hry, je prezident oprávněn volit svá řešení, tj. umožnit vládu podle reálné vůle voličů.
.
V  ruských EAdaily české volby komentují jako vítězství zběsilých anti-Rusů, podle těchto novin Česká republika brzo přetrumfne Polsko v nenávisti k Rusku, potrvá to tak dlouho, dokud si lid neuvědomí, co ztrácí. Hlavním smyslem zahraniční politiky ČR se stane boj s Ruskem. Podle novin se dá považovat volání prezidenta Zemana a Klause po ukončení protiruské hysterie za hlas rozumu. Většina českých politiků zapomněla na partnerství s Ruskem, za agresívní rusofoby považují ruské noviny koalici Spolu. ODS a Top09 bez skrupulí útočí na Rusko, připomíná to nejtemnější historické chvíle, tyto strany dokáží mluvit jen v termínech sankcí a síly, tyto dvě strany iniciovaly demontáž skulptury maršála Koněva. Lídr ODS Fiala, který vyzývá ke sražení Ruska na kolena, se stane premiérem. Bohužel!
.

Libor Číhal
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 3,08 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Volby proběhly podle předem daných a všem známých pravidel, mluvit tedy o “nedemokraticky zvoleném parlamentu” je směšné. Autorovo zklamání z výsledku voleb a z propadu vysoce inteligentního agenta StB Falmera a jeho party mu vedlo ruku. Možná si měl napřed dát studenou sprchu a týden pauzu, než něco naťuká do klávesnice.

  • Je pravda, že pravidla voleb byla předem daná a známá, hlavně však demokraticky přijatá. To ovšem pouze potvrzuje známou skutečnost, že v demokracii se dá odhlasovat i diktatura.

   • Samozřejmě, o tom žádná. Demokracie je “diktatura většiny”, časem se pak to “většiny” vytratí. Velká část diktatur, které jsme zažili my nebo naši rodiče, byla nastolena naprosto demokraticky.

 2. Naprosto souhlasím, pánové, zvlášť s tím nastolování pozdějšího něčeho. Pokud bychom si hráli se slovíčky, mohli bychom napsat “demokraticky zvoleného nedemokratického parlamentu…”
  No, růžové časy nás nečekají, bůhví jak dlouho tady budeme moci diskutovat stejným způsobem.
  A propos, podle mého názoru to samostatné volební subjekty podcenily; měly se domluvit podobně jako zvítězivší subjekt (ovšem aniž by voliči tušili, s ním volili i naši ČT a vůbec celý mainstream – a o to přeci šlo)
  Ale po bitvě je každý chytrý a to já nechci; každopádně tento výsledek mě zneklidňuje a asi nebudu sama.

 3. Autor je tupej buran.
  Je to totiž přesně naopak.
  Drtivá většina HDP vzniká ve městech. Inovace vznikají pouze ve městech. Výzkumáky jsou pouze ve městech. Centrály bank, IT, farma, nanotechnologických, atd.. firem jsou jen ve městech.

  Kdo z venkova má IQ aspoň 95, odstěhuje se do města.
  Kdo udělá maturitu, či dokonce VŠ, nechce se již vrcet do rodného JZD.

  Nízké vzdělání, nízká inteligence i nízké příjmy venkovaný nejsou náhodou.
  Jsou dílem toho, že kdo má inteligenci a vzdělání, kde hledat příležitosti do města, protože v kravíně nejsou.

  Nejsou ani v montovně, kterou mu postavili na kraji jeho vesničky střediskové. Ty montovny jsou určené právě pro ten materiál, který po odchodu schopných do měst na venkově zbývá.

  Ale OK, pokud má autor pocit, že města buranov vysávaj, tak jsem pro zavedení principu KAŽDÝ ZA SVÉ.

  Pražské důchody, pražské zdravotnictví, pražské silnice, atd… za pražské daně.

  A vysočinské, opavské, bruntálské či šluknovské penze a zdravotnictví za jejich daně.

  OK?

  Autor nepochopil, že HDP se dnes již netvoří v zemědělství. Tam maká jen hrtka zoufalců za malé peníze, protože prostě přidaná hodnota tam je nízká.

  Největší přidané hodnoty se dnes již ani netvoří v průmyslu. Ale v inovacích, službách, v internetové ekonomice. A ta na bramborovém poli nekvete.

  Takže znovu: každý za své! Co má co pražský výzkumník, bankéř, ajťák, vývojář s platem 150tis, pracuící pro západní klienty, co platit luxusní sanitku mercedes na bruntálsku? Tam mají tak akorát na dvanáctsettrojky!

  A nebo zaveďme v hlasování násobení síly voličského hlasu sumou daní odvedených za minulé období. Dojička versus IT expert z vývojové centrálu Googlu v Praze. Nebo manager logistiky DHL pro celou Evropu (opět Praha) versus horník a slévač. Do toho!

  A nebo ještě jinak – přejďeme na konfederaci. Rozdělme ČR na kantony s poměrně velkou autonomií a to i daňovou a rozpočtovou.
  Hned jak jsem viděl výsedky voleb v Moravskoslezském kraji, tak jsem si říkal, že by si zasloužili samostatnost!

 4. Tady se to stava levicackou prokremelskou zumpou podobne jako pravyprostor.cz

  Za pravicove to tu muze mit jen nekdo, pro koho je pravici SPD, DELNICKA strana SOCIALNI spravedlnosti a Volny mlok.

  • Proč? Protože tu uveřejňují názory, které nejsou Vaší krevní skupiny? Původní článek je z mého hlediska úplně na druhé straně spektra, přesto jsem rád, že tu byl uveřejněn. “Diskutovat” jen uvnitř své bubliny tak, že si navzájem budeme potvrzovat své názory, nám nic nedá. Poznej svého nepřítele.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*