Morální majáky z ČT se perou
Sdílet článek:
Bývalá redaktorka pořadu Reportéři Markéta Dobiášová, před časem obvinila svého někdejšího šéfa Marka Wollnera z bossingu a sexuálního obtěžování.

Stalo se to tak nějak mimochodem v textu, v němž vedoucího Reportérů ČT osočila z tutlání kauzy údajného vyvádění a prodeje pozemků v Lysolajích pod taktovkou náměstka pražského primátora Petra Hlubučka. Učinila tak prostřednictvím svého internetového projektu InFakta, který si vytvořila po sérii neúspěšných angažmá v redakcích, do nichž po angažmá v ČT zamířila. Její sugestivní článek, který pohříchu připomíná spíše drbárnu v korporátní kuchyňce, vyšel 16. listopadu.

Nyní se ukázalo, že tuto kauzu bere ČT vážně a šetří ji kontrolní orgány České televize, ovšem nikoli kvůli článku Dobiášové, ale na základě „podnětu na možné nevhodné chování Wollnera na začátku prosince od jedné ze zaměstnankyň zpravodajství“. Česká veřejnost zatajila dech a s napětím tipovala, která redaktorka to asi mohla být. Že by to byla… ne, ta to být nemohla… Ale ano, udání zaměstnavateli na něj poslal další z morálních titánů České televize – Nora Fridrichová.

Pořad Reportéři ČT se pod vedením Marka Wollnera postupem let stal z velmi zajímavého a společensky potřebného formátu investigativního magazínu, jichž tady po konci „Vlastních očí“ mnoho nezbylo, orlojem „morálních majáků“, jichž měla ČT vždy dost. Skupina příslovečných hlídacích psů demokracie v redakci pracujících, postupně „zmramorovatěla“ v sektu majitelů pravdy. Redaktoři už dávno pasovali sami sebe na morální autority. Ono to ani jinak nešlo. Máte-li každý boží týden přesvědčovat veřejnost o tom, že máte morální převahu nad subjekty svých reportáží, nutně musíte uvěřit, že jste této pravdy věrozvěst.

Jenže, jak už to v životě a České televizi chodí, je-li vykladačů jediné pravdy v sektě příliš mnoho, začnou bojovat o moc. O nic jiného v této kauze nejde. Samozvané modly Wollner, Fridrichová a Dobiášová se do sebe pustily metodami za hranou dobrého vkusu a možná i zákona. Pomluvy, difamace, okopávání kotníků, polopravdy, účelová tvrzení, udání… metody „strážců pravdy“ z ČT se neliší od těch, které dlouhá léta pranýřují ve svých pořadech.

A pointa? Marek Wollner kontroval obviněním z bossingu směrovaném na tvář pořadu 168 hodin, hrdinnou Noru Fridrichovou. Vážně …

Inu, modly se hroutí, a to je jenom dobře. České televizi prospěje menší průvan a bude-li výsledkem stažení z obrazovky nejen v případě Marka Wollnera, ale i Nory Fridrichové, budu ČT tleskat. Bude velmi zajímavé sledovat, zda vyšetřování údajného sexuálního obtěžování nebude jen vhodnou zástěrkou kauzy Lysolaje. Pokud totiž Wollner skutečně kryl developersko-politickou mafii může Česká televize Reportéry odpískat. Obvinění ze sexuálního obtěžování by pak měl řešit příslušný trestní orgán, pokud by mělo být předmětem šetření vnitřní kontroly ČT, půjde o evidentní fíkový list.

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. Já jsem Dobiášové napsal před měsícem e-mail kolem jedné korupční kauzy, tak doufám, že mě nebude žalovat za sexuální obtěžování.

  2. Chybí mi tu komentář pana Kolemjdoucího, takhle nevím komu fandit, abych nebyl za prokremelského trola či dezoláta.
    Levičáci si vždy šli časem po krku, ale i tady je vidět pokrok, v padesátých letech už by se vztyčovaly šibenice.

  3. Tak to je naprosto jednoduché.Vyhodte televizi z okna(pozor na lidi),a hodnoťte zivot podle toho co vidíte pred sebou, kdyz v botech šlapete cestu zivotem za svym štestím.No a nejaky manstreim a konspirační teoretici Vam nemají na te ceste co našeptavat a vetsinou nalhavat tu svoji pseudopravdu.Vidite ji totiz pred sebou.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*