Na Slovensku vyšlo v neděli slunce, jako obvykle
Sdílet článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Slovensko se probudilo do nedělního ráno po tamních volbách a co se stalo – vůbec nic. Slunce vyšlo jako obvykle. Na Slovensku se přes vítězství Ficova SMERu neplatí rublem, noviny nevyšly v ruštině, nikdo nežádal o to, aby se Slovensko sjednotilo s Ruskou federací.

To, že vyhrál Fico není žádné překvapení. Slovensko se za uplynulé 3 roky jenom propadlo do bahna. Fico hlásal pravdu, když označil předchozí volební období za zmařené 3 roky. Co přinesly tyto 3 roky – naprostý chaos, drahotu, inflaci, válku ve slovenské policii, drahé energie, zavírání továren, útlak občanů v době covidového teroru, zničení slovenské obranyschopnosti. Co ještě přinesly tyto 3 zmařené roky – ukázalo se, že s heslem AntiFico se nedá řídit slovenský stát.

Na Slovensku není lehké živobytí – potraviny jsou dražší než u nás, benzín a nafta jsou dražší než u nás, energie pro podnikatele jsou dražší než u nás. Euro nemá na slovenskou vysokou inflaci žádný pozitivní vliv. Na Slovensku jsou i vyšší daně, vyšší poplatky státu, vyšší odvody – tedy podmínky k podnikání jsou horší než u nás. Na Slovensku je pár bohatých měst, několik míst, kde je plno turistů jako Tatry, Terchová. Také jsou tam ovšem chudé regiony, hladové doliny. Dopravní síť na Slovensku není doposud dokončena a to uplynulo již mnoho let od listopadu 1989 nebo konce Československa. Dálnice z Bratislavy do Košic není dosud dostavěna. Železniční síť je zaostalá a cestování vlakem pomalé – rychle (na úrovni Česka) se dá dojet jen z Bratislavy do Žiliny, nic víc.

Myslím, že většina voličů SMERu volila Fica zejména proto, že chtějí, aby normálně fungoval stát, nepropadala životní úroveň. Nic víc. Tito lidé nepotřebují sojové laté a 153 pohlaví jako bratislavská a košická kavárna. Tito lidé tvrdě pracují, nelehce podnikají a chtějí jen, aby stát normálně fungoval – tedy naprostý opak toho, co předváděl Matovič, Heger a spol. Je naprosto směšné podsouvat Ficovým voličům nějakou proruskost, nikdo nechce být ruskou gubernií.

Co ovšem na Slovensku patrné je – snaha vymazávat historii, zejména skutečnost, kdo osvobodil Slovensko ve II. světové válce. Myslím, že rozumím, proč Luboš Blaha, řekl, z které světové strany přichází zlo. I. i II. Světová válka zasáhla tvrdě území Slovenska a obě války začaly ze Západu.

Také je vidět na Slovensku i férovka po ukrajinsku, tedy nadřazené a nemístné chování mnohých Ukrajinců – to, o čem často informuje server Krimi Plzeň. Např. do Košic jezdili lidé z přilehlé Ukrajiny, kteří nebyli uprchlíci, ale žili hend za hranicemi, pro potraviny zadarmo. Toto patologické chování bylo, tak jako u nás přehlíženo. Mnozí Slováci mají dost nemístného adorování Ukrajinců a nadpráví pro Ukrajince. To nemá nic společného s milosrdenstvím, které je v případě války adresně samozřejmě namístě.

Slovenské volby narušovali mnozí – Brusel, který požadoval cenzuru sociálních sítí, aby nezazněly nepohodlné názory, americký velvyslanec v Bratislavě, který se chlubil zablokováním facebookové stránky výrazného ficovce Ľuboše Blahy. Volební vlak pro slovenské studenty sponzorovala americká vláda, skrze odpudivé politické neziskové organizace jako je Globsec. Globsec je asi největší válečný štváč na Slovensku.

I bolševický žoldák soudruh komunista Petr Pavel přispěl se svou troškou vměšování do mlýna. Loutka dostala své pokyny a tak konala. Ač se soudruh Petra Pavel snažil sebevíce, tak jeho bláboly nabudou mít na reálné česko – slovenské vztahy žádný vliv. Vlaky budou jezdit i nadále do Košic či Bratislavy a zpět, my si u nás koupíme slovenské sýry, minerálky, či pivo Zlatý bažant a Slováci naše pivo. Slovenské kapely u nás zcela jistě nezruší koncerty a naopak.

Slovenské volby měly i jeden zajímavý efekt. Lepšolidi se odkopali. Zejména na Seznamu a v ČT bylo hodně nablito. Sčítání hlasů jsem sledoval do 70 % sečtených okrsků. Od počátku vedl Fico a antisystémová kvazimédia jako Seznam nebo web ČT stále šířily své bludy o exit poolech, které preferovaly PS. Lepšolidi nenávidí vlastní národ tak jako Vašáryová, která vlastní národ označuje za spodinu – to hlásal za covidového teroru pan Naď, jehož formace Demokraté ve volbách naprosto propadla. Obdobné bláboly se lze dočíst na slovenském webu Sme. Prý jsme údajně v listopadu 1989 demonstrovali za liberální demokracii a Fico=voliči nám ten sen ukradnou. V roce 1989 nikdo termín liberální demokracie nepoužíval. Tehdy jsme chtěli svobodu a demokracii bez přívlastků – tedy opak toho, co se dělo na Slovensku poslední 3 roky – účelová kriminalizace opozice, politické procesy lidí za jejich názory – např. pan Mazurek a pan Tibor Rostas – vydavatel časopisu Zem a Vek, trestání nepohodlných soudců, za to že napíší prezidentce Čaputové, či střílení do demonstrantů v Bratislavě v době covidového teroru na Slovensku.

My demokraté výsledky voleb respektujeme. To stačí.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*