Mnoho indicií napovídá, že Bidenova kandidatura na další volební období je u konce, již brzy bude zřejmě představena náhrada
Sdílet článek:

SLOVANKA

V posledních dnech se již schyluje k tomu, co mnozí z nás předpovídali: samotní demokraté – či spíše Deep State, který je ovládá – se snaží dát najevo, že Biden je již zcela nekompetentní loutkou, která by se mohla nejen špatně ovládat, ale také by mohla způsobit další odklon voličů demokratů, kteří by raději volili Trumpa nebo by se jednoduše voleb vůbec nezúčastnili.

Aby zabránili tomuto hrozícímu fiasku, vypouští v poslední době na veřejnost jasné signály v podobě kritiky Bidenovy nekompetentnosti vzhledem k jeho postupující demenci.

Kritika jde z mnoha stran, které jsou jinak oporou demokratů – a za normálních okolností, pokud by zde byl skutečně úmysl poslat Bidena do volebního klání, by se tito jedinci či média snažili Bidenovy excesy krýt.

Hlavním popudem pak bylo vyjádření soudu, že dementní prezident nenese za nedbalé uložení celých stohů přísně tajných dokumentů v garáži, kde se k nim kdokoli může dostat, žádnou zodpovědnost.

Tím se na jedné straně Biden zprostil viny za mnohem horší přečin než bylo několik málo dokumentů nalezených v Trumpově domě, ale na té druhé byl otevřeně prohlášen za neschopného z důvodu jeho demence.

Záhy se vyrojily hlasy, které požadují, aby se Biden vzdal kandidatury na post prezidenta na další 4 roky, několik dalších si dokonce myslí, že by měl na zbytek volebního období předat vládu Harrisové.

Je toho skutečně hodně, ale asi nejpřesvědčivější je vyjádření Obamova poradce.

Bývalý Obamův poradce David Axelrod reagoval na Bidenův hrozný projev tento týden a řekl, že posiluje myšlenku, že Biden je příliš starý na to, aby byl prezidentem. Axelrod vyjadřuje obavy z Bidena už několik měsíců, čímž rozzlobil některé lidi na levici.

Podle něj je jednou z nejhorších věcí v politice okamžik, jako je tento, který o vás potvrdí mem, v případě Bidena, že je slabý a už nemá na to, aby řídil zemi.

Axelrod řekl moderátorovi CNN Andersonu Cooperovi, že prezidentova vzdorovitá reakce ve čtvrtek večer na Hurova zjištění, že má „špatnou paměť,“ a proto by neměl být obviněn z nelegálního držení tajných dokumentů, pravděpodobně nevyřešila „problém“ většiny voličů, kteří si myslí, že je příliš starý a příliš nekompetentní pro tuto práci.

„Odporoval některým prvkům zprávy zvláštního vyšetřovatele. A to nepochybně bude pokračovat,“ řekl a dodal: „A pak byl docela naštvaný, nejen kvůli propuštění nebo charakterizaci zvláštního vyšetřovatele, ale i kvůli tomu, na co se ho ptali někteří reportéři.“

Axelrod zdůraznil, že otázka věku a duševní kondice je „problémem prezidenta“ a varoval, že se zdá, že Biden „posiluje“ dojem lidí, že je příliš starý.

„Ty nejškodlivější věci, které se mohou v politice stát – jsou věci, které posilují mem, který je tam venku a který vám ubližuje. A ústředním memem, který prezidentovi ubližuje, je otázka věku. Je to velká překážka.“

Dokonce i v ultraliberálním diskuzním pořadu The View, kde dlouhodobě podporují progresivismus a politiky, kteří jej prosazují, již padla zmínka o tom, že by měl být Biden vyměněn.

Přitom Biden byl v pořadu neustále vyzdvihován jako božstvo.

Jak špatná je situace pro Bidena? Tak špatná, že Sunny Hostin, spolumoderátorka pořadu „The View“, otevřeně plánovala, jak by demokraté měli na Národním sjezdu demokratů vyměnit Bidena za kalifornského guvernéra Gavina Newsoma.

Spekulovala o tom ve vysílání.

A to není vše. Sama propagandistická CNN, v USA zejména konzervativci považovaná za totální dno žurnalistiky, přišla s kritikou Bidena. Přitom v tomto médiu byl vždy obdivován a vyzdvihován.

Ověřovatel faktů ze CNN Daniel Dale rád ověřuje fakta o každé maličkosti, kterou Trump řekne, ale jen zřídka, pokud vůbec, jde po Bidenovi. Až doteď.

Zdá se, že Bidenův projev byl pro CNN a Dalea příliš daleko, protože fakticky ověřili jeho tvrzení a analýza byla dost brutální.

Dale se pustil do Bidena kvůli několika tvrzením, která učinil ohledně dokumentů uložených v jeho domě.

Daniel Dale ze CNN odmítl tři nepravdivá tvrzení prezidenta Joea Bidena na jeho čtvrteční tiskové konferenci, která se konala v souvislosti se zprávou zvláštního vyšetřovatele Roberta Hura o Bidenově špatném zacházení s utajovanými materiály.

V pátečním ranním vystoupení na CNN News Central se Dale nejprve obrátil k Bidenovu tvrzení, že „všechny věci, které byly v mém domě, byly v kartotékách, které byly buď zamčené, nebo se daly zamknout.“

„To není pravda, Johne,“ řekl Dale moderátorovi Johnu Bermanovi. „Tato zpráva zvláštního vyšetřovatele obsahuje fotografie. Mezi těmito fotografiemi jsou záběry krabice, která leží v garáži prezidenta Bidena v Delaware.

Zvláštní vyšetřovatel ji popsal jako těžce poškozenou krabici, která ležela uprostřed starých věcí z domácnosti. Takže tam byl nějaký materiál, který byl ve skříních, zamčených nebo uzamykatelných, jak říkal prezident, ale všechno určitě ne.

A ta otevřená, nezapečetěná poškozená krabice obsahovala, podle zvláštního vyšetřovatele, vysoce citlivý přísně tajný materiál o válce v Afghánistánu.“

Dále se vyjádřil k Bidenovu naléhání, že žádný z materiálů není „vysoce tajný“.

„To tvrzení, že neměl žádný materiál, který by byl – cituji: ‚vysoce tajný‘, také není pravdivé, Johne.“

Výše je jen malý výčet doslovných patolízalů, kteří nešetří kritikou Trumpa, ale k Bidenovi se dosud nesmírně lísali, aniž by kritizovali jakýkoli jeho přešlap.

Kritiků z jeho řad se v posledních dnech vyrojilo mnohem víc, což jen naznačuje, že již brzy bude skutečně vyměněn. Předpokládám, že na jeho postu ho už nejspíš ten poslední necelý rok, který mu zbývá, nechají.

Ale možná během poměrně krátké doby dojde k výměně pro prezidentskou kandidaturu za již dávno vybranou loutku.

Podle různých indicií by to mohl být již zmíněný kalifornský guvernér Gavin Newsom (na titulním obrázku s Bidenem) nebo Michelle Obamová.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*